Ojnice - Tomos

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

Pozdravljeni !


Nekaj me zanima sicer nikjer na foromu nisem še zasledil karakteristik ojnic oziroma mere ojnice APN in E90 .


Lepo prosim če ve kdo kakšne podatke naj mi sporoči


LP
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

Mene pa zanima kako je kaj s kvaliteto danajšnjih novih gredi oz. ojnic za CTX/e90 ?.. Unis vem da konusi kar pokajo oz. počijo in odletijo..zanima me bolj te iz obnovi-si.si ali VELO ? ležišča blokov,cilinder bom obnovil, da ne bi škode nardilo.. bloki bojo CTX cilinder pa e90- 48mm
Nejc
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

nejc780 napisal/-a: To Sep 08, 2020 9:06 am Mene pa zanima kako je kaj s kvaliteto danajšnjih novih gredi oz. ojnic za CTX/e90 ?.. Unis vem da konusi kar pokajo oz. počijo in odletijo..zanima me bolj te iz obnovi-si.si ali VELO ? ležišča blokov,cilinder bom obnovil, da ne bi škode nardilo.. bloki bojo CTX cilinder pa e90- 48mm
Kaj te zdaj zanima, gred ali ojnica?
borisk
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Jan 11, 2011 3:56 pm

Re: Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a borisk »

gred ni neka znanost, vsak kolikor toliko orodjar ti jo naredi, na forumu mislim da sem zasledil da si jo je naredil lojze.si
Uporabniški avatar
nejc780
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Avg 01, 2016 5:50 pm
Kraj: Ribnica
Kontakt:

Re: Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a nejc780 »

prlek napisal/-a: To Sep 08, 2020 10:04 am
nejc780 napisal/-a: To Sep 08, 2020 9:06 am Mene pa zanima kako je kaj s kvaliteto danajšnjih novih gredi oz. ojnic za CTX/e90 ?.. Unis vem da konusi kar pokajo oz. počijo in odletijo..zanima me bolj te iz obnovi-si.si ali VELO ? ležišča blokov,cilinder bom obnovil, da ne bi škode nardilo.. bloki bojo CTX cilinder pa e90- 48mm
Kaj te zdaj zanima, gred ali ojnica?
Oboje.. gred komplet. Polovicke ter ojnica
Nejc
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a prlek »

nejc780 napisal/-a: To Sep 08, 2020 2:30 pm
prlek napisal/-a: To Sep 08, 2020 10:04 am
nejc780 napisal/-a: To Sep 08, 2020 9:06 am Mene pa zanima kako je kaj s kvaliteto danajšnjih novih gredi oz. ojnic za CTX/e90 ?.. Unis vem da konusi kar pokajo oz. počijo in odletijo..zanima me bolj te iz obnovi-si.si ali VELO ? ležišča blokov,cilinder bom obnovil, da ne bi škode nardilo.. bloki bojo CTX cilinder pa e90- 48mm
Kaj te zdaj zanima, gred ali ojnica?
Oboje.. gred komplet. Polovicke ter ojnica
Najboljše je preprešat original polovičke z neko kvalitetno ojnico, v kolikor so dobre polovičke in še je za en stisk skupaj vredu.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Ojnice - Tomos

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... če koga še to zanima... sem našel to temo, pa če komu prav pride.

https://www.pro-x.com/prox-connecting-r ... sions-all/

za APN, 14, 15....gred se menda najbolje obnese ojnica od HONDA NSR50. Menda zdrži precej več, kot recimo CKR ojnica.
.... ta ojnica je pod šifro 03.1005

Nisem preskusil te ojnice... tako sem slišal, zato sem napisal "menda"
Se opravičujem, če je to že kje napisano ali omenjeno.... forum ima kar precej tem okoli te (ali podobne) tematike.

Tale pa naj bi bila za ekstremne predelave 03.4118 ... sicer ima sornik v gredi 22mm.... pa se ga postruži na konceh na tapravo mero fi 16,xx mm... oz. nadmero, če že kaj popravljate luknje v polovičkah....in malo zožati nased v polovičkah zaradi širšega ležaja.

... tudi tega še nisem počel s to ojnico, sem pa podobno naredil z ojnico od E90, ko sem na enak način postružil spodnji sornik iz fi 18mm na fi 16mm (pred cca 30 leti, ko sem bil še napol mladinc in napol dec), malo zožal polovički in jo vprešal med polovički od APN. Bi pa v tem primeru bilo potrebno uravnotežiti gred glede na večjo maso ojnice...
...in pa seveda podložiti cilinder, za kolikor je daljša ojnica. Pri NSR za 1mm, od KX pa za 2mm.

... se ponavljam...lahko, da to že kje piše na forumu... in vem, da to nekateri že veste.... mogoče pa še kdo ne ve tega.
Odgovori