nakup 50ccm motorja

Vse kar vam pade na pamet
K.O.be
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jun 14, 2011 1:36 pm
Kraj: Brežice

nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a K.O.be »

Januarja bom star 15 tako da bom čez par mescov mel izpit AM. Predlagajte mi kaj bi bilo boljše supermoto ali sport? Naprimer: Aprilia RS nova oblika, Yamaha TZR, Yamaha DT, Rieju Spike... Lahko poveste tudi kaj imate predelano in kakšna je končna, pospeški in zanesljivost.

Lp, upam da bom dobil cimvec predlogov da se bom lazje odlocil.
YouAreNotGoodAndYouAreNotBad.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a tomosak »

hehe tut moj problem.. počas morm začet nabirat dnar pa še razmišlam kaj bi kupu.. če ne pride tanova apn-ka u roke mi, bom probu najt atx-a z bt felgam kr tko mi je zmagovalno.
če pa nebo nič od tega pa sigurn kkšn cpi sm50x, al pa aprilia ki je mal bol kakovostna znamka..
evo ene par primerov:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5320205
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5208376
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5310114
:)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a pibi »

kupi nekaj ki ima am6 mašino in ne derbi... cpi, aprilia sx in tanova rs, imajo derbi mašine... jaz ti priporočam Yamaho dt ali tzr al pa aprilio mx s čim manj kilometri....
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a filius »

K.O.be napisal/-a:Januarja bom star 15 tako da bom čez par mescov mel izpit AM. Predlagajte mi kaj bi bilo boljše supermoto ali sport? Naprimer: Aprilia RS nova oblika, Yamaha TZR, Yamaha DT, Rieju Spike... Lahko poveste tudi kaj imate predelano in kakšna je končna, pospeški in zanesljivost.

Lp, upam da bom dobil cimvec predlogov da se bom lazje odlocil.
Uzemi supermoto, "pokončno" sedenje, tako da te ne boli hrbet, manj plastik, torej ob morebitnem padcu manj škode, lahko se peljaš po makadamu, brezpotju itd, kjer se s cestakom dvomim da boš kdaj.

Kot so ti že rekli, vzemi nekaj z AM6 mašino in ne derbi oz raznimi drugimi fejki, AM6 mašina je ena najbolj razšerjenih in znanih 50ccm mašin predvsem zaneslivih. Recimo pri derbi mašini je na 10 000KM obvezna menjava sklopke, sam sem imel na moji aprili z AM6 mašino 15 000 prevoženih pa je sklopka delala kot nova... Glede zaneslivosti je pa kolikor daš ti na pazlivost, če jo boš segreval, točil dobro olje, redno serviseral bo delalo še in še... Končna pa odvisn od predelav, večinoma gredo tam okoli 75-80 brez blokad, ob menjavi izpuha in prenosev pa tam do 100, Kit je pa druga stvar potem, vendar ne priporočam!(policija/poraba/uzdržlivost/glasnost en velik-!)
tomosak napisal/-a:hehe tut moj problem.. počas morm začet nabirat dnar pa še razmišlam kaj bi kupu.. če ne pride tanova apn-ka u roke mi, bom probu najt atx-a z bt felgam kr tko mi je zmagovalno.
če pa nebo nič od tega pa sigurn kkšn cpi sm50x, al pa aprilia ki je mal bol kakovostna znamka..
evo ene par primerov:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5320205
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5208376
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5310114
:)
1.link: Optimist, realna vrednost te aprilije tega letnika je 800-900€ max, s tem izpuhom je motor vozen samo na obratih, nekje od 8000 o/min po obratomeru naprej... Drgač pa zlo dober motorček, sm mel isto naredu na njej 5000KM in jo lahko samo pohvalim!

2.link:Derbi mašina, kilometrov raje ni napisal, jo daje pa dost poceni, ker glede na letnik je vredna caa. 1500€ toerj kj uničeno ali potrebuje denar?

3.link: Derbi mašina, kilometri so lih pred menjavo sklopke, Pa nevem kako se dobijo kj deli ker je leva firma..

Uglavnem raje kupte nekja od aprilie oz yamahe, tut rijeu ni tok slab, naj bo Am6 mašina, bodte pozorni na piskanje v mašini, če je blo narobno olje v menjalniku, menjalnik piska, kakšno lje je bilo kurjeno(dvotaktol).. ker če je bil kaki petrolov mix, sm skor ziher da je že ribalo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a si_me »

Vzemi cestaka, športno sedenje, tako da je manjši zračni upor in si manj na prepihu. Več plastik, torej zelo lep športni izgled spominja na pravi motocikel lahko polagaš po ovinkih, se pelješ lepo lagano kak ti paše itd.

Tudi jst priporočam AM6 z rezervnimi deli ni problema, tko pa se ti nima kaj pokvarit če ne predeluješ..
Glede kita se strinjam s filiusom se bolj ne splača saj vsak normalen polcaj sliši motor če je predelan ali ni pa te pelje na izrednega pa verjetno ostaneš že brez motorja :? drugo so pa že napisal...

drgač mam js za prodat eno zadevico če te zanima
http://www.mopedist.si/viewtopic.php?f= ... 5&start=10
več info --> ZS!
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a cerar »

veš kaj ti povem, kup si motor ki je teb všeč in se na njim dobr počutš (sedenje,lega...)
potem če živiš nekje v "gozdu" valda neboš cestaka kupval, tko da mal na to glej
đabe ti motor, če ga boš kupval samo zaradi izgleda, vozne lastnosti pa so slabe

in pa kot so ostali napisal, glej da maš pokrito glede rezervnih delov ipd.

LP
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
K.O.be
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jun 14, 2011 1:36 pm
Kraj: Brežice

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a K.O.be »

cerar napisal/-a:veš kaj ti povem, kup si motor ki je teb všeč in se na njim dobr počutš (sedenje,lega...)
potem če živiš nekje v "gozdu" valda neboš cestaka kupval, tko da mal na to glej
đabe ti motor, če ga boš kupval samo zaradi izgleda, vozne lastnosti pa so slabe

in pa kot so ostali napisal, glej da maš pokrito glede rezervnih delov ipd.

LP
Živim v mestu tak da ni problem. Zdej z apn6 se zapeljem kdaj v kak gozd za dušo. Če bom kupo cestaka se pač ne bom. =)

Hvala vsem za odgovore. Zaenkrat je v plani yamaha tzr.

Lp
YouAreNotGoodAndYouAreNotBad.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a filius »

TZR-ka je super, zgleda dobro itd, čeprov nism lih navdušenec nad cestaki. Ker je pa pomembno pa je da maš rezervne dele na voljo skoraj povsod, ter hiter čas dobave, v kolikor ni na zalogi, nekje 1 teden, to seveda govorim za original yamaha rezervne dele, pa tudi yamaha ima dele dosti poceni, glede na aprilio...

Kot je cerar rekel, vzemi kar ti sede, redno servisiraj, pa more lavfat :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

pa da še jst neki povem sam imam v lasti malagutija xsm 50 super moto to je isto kot yamaha dt 50! za motor sm dal 900 evru letnik je 2006 in ko sm ga kupil je imel 6000 prevoženga! trenutno imam gor kit 80 z 14 konji 21 ferg, špotno kuplongo, aspuh prov za kit športn štrom, gred močnejšo itd... res pa da so pospeški bol nori kokr na 125!! motor mi gre po števcu 130 to je glihk ene 120 realnih! ko pa ti pospešuješ rečmo iz prve in druge motor dvigne! res da je predelava me pršla okrog 700 evru se je pa splačal! edina slabost predelave je da motor kr dost spije in mal se morš merkat glede polcajev... sam v mojih koncih z polcaji ni problemov tkda do izpita za avto bom še to furu pol bom pa prodal!!! :D
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: nakup 50ccm motorja

Odgovor Napisal/-a filius »

baykerkajic napisal/-a:pa da še jst neki povem sam imam v lasti malagutija xsm 50 super moto to je isto kot yamaha dt 50! za motor sm dal 900 evru letnik je 2006 in ko sm ga kupil je imel 6000 prevoženga! trenutno imam gor kit 80 z 14 konji 21 ferg, špotno kuplongo, aspuh prov za kit športn štrom, gred močnejšo itd... res pa da so pospeški bol nori kokr na 125!! motor mi gre po števcu 130 to je glihk ene 120 realnih! ko pa ti pospešuješ rečmo iz prve in druge motor dvigne! res da je predelava me pršla okrog 700 evru se je pa splačal! edina slabost predelave je da motor kr dost spije in mal se morš merkat glede polcajev... sam v mojih koncih z polcaji ni problemov tkda do izpita za avto bom še to furu pol bom pa prodal!!! :D
pospeški bl nori k na 125? močno dvomm, ozeroma nisi še pelu prave 125-ke...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori