APN CILINDER KIT

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

Recimo da je nekje malo nad rdečo krivuljo moj moped ( Bing 17, 15SL auspuh, 50% squish glava).
Recimo 8-9 konj, več ziher ne, ima pa več konj pri štartu. Po števcu obratov se zavrti 11.400 med vožnjo.
Maks hitrost je bila na ravnini 112 km/h.

Saj bi delal posnetke, če bi se lahko vozil. Nažalost čakam odprtje avtošol za izpit :roll:
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Res me zanima, kakšne kote ste naredili za 15 konjev. Glede na vrtljaje, kar hude po moje. Čez 190 izpuh?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

Tudi mene zanima portmap take predelave, če ni skrivnost :D Prilepil bi pa tudi svojega, samo motor počiva sestavljen, se moram lotit enkrat spet odpret.. :cry:
APN4M 83'
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Prvo pljuvate po cilindru, ampak vas še zmeraj prsti srbijo! Cilinder leti kot nor že s starim SL-izpuhom. Koti so približno 184/132/(150 odvisno od dolžine bata ki je nevem), kar imam v spominu... sem ga imel 1 leto nazaj, morda sem kaj zajebu mere. Mislim, da dobro veste, da brez "pravega" uplinjača pa izpuha, to nebo šlo ravno dobro, zato je treba narediti tudi pripadajoči izpuh, da doseže tistih 8km. In nevem zakaj vas tolko koti mučjo? Saj je cilinder zasnovan precej drugačno, res je da so koti pomembni, ampak so tudi same mere kanalov... Piljen cilinder s približnimi koti 190/130 pa doseže tistih 15km. In dvomim, da bi @PVL z vsem znanjem naredu slab cilinder?
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Dking »

Ja sam siguran da je ok, ako ima koji ezadovoljni, kupujem!
Može i zariban!
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Na hitro sem meril cilinder in bat, manjka še nekaj podatkov.
Višina cilindra 68,5
Izpušni kanal 25,5
Pretočna kanala 35,5
Sesalni kanal spodaj 66
Bat dolžina 47
Sedaj pa računat kote!
Usmerjenost kanalov je res izredna, vse pohvale Vidu, saj je z tako majhnim vplinjacem dosegel, kar se dosega z večjimi in nizko porabo goriva, torej odličen izkoristek pri taki moči in nizkih obratih.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

apn4m napisal/-a: To Feb 02, 2021 10:24 am Prvo pljuvate po cilindru, ampak vas še zmeraj prsti srbijo! Cilinder leti kot nor že s starim SL-izpuhom. Koti so približno 184/132/(150 odvisno od dolžine bata ki je nevem), kar imam v spominu... sem ga imel 1 leto nazaj, morda sem kaj zajebu mere. Mislim, da dobro veste, da brez "pravega" uplinjača pa izpuha, to nebo šlo ravno dobro, zato je treba narediti tudi pripadajoči izpuh, da doseže tistih 8km. In nevem zakaj vas tolko koti mučjo? Saj je cilinder zasnovan precej drugačno, res je da so koti pomembni, ampak so tudi same mere kanalov... Piljen cilinder s približnimi koti 190/130 pa doseže tistih 15km. In dvomim, da bi @PVL z vsem znanjem naredu slab cilinder?
Hvala
p.s. Noben ni pljuval po cilindru, le očitno brez provokacije ne bi nihče napisal kotov ;)
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a telekotki »

živjo, a je še kakšen cilinder na voljo?
Tine69
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Mar 15, 2021 12:42 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Tine69 »

Živjo, mene tudi zanima če je cilinder še na voljo?
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Živjo, je še kakšen na prodaj? Bi me zanimalo.
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori