Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Predelave pogonske sile mopeda
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

No pa začnimo, v prejšnih dneh sem se vozil s svojim APN4 na katerem sem imel Bing 1/12/346, ki mi je bil podarjen od starejšega gospoda iz vasi. Vplinjač sem na mah prepoznal kot prevelik za 12, in pregled s kljunastim merilom je povedal da je bil povečan na mero 14mm na zračni strani in 14,2mm na strani cilindra (+/- 0,1mm). To je bilo super saj imam piljen cilinder izgled pa hočem originalen zaradi plavih pujskov :twisted: (portmap bo objavljen popoldan v temi viewtopic.php?f=9&t=19887&start=20 ).

Zaradi zvitega kolena (kjer se privijači na cilinder ni bil ploščat ampak ukrivljen) in nekoga, ki je imel preveč mišic pri vijačenju na cilinder je bil že napokan po spodnji strani, zato sem ga z vezico in toplotno skrčljivko lepo zavil in malo podaljšal njegovo življensko dobo. Seveda mi je po enem letu uporabe (delal je superbno :D ) začel vleči fouš luft, moral sem ga nastavljati tekom vožnje preko nastavljive dize, pa je nekako šlo. S časom mi je začela kapljati skozi razpoko tudi mešanica in tako sem se odločil da "napilim" svojega. ;)
Da preidem h bistvu: lotil sem se razstavitve uplinjača, vse kar gre dol je šlo dol. Nadaljeval sem z približno zarisanimi linijami do kje naj pilim, pripasal vplinjač ob mizo s kartonom in začel. Pilil sem z navadno okroglo pilo (oziroma dvemi različnih debelin) in pri njej tudi ostal. :D
Začetki piljenja
Začetki piljenja
Snapchat-8030586865932773946.jpg
APN4M 83'
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

A druga slika je pa konec piljenja?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

Tako je vendar samo na zračni strani (zjutraj se mi je malo mudilo ;) )
Nadaljevanje pride popoldan ko dodelam še koleno oz. kanal do cilindra, začel sem pa se stvar zavleče, naenkrat je ura 9 in nehaš delat :P Update ko dodelam ter še kakšne slike prejšnjega vplinjača, ter kaj je razlika če jo najdem ker do zdaj sta oba zgledala enako (180 in 346 seriji).
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kako si se pa dejansko lotu tega ? z pilo al na biax ?
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a PVL »

Te uplinjači so iz špiatra, ki leze, zato se z leti postopoma zvije če je privijačen bolj močno. Počene vplinjače se popravlja z epoxijem, tekočo kovino, je kompatibilno. Za dobro delovanje ob predelavi je priporočljivo da je vstopna luknja do batka malo manjša kot izstopna, zaradi atomizacije goriva.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

Poznam popravljanje z tekočo kovino vendar mi to zaenkrat ni nujno, ker imam tega drugega, ko bom še kaj drugega zalival pa bom dal še prejšnjega.
Pilil sem z navadno pilo zaradi prakse in užitka :)
Vstopna luknja je ovalno pravokotna 14x14mm izstopna pa premer 14mm. Zaradi atomizacije sem krožno zapilil izstopno luknjo da je malo bolj robata, se pa pozna da je premer vstopne večji ker moram imeti velik štantgas. :/
Še slike vpetja ob karton in končan izstopni kanal. Obnese se zelo vredu, končna pa nekako enaka kot pri prejšnjemu. Pozna se na točnejši nastavitvi ker ne vleče fouš zraka :)
Priponke
20160812_165342.jpg
20160812_160654.jpg
APN4M 83'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ti si to piljenje vzel preveč dobesedno :) zadeva se povrta nato pa se popravi robove po potrebi ... to kar si ti zdaj naredil je zlo groba "obdelava" + ogromno imaš teh opilkov in kovinskega praha, tako da upam, da si fergazer dobro opral v bencinu in spihal vse ven predn si testiral na mopedu ...

http://outofcontrolmopeds.blogspot.si/2 ... oring.html

tukaj vidiš en link in na sliki končanega je zadeva precej bolj gladka kot pri tvojem
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pri zraku mora biti površina karseda gladka oz. spolirana
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

prlek napisal/-a:Pri zraku mora biti površina karseda gladka oz. spolirana
Drži, sam imam dellorto vhst 28 tunan s strani TRT in je zadnji del(trobenta) spolirana .
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Predelava ("piljenje") vplinjača Bing 1/12/180

Odgovor Napisal/-a Berty »

Se opravičujem za odsotnost :| Seveda sem vse spucal saj sm od foha, ni tale prvi vplinjač, samo prvi dokumentiran in objavljen ;) Slike so nastale takoj po piljenju, še predno sem ga opucal, vsisni del pa sem tudi spoliral z nastavkom na biaxu tako da se sveti :D
Deluje bolje kot tisti s počenim kolenom, bom pa moral še malo popraviti izhodni kanal, ni enake mere skozi cel kanal, na sredini je ožji za 0,2-0,3mm zaradi ročnega piljenja. :roll: Če se bo še kdaj kaj delalo na njem oz. popravljalo prejšnjega še objavim, drugače pa je to to z moje strani. :) Vprašanja dobrodošla.
APN4M 83'
Odgovori