4 ka tuning

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Original je le original ;)
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

malo obujamo tole temo z ebay huntingom;
če bo kdo iskal kakšen poceni rpm+speedometer je https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-LCD ... SwcntcnJA1varjanta kul tut za tomos. Treba je sam nardit ali kupit kakšen ac->dc razmernik (cca 2$) in se lepo priklopi gor. Wiring diagrami se najdejo na netu :)

Dela pa obratomere in hitrost brez problema (obratomer se priklop na maso, za hitrost je pa zram hallov senzor. Najbrž bi se še dalo kakšno drugo stvar usposobit (indikatorji za luči in smernike) ampak se zaenkrat nisn ukvarjal s tem :)

Pa še update okol cheap sha kopij; trenutn sha14/14 (mislim da je znamke runtong, okol 15$ at the time) dela kul že 2 leto. Pred montažo sn sicer malenkost bolše zatesnil pokrov plovčka.... Če bo kdo iskal kakšno poseni alternativo, je za pogledat, če se ti da igračkat s tem.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pred leti sem kupil artek k1 vžig z notranjim rotorjem, ki pa ni delal.
Dobil poceni, zato sem vzel. In sem dal na stran za kak projekt.
In sem dobil apn 4 v račun....
Trajalo je par dni (kakšno uro/dan), da sem ugotovil, zakaj vžig ne da iskre in sicer , ker rabi baterijo 12v. Podatkov na netu ni kaj dosti in sem ugotovil čisto slučajno.
Doma sem imel 4 kose 3000mAh LiFePo celic in sem kar te uporabil
Sedaj dela super, tukaj je fotka testnega setupa. Čez zimo bom to spravil v škatlo, dodal kontaktno ključavnico, obnovil moped,....
Priponke
IMG_20191025_085002.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

A ta vžig ti tudi polni baterijo?

Naredi škatlo v stilu APN4P
Slika
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Saj sem razmišljal nekako tako da dodam škatlo.
Sam vžig ne polni baterije, ker ima samo AC, lahko pa preko regulatorja- sem danes sprobal in deluje :)
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

lifepo potrebuje posebno polnilno vezje (ker gre za varianto litijeve kemije) tako da obicajn regulator za svincene baterije nikakor ni primern.

ce hoces met kaj od baterije, rabis cc-cv polnjenje in neko zascito pred preveliko izpraznitvijo (cirka 2,5v na celico) pa fino je met tudi kaksno balancirane med celicami (ker same od sebe se ne, za razliko od svincenih).
Kemija je sicer bolj tolerantna do napacnega polnjenja kot LiIon/LiPoly, ampak vseeno je fino za to poskrbet.

V takih aplikacijah je na daljsi rok skor lazje kupit svinceno baterijo in obdrzat krmilje.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Zaščitno vezje z balanserjem je na poti, v par dneh se celice tudi ne bodo razbalansirale. LiFePo je pa idealen za avto moto, ker lahko uporabiš original regulatorje, saj se lahko polni do 14,5v bp ;)

https://www.ebay.com/itm/12V-12-8V-4S-3 ... 2749.l2649
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

defenitivno je fina za avtomoto (kr durable kemija, pa velik ciklov lahk da skos) ampak seveda krmilje more bit za daljsi rok.
tale board zgleda dost ugodn za 4 kanale. Nice.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Sem zmontiral baterijo in bms v škatlo in vse povezal . Polni ko šus, v enem kilometru iz 66% na 73% . :D
IMG_20200208_161027.jpg
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Kolk nastavljate kaj predvziga na innenrotorjih z variabilno krivuljo? Sem dal 0.8mm in se ni vrtel, sedaj imam 0.5 in je dosti bolje
Odgovori