CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a koroman »

ja saj vem. ata je nesel to k sinterju potem pa so kr sami naredili braz da bi kaj vprašali. tako da zdaj nebom nič spreminjal. če se bo pokazal kaki problem bom ukrepal, drugače pa tudi meni zgleda obetavno
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Super zgleda, upam da bo trud povrnjen.
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

A se že ve bolj točna cena za sklopko prve in druge prestave brez sredic ter brez vzmeti?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a koroman »

z oblogami ne ker so mi testne naredili zastonj. verjetno pa bo cena kakih 20€ na sklopko. končna cena bi bla potem nekje 50€ na prestavo, kar pa je verjetno previsoka cena. zato se mi zdi bolj smiselno prodati brez obloge, ker mogoče pa bi kdo lahko to naredil za manjši denar doma ali pa pač pri kakem znancu.
cene pa so napisane v prvem postu. 35 za eno prestavo s tem da je poštnina moja. za obe prestavi pa je 65€ tudi z mojo poštnino. ob osebnem prevzemu se za ceno dogovarjamo.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

koroman napisal/-a:z oblogami ne ker so mi testne naredili zastonj. verjetno pa bo cena kakih 20€ na sklopko. končna cena bi bla potem nekje 50€ na prestavo, kar pa je verjetno previsoka cena. zato se mi zdi bolj smiselno prodati brez obloge, ker mogoče pa bi kdo lahko to naredil za manjši denar doma ali pa pač pri kakem znancu.
cene pa so napisane v prvem postu. 35 za eno prestavo s tem da je poštnina moja. za obe prestavi pa je 65€ tudi z mojo poštnino. ob osebnem prevzemu se za ceno dogovarjamo.
Ko boš vedel točno ceno za eno sklopko z oblogami, sporoči tukaj ali na ZS
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a koroman »

bom ampak najprej morem sprobat zadevo
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

koroman napisal/-a:bom ampak najprej morem sprobat zadevo
Seveda ;)
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kaj se zdaj dogaja z tem ?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a koroman »

aljo69 napisal/-a:kaj se zdaj dogaja z tem ?
trenutno je zadeva v fazi testiranja. žal se to že vleče izredno dolgo, ampak gradim hišo in skrbim na svojo družino in nimam časa. koliko sem imel časa sem izdelal graf centrifugalne sile v odvisnosti od hitrosti vrtenja s primerjavo s standardno sklopko.

Slika

iz rezultatov je razvidno da ob enaki trdoti vzmeti z mojo sklopko motor spelje pri višjih obratih, sama teža sklopke (sklopka je lažje) pa ne predstavlja nobene ovire.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: CNC športna sklopka za automatic a35/a55

Odgovor Napisal/-a koroman »

tako pa smo dočakali tisti dan ko je vreme bilo naklonjeno. zaradi trenutne stanovanjske bivalne in drugih situacij kaj več kot nekaj krajših voženj ni šlo izvesti, ampak je pa bilo dovolj za "lušte"

skratka sklopka se obnese odlično :D seveda, kaj pa druga boste rekli. zasnova sklopke je bila načrtovana, in se je tudi v praksi izkazala za dobro, da se pri višjih obratih "zatakne" ob zvon in ne zdrsuje. veliko vlogo tukaj ima karbonska obloga, ki se je izkazala za odlično in tudi profil na oblogi skolopke ki preprečuje nastajanje mikroplasti olja. s tem se izognemu efektu ki je še najbolj podoben aquaplaningu. tisti ki vozite avtomobile verjetno veste za kaj gre.

sem pa pri današnji prvi vožnji ugotovil da ni dobro imeti fererc so preveč različne trdote. za primer vam povem da imam sam v prvi prestavi BGM rumeno v drugi pa BRG črno vzmetko. v setu ki ga lahko kupiš to pomeni najtrša in najmehkejša. v praksi se to izkaže za ne preveč posrečeno kombinacijo ker motor prehitro menja in prehitro "pade iz brzine". boljša bi bila kombinacija najmehkejše in srednje ali pa srednje in trde. to je bilo žal vse kar mi je danes uspelo.

kar se pa tiče mopeda pa moram reči da se mu zimske izboljšave zelo poznajo :) postal je zelo neuporaben za vožnjo, ker je preveč živčen in ker grozljivo vleče. upam samo da tako ožet stroj nima prekratke življenjske dobe komponent, ker bi bilo škoda da bi kaj odpovedalo sredi, kot zgleda, obetavne sezone.

več o vsej zadevi vam bom lahko povedal ko bom opravil testiranje na mizi, verjamem pa da bom z rezultati zelo zadovoljen
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori