Razna vprašanja (splošno)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a macula »

Nevem če je tako preprosto..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

domzi5 napisal/-a:
macula napisal/-a:
domzi5 napisal/-a:zanima me če je kakšna varjanta da se regisstrira tomos apn 4 z e90 mašino, verjetno pod A1, kako bi se dalo?
Že 100x povedano na forumu.. Dobi papirje od kakšne 14ke, katere so danes registrirane pod A1 in načeloma nimaš problemov. Lahko ti kdo teži, ker je cilinder drugačen itd..


Kaj polej js kr na tehnicnega zapelm z E90 masino?
Kot pravi macula, tukaj moramo strogo ločiti kaj je legalno in kaj je možno in kakšno je tveganje (v €) , ki ga to potegne za sabo.
Ko stojiš pred policajem ali pa sodnikom imaš lahko srečo ali pa je nimaš, če pa si legalen pa te dileme ni!
Lp
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Js sm mislu na tehničnega pelat z sl 15 masino pa da registriram kot motorno kolo, pa doma premenjat, sam zdej ce se bo policaj vtaknu v cilinder bo pa veselica -.-
motul81
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: To Sep 25, 2012 5:23 pm
Kraj: prekmurje

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a motul81 »

zanima me če kdo ve kje bi lahko kupil oz. kdo dela plastike za tomos d6 .lp
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

motul81 napisal/-a:zanima me če kdo ve kje bi lahko kupil oz. kdo dela plastike za tomos d6 .lp
Vem da jih dela Robi Lisjak, z Vira pri Domžalah.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Zanimalo bi me kaksno dolzinino bata imajo Tomos 15 motorna kolesa v originalu.. hvala
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Pich »

si_me napisal/-a:Zanimalo bi me kaksno dolzinino bata imajo Tomos 15 motorna kolesa v originalu.. hvala
46 mm od čela do repov.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Pich napisal/-a:
si_me napisal/-a:Zanimalo bi me kaksno dolzinino bata imajo Tomos 15 motorna kolesa v originalu.. hvala
46 mm od čela do repov.
Pa bo ta podatek 100% drzal? Sem sel merit stare elko könig bate in med njimi sem izmeril tudi original elko könig iz 15sl pa merijo vsi 47mm??
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a Pich »

si_me napisal/-a:
Pich napisal/-a:
si_me napisal/-a:Zanimalo bi me kaksno dolzinino bata imajo Tomos 15 motorna kolesa v originalu.. hvala
46 mm od čela do repov.
Pa bo ta podatek 100% drzal? Sem sel merit stare elko könig bate in med njimi sem izmeril tudi original elko könig iz 15sl pa merijo vsi 47mm??
Ti si verjetno meril cel bat. Od zgornjega roba zgornjega obročka do konca repov je 46 mm 100%. Če si meril könig bat, nisi dobil pravih mer, včasih könig ni obstajal, je bil samo elko.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (splošno)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Pich napisal/-a:Ti si verjetno meril cel bat. Od zgornjega roba zgornjega obročka do konca repov je 46 mm 100%. Če si meril könig bat, nisi dobil pravih mer, včasih könig ni obstajal, je bil samo elko.
Sem šel poslikat.. Na slikah je original elko bat iz 15SL, piše tudi znotraj na levi in desni elko vmes pa je luknja za sornik. Meril sem ga iz zgornjega roba do repka in je 47mm pa dodajam še sliko. Ostali bati so isto vsi elko eden od njih mislim da je bil v slc in so isto vsi 47mm.. Vprašam, ker sem enkrat na forumu zasledil informacijo da je 46mm pa nisem čisto prepričan ali to resnično drži..

SlikaSlikaSlika

Ostali bati:
SlikaSlika
Odgovori