UMO 08

Predelave pogonske sile mopeda
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

UMO 08

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

pozdrav!

Evo na željo nekaj uporabnikov sem odprl temo za nek tuning motorja s cilindrom tomosovih izvenkrmnih motorjev (T 4,8) torej cilindrom UMO 08 ! :D

pred dobrim letom sem na motor prvic "priklopo" UMO 08 .. delal sem nekaj casa in je uspelo. Cilinder proizvede solidno moc in navor ze pri optimalnih nastavitvah :)

za zacetek sem priredil bloke.. doma sem z CNC frezalno-vrtlani mašini točno po obliki povečal kraterje vendar ne toliko da je cilinder noter pasal.. kasneje sem tudi vrat cilindra postruzil tako da je potem pasal noter :) obenem sem pustil na vratu debelejšo steno in v bloku povečal porstor :) to je bilo iz strani spajanja clinidra z blokom..

ko mi je tole uspelo sem nadlajeval z piljenjem kanalov.. cilinder sem dvignil za okoli 3mm(podložil) ter glavo potem do minimalke pofrezal (eni stružijo) in pa napilil cilindre da so od znotraj bili gladki.. kanale nisem nič večal.

ko sem tole naredil skup.. sem dal gor koleno in pa frgazer 19 ali 21 (vseeno.. bolše 21) in pa izpuhpo meri narejen :) sukal se je na delovnih obratih nekje med 5000 -6000 rpm (zaradi varnosti- gre tudi več) vžig je bil platinski (je najbolše za to se men zdi) in pa to je to :D

mašina je imela globok zvok in pa neverjeten navor ter moč...

primer: 3 smo se pelali na apn6 s tem settupom in je šlo v kr konkretn breg za šalo okoli 90 :) neverjetno močen je tale cilinder :) je ap treba prenosniške zobnike dat scementirat ali pokalit ali kaj podobnega da se ne uniči prehitro :)

če se kerega kaj zanima naj komentira .. predelava je bila mogoce opravljena na 50 % vec se mi ni dalo :D lahko bi še štelal kanale.. kote.. booste... vendar ni bilo potrebe ! :)

L.P Žan :)

+prosil bi da ce kerega kaj zanima se bom vprasal (slik nazalost nimam ker se je to dogajalo pred letom in pol :) ) bom pa v prihodnjosti delal max tuning iz tega :D
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Pa maš še to zverinco doma?Če maš bi te prosil da nardiš kak video da res vidmo to hitrost kolk gre pol po ravnin če gre v breg bliz 90 :roll:
TOMOS
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

peropodgurc napisal/-a:Pa maš še to zverinco doma?Če maš bi te prosil da nardiš kak video da res vidmo to hitrost kolk gre pol po ravnin če gre v breg bliz 90 :roll:
mašino pa vse še imam doma :) samo je vse razstavljeno ker sem zacel delat na enem "projektu" za malo bol diraksi model :)

lahko ap ti recem tak.. ces poletje bom porihtal tole pa ti bom posnel velaja? :D pa objavil.. + najdit se morem cilinder ker sem ag nekam zalozu :D te pa se tak zmenima... v roku 3 mesecov bom probal tole porihtat? pa bom sporti objavla nove situaije sem ? :D
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

po ranini gre nekje tam 110 okoli 100 recimo :D ker je prenos delan na pospešek in brege ter navor ker sem tako doma :D bi pa se ga dalo navit ja :D
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

No ok :D.Pa lepu porihtej ;)
TOMOS
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a Pata »

zakaj se mi zdi da pou s tega foruma ne verjame tega? oprosti za off. dodaj neki port map al pa trajanje odprtja kanalov pol se mogoče malo drugače menimo brez zamere ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Pata napisal/-a:zakaj se mi zdi da pou s tega foruma ne verjame tega? oprosti za off. dodaj neki port map al pa trajanje odprtja kanalov pol se mogoče malo drugače menimo brez zamere ;)
nena pa verjamejo zato ker se jim zdi "butasto" alo kaj podobnega.. ki bi pa probali bi pa druagce gledali na to :) je kr nekaj dela :D za tele portmape pa bom porbal najt cilinder pša naredis sliko pa bom dal gor.. samo to bo v roku 1 tedna kome ker imam to pri omi nekaj km bek :) bom probal skupaj sestavit :) ce bom najso se vse dele :D

L.P
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a pomartin »

nepredelan umo08 gre malo slabše kot e90 z mal poravsanim valjem in fergom bing 18, ter lipnik izpuhom... keri ferg in izpuh je bil na umo08 pa se ne spomnim ravno... uglaunm, zadeva ima kar nekaj navora... sam 100 po ravnini in 90 v breg pa mislim da res zelo težko doseže
.. moje izkušnje :P
bol star bol nor!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

pomartin napisal/-a:nepredelan umo08 gre malo slabše kot e90 z mal poravsanim valjem in fergom bing 18, ter lipnik izpuhom... keri ferg in izpuh je bil na umo08 pa se ne spomnim ravno... uglaunm, zadeva ima kar nekaj navora... sam 100 po ravnini in 90 v breg pa mislim da res zelo težko doseže
.. moje izkušnje :P
vsaj en ko zastopi :D ja je mogoce meni je uspelo--- pelal sem se 85 v breg z števom od pecikla (reko sem okoli 90 :p ) :D samo je treba z prenosom vsee zrihtat :D ima prfektno moč! :D
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Zdj nebom preveč pameten, ampak po načinu pisanja imam(o) občutek da blefiraš. Poslikaj prosim. (predvsem tisti cnc frezalno-vrtalni stroj me je nasmejal :D)
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Odgovori