APN CILINDER KIT

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

Evo en posnetek sem uspel ujeti med dežjam v nedeljo. Malo je wobbly ker sem snemal s telefonom in vozil z eno roko, so pa opisane gl. stvari in na števcu (točen +/- 0.4 km/h) je vidna hitrost. Na ravnini sem vozil sede proti vetru, na koncu se malo sklonil do tistih 86km/h.

https://youtu.be/6vVAHvkoa0A
(Še kake pol ure da naloži, bo na zgornjem linku na YT :D )

Kasneje v zimi presentacija odpiranja po ~400km vožnje.
APN4M 83'
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a PVL »

Lepo da si zalaufal. Če ti na gasu motor zamori in cukne moraš spremenit nastavitve uplinjača, to ni povezano s pretočnimi kanali.

Dosti cilindrov je bilo prodano znancem, ki niso na forumu. Dvema sem pripravil še izpuhe in oba motorja konkretno peljeta, eden na dobrih 8 hp, drugi še na malo več, zaenkrat brez težav. En cilinder je pripravljen s portingom za dirke vendar še ni v teku. Večina jih pa še stoji na polici in čaka na zimo da se sestavi.

Lp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

Vprašal bi koliko predvžiga si imel v mislih za ta cilinder? Meni deluje na takem kot na prejšnjem cilindru, 1,6mm, mogoče zdaj s squish glavo še malenkost povečam? :?

P.S.:Kako je s cilindrom za dirke? :D
APN4M 83'
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a PVL »

Ob uporabi glave z iztiskovalnim pasom se predvžig zmanjša, saj zmes zgoreva hitreje. Sama nastavitev kota predvžiga pa je odvisna od predelave. V primeru kot imaš ti, kjer je resonanca samo približno postavljena je težko govorit o eni nastavitvi, ki bi bila optimalna. Najbolje bo da malo sprobaš v območju od 0,7-1,3mm.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

A no potem pa tako. Pomislek sem imel zato, ker pri original cilindru in kapi, bolj kot povečuješ kote in višaš kompresijo, več predvžiga bi potreboval. Poskusil ga bom zmanjšati po malem, saj sedaj kar dobro deluje, svečka pa je temno rjave barve.
Ali bi imel kdaj za vikend čas za Dyno in da bi mi dal par nasvetov okrog auspuha ter kako bi ga lahko še spremenil? Rad bi imel tudi krivuljo moči zrisano za dotični motor.
APN4M 83'
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Berty napisal/-a:A no potem pa tako. Pomislek sem imel zato, ker pri original cilindru in kapi, bolj kot povečuješ kote in višaš kompresijo, več predvžiga bi potreboval. Poskusil ga bom zmanjšati po malem, saj sedaj kar dobro deluje, svečka pa je temno rjave barve.
Ali bi imel kdaj za vikend čas za Dyno in da bi mi dal par nasvetov okrog auspuha ter kako bi ga lahko še spremenil? Rad bi imel tudi krivuljo moči zrisano za dotični motor.
Če povečuješ kote kanalov se to načeloma odraža v moči na višjih obratih, seveda je potrebno spremeniti še kaj drugega... Če so obrati višji je predvžig potrebno zmanjšati pa naj bo ta pri original cilindru in kapi ali pri dirkalnih komponentah. Zato se tudi uporablja variabilni predvžig, ki se z obrati vedno manjša!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

Tako je. Variabilni predvžig pa je super, samo nikakor ne skontam kako bi "skril" CDI enote oz škatljico na katerem je sprogramirano spreminjanje predvžiga z obrati. Če ima kdo idejo (brez odpiranja sedeža in skrivanje v sedež) + stikalo za omejevalec obratov, potem kar na dan s predlogi. (Mogoče off-topic, koristilo bi pa vsakemu s tem cilindrom...)
APN4M 83'
nickypelko
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 16, 2018 8:21 am

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a nickypelko »

Ali je cilinder že na voljo? lp :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nickypelko napisal/-a:Ali je cilinder že na voljo? lp :D
viewtopic.php?f=18&t=20722 ;)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN CILINDER KIT

Odgovor Napisal/-a Berty »

automatic_7 napisal/-a:
nickypelko napisal/-a:Ali je cilinder že na voljo? lp :D
viewtopic.php?f=18&t=20722 ;)
Glede tega offtopica:
Filiusovega sem ravno prejšnji teden naročil, zgleda ga ni hotel lep čas noben pa bom naredil še za tole štirko eno mašino. :D
viewtopic.php?f=9&t=20598 Tema se bo spomladi obudila. :D

Glede PVLjevega ACK (apn cilinder kit) bi vprašal kako je s tistim predelanim cilindrom, če je kaj rezultatov. Ali bi se dalo dobiti slike piljenega cilindra? :?: :twisted:
APN4M 83'
Odgovori