UMO 08

Predelave pogonske sile mopeda
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Vse lepo in prav da ste utšimali, za hitrost pa lahko hitro preverimo. Motor si reku da se je vrtu na okoli 6 krpm, torej nekak tako kot original apn z odprtim izpuhom. Povj še zunanje prenose... Naj ti povem da je za 100 km/h pomembno že kar nekaj dela, predvsem pa za tako hitrost rabiš obrate, ker ti maš lahko 100cc pa če se motor ne bo obrnu čez 6krpm, ti tut dolgi prenosi nič ne služijo. Moj motor se vrti čez 12krpm pa dosežem hitrost recimo nekaj pod 110 km/h z 12 zobnikom. Z večjimi zobniki bi šlo še več, hočm samo povedat da se more motr že kr konkretno zavrtet za hitrosti +100 km/h.
nivko
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Mar 10, 2010 6:54 am
Kraj: Besnica pri Kranju

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a nivko »

Pozdrav ;

Mene pa zanima kako si priredil stojne vijake, ker pri cilindru UMO 08 so luknje precej zamaknjene navzven,
na bloku APN pa je kaj malo prostora za urez novih !
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

nivko napisal/-a:Pozdrav ;

Mene pa zanima kako si priredil stojne vijake, ker pri cilindru UMO 08 so luknje precej zamaknjene navzven,
na bloku APN pa je kaj malo prostora za urez novih !
okoli se navari... potem se poravna(poreska) in nato vrezes nove luknje ter das navoj.. nabolse je da z nekimi tako recenimi "dibli" zabijes v luknje (helicol-nevem se ce napise tak rece se)

l.p
cme
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Jul 29, 2019 2:40 am

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a cme »

Se en problem je pri takem projektu. Balansiranje gredi. Na vztrajnik je potrebno dati protiutež na kontra strani ojnice. Gred je narejena za težo ojnice in bata za fi 38.
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: UMO 08

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

cme napisal/-a: Sr Jan 06, 2021 1:58 pm Se en problem je pri takem projektu. Balansiranje gredi. Na vztrajnik je potrebno dati protiutež na kontra strani ojnice. Gred je narejena za težo ojnice in bata za fi 38.
mah cez drzi gillardoni bo zdrzal tud to :lol:
Odgovori