Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Predelave pogonske sile mopeda
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Pozdrav vsem.

Kot je že omenjeno zgoraj, potrebujem nasvet. Gre se za BT agregat l.85, kateri je še v originalen stanju-nikoli odprt (tankaj in vozi).
Celoten agregat je seveda potreben obnovne (ležaji, tesnila, semeringi). "Drobovina" v bloku pa ostaja enaka. S cilindrom je pa tako, da je poreben brušenja. Preveč praskic ter na dveh koncih okrušena stena :? . V mojem primeru bo brušen na 39.5mm, poleg tega pa se bo tudi kanale poliralo.
Zanima me:
- Kakšen uplinjač za tale "setup" bi vi priporočali? Sam sem se osredotočil na Dellorto PHBG. Ciljam na 18 ali (prej) 19mm.
Na njihovi spletni strani sem zasledil da imajo npr. PHBG 19 več podmodelov.
Recimo: http://www.dellorto.co.uk/shop/dellorto ... phbg-19bs/ IN
http://www.dellorto.co.uk/shop/dellorto ... phbg-19cs/
Je zelo pomembno katerega, npr. od teh dveh, moram gledati?

- Je že kdo vsaj podobno, brez večjih posegov, tako posredoval v motor? Namreč me samo iz firbca zanima, kolko naj bi imel po novem HP taki agregat?

ps. sem malenkost bolj svež v teh zadevah, zato se vnaprej opravičujem če so vprašanja v temi čudnih :)

Hvala za odgovor! ;)
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Ce ga bos brusil na 39.5 pa kanale polirau se bo poznalo zanemarljivo malo.
Uplinjač pusti original, sploh če ti lepo dela...
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Kupujem uplinjač zato, ker nimam originalnega. Dobil sem samo agregat. Zato sem se osredotočil in sprašujem za Dellorto. :)
Kar se tiče pa dodelave na cilindru, mi ubistvu ni nek cilj da bi motor npr. 3x bolj potegnil. Če bi bil cilinder v ok stanju bi ga pustil. Tko pa ja...moram neki narest :D Drugači me pa seveda tudi zanima, kateri bi bil recimo naslednji korak pri predelavi, da bi bil bolj poskočen...(če se komu da mal razložit seveda).
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

glede cilindra, večaj vrtino le toliko kot je potrebno. glede uplinjačev je pa edina razlika priklop na koleno. enega se zmontira s pomočjo gumijaste cevi, drugi pa ima objemko. drugače pa izbira ni slaba ;) moči ne bo dosti več, le delovanje bo lepše (pravilna nastavitev uplinjača). poliranje kanalov je nepotrebno, če pa že, se polira LE izpušni kanal.

LP
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Aha torej tistih podrobnosti, ki so pod opisom uplinjačev na linku, ne rabim gledat za moj Tomosaki?
Ja res je, moči nebo dosti več. Tudi nisem pričakoval. Edino kar si želim je lepo delovanje. Slišal sem da Bing je zaj..... nastaviti, zato sem se obrnil raje Dellorto :oops:
Aha, torej se polira samo izpušni. Lahko ena kratka razlaga, zakaj ne tikat sesalnih? :)

Aja pa pa hvala vam za odgovore!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Sesalni kanal mora biti grob, da se zmes ob stenah kanala razbije na manjše delce, pa tudi groba površina se ne segreva toliko, kot polirana, kar je pri sesanju dodaten plus. Izpušni pa poliran, da izpušni plini čim prej zapustijo sistem. So pa to tako majhne spremembe, da se v sami vožnji praktično ne pozna nič.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Pich napisal/-a:Sesalni kanal mora biti grob, da se zmes ob stenah kanala razbije na manjše delce, pa tudi groba površina se ne segreva toliko, kot polirana, kar je pri sesanju dodaten plus. Izpušni pa poliran, da izpušni plini čim prej zapustijo sistem. So pa to tako majhne spremembe, da se v sami vožnji praktično ne pozna nič.

Dellorto 19AS je model z sponko na takšen princip kot je original bt :) s tem da boš rabil naredit koleno ker mislim da od binga ne paše ... druga varjanta tista guma med vplinjačem in kolenom ter potem 2 objemki zgleda tako šalabajzersko ....
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

aljo69 napisal/-a:
Pich napisal/-a:Sesalni kanal mora biti grob, da se zmes ob stenah kanala razbije na manjše delce, pa tudi groba površina se ne segreva toliko, kot polirana, kar je pri sesanju dodaten plus. Izpušni pa poliran, da izpušni plini čim prej zapustijo sistem. So pa to tako majhne spremembe, da se v sami vožnji praktično ne pozna nič.

Dellorto 19AS je model z sponko na takšen princip kot je original bt :) s tem da boš rabil naredit koleno ker mislim da od binga ne paše ... druga varjanta tista guma med vplinjačem in kolenom ter potem 2 objemki zgleda tako šalabajzersko ....
Je pa zaradi vibracij precej boljša.
lp
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Aha, mislil sem da je bolj zakomplicirano izbrati uplinjač za dani agregat :) ....kar se tiče pa kolena, to mi ni problem narest. Mam vse potrebne stvari za izdelavo če bo treba :)
Drugači pa najleša hvala za razlago glede kanalov v cilindru. Sedaj vem eno več hehe.

Pa še nekaj sem vas pozabil vprašati. Kako se je najlažje znebiti te zapečene packarije ter rje na cilindru in glavi? Pomislil sem na fino peskanje, ampak nevem kko bo to sam material cilindra sprejel :) :? kaj porečete vi?
Evo, še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika
Goba
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Dec 22, 2015 10:32 am

Re: Potrebujem nasvet-uplinjač, cilinder (BT Agregat)

Odgovor Napisal/-a Goba »

Danes mi je v službi sodelavec omenil da so BT cilindri imeli nekje oznako "Tomos 50" (kar se on spomni), po čemer si ga lahko prepoznal. Kukr sm js gledal, tega nisem nikjer po cilindru opazil :? Je mogoče da nekateri niso imeli? haha :D
Odgovori