Tesnilo glave

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
francim
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: To Jan 03, 2012 10:14 am

Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a francim »

BT-jev cilinder sem brusil na 39,5 mm. Sedaj pa imam problem, da ne dobim ustreznega tesnila za glavo. Imam le opcijo 38 mm ki je premajhna in 42 mm ki je strašno prevelika in v kompresijskem prostoru gotovo ne bo pomenila nič dobrega.
Kaj zdaj? Ali ima kdo tesnilo premera 40 mm?
Dobil sem celo nasvet naj glavo lepo zgladim in jo namažem s hermetalom (nekako tako so mi rekli) in montiram brez tesnila??? Meni se zdi to čudno. Ali ima kdo izkušnje s tem?
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

francim napisal/-a:BT-jev cilinder sem brusil na 39,5 mm. Sedaj pa imam problem, da ne dobim ustreznega tesnila za glavo. Imam le opcijo 38 mm ki je premajhna in 42 mm ki je strašno prevelika in v kompresijskem prostoru gotovo ne bo pomenila nič dobrega.
Kaj zdaj? Ali ima kdo tesnilo premera 40 mm?
Dobil sem celo nasvet naj glavo lepo zgladim in jo namažem s hermetalom (nekako tako so mi rekli) in montiram brez tesnila??? Meni se zdi to čudno. Ali ima kdo izkušnje s tem?
jst devam brez tesnila skup usaj moje motorje drgač pa na steklo pa fini brusni papir+voda pol pa sušeč kapo v krožnih gibih dokler ni čist ravno pol pa daš mal silikona sam ne pretiravat ...drgač se pa dobi fi 40 dihtunge...
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

daj fi 38, nima bit kaj narobe... če maš pa dobro glavo, se pa mal silikona namaže pa zategne brez dihtunge, to je še najbolj.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
francim
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: To Jan 03, 2012 10:14 am

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a francim »

Mislita na 300 stopinjski, brezkislinski silikon, al katerega drugega?
Kako pa to zgleda ko se razdre po recimo nekaj tisoč kilometrih? A je vse zažgano al kar gre stran?
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a n8boy »

kupš hermetik v tubi (masa za tesnenje avspuhov)...zgleda kot pasta za zobe sam bolj groba, barve je pa različne...na tenko namažeš kapo in daš na cilinder samo morš merkat da ne namažeš preveč proti delovni prostornini, ker ko stisneš in priviješ glavo se pasta razleze in je nevarost da pride pasta v cilinder...narazn gre kr vredu...na kapi in cilindru ostane kot posušen cement in samo s finim šmirglom pod vodo spraviš stran...fajn zadeva dragč :)
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a golnar »

če nujno hočeš tesnilo, se mi zdi da je tanova alpino bakrena "dihtnga" fi 40. če pa slučajno ni 40, pa samo tisti mm materiala pobereš okoli pa je rešeno.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
sajn_david
zobnik
Prispevkov: 189
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 8:38 am

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a sajn_david »

sam namaži glavo mal z oljem
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

kva ma pa olje tukaj veze??? to se namaže dihtungo da ti stoji na miru, in da se bolje stisne.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a cerar »

se strinjam s klemnom, ma da sta glava in cilinder ravna na naležnih površinah
potem pa vzameš silikon (lahk navadn, lahk 300stopinjski) in čist natakno namažeš, se pa izogibaj roba valja (par mm) in more zadeva špilat
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
sajn_david
zobnik
Prispevkov: 189
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 8:38 am

Re: Tesnilo glave

Odgovor Napisal/-a sajn_david »

nevem še zmri sm namazu glave cilindru z oljem ker nimam dihtng in tesni super nevem pa zkaj niti kako :)
Odgovori