Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

aljo69 napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kako se obnese bt kantor (ne pričakujem kaj dost) zanima me pa ker ga kolega prodaja poceni
kaj je to kantor??
nek srbski izpuh se mi zdi :)
Slika
aha, po izgledu spominja na MF power cobro

edit: aja v opisu piše da je kopja MFpower 2 ampak meni se zdi bol cobra
Slika
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Dking »

To je Kantor. Ausouhe radi Tibor Kantor, srednji dio je od juniora, a razlikuju se po grani i prigušivaču. Za automatic i apn nema boljeg za visoke obrate ...( standard cilindar bez prerade)!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Dking napisal/-a:To je Kantor. Ausouhe radi Tibor Kantor, srednji dio je od juniora, a razlikuju se po grani i prigušivaču. Za automatic i apn nema boljeg za visoke obrate ...( standard cilindar bez prerade)!
ja bi ga stavio na bt cilindar
tomos 4 life
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Imam eno uprašanje namreč na apn4 (tu je predstavljena viewtopic.php?f=9&t=18891) v leru na visokih obratih pač ko hočem da se zavrti do maximuma motor zamori. Sprva sem mislil da je problem v preveliki dizi da motor zaliva ampak tudi z manjšo je enako, nato sem pogledau predvžig. Predvžig je brezplatinski od alpinota in je ta nosilna plošča dokonca pomaknjena v desno predvžig nwm cca. 3-4mm pred zgt. kar na visokih obratih bi moralo odlično delovat. Sem ga probal tudi premikati vendar je samo še slabše. Sam sem ostal brez idej kaj bi lahko bilo?? ;) A je možnoo da brezplatinska elektrika nemore slediti motorju ampak kot vem bi morala?
Za lažjo predstavo je tu video najlepše se sliši okrog 48 sekunde
https://vimeo.com/170658072
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

čendi123 napisal/-a:Imam eno uprašanje namreč na apn4 (tu je predstavljena viewtopic.php?f=9&t=18891) v leru na visokih obratih pač ko hočem da se zavrti do maximuma motor zamori. Sprva sem mislil da je problem v preveliki dizi da motor zaliva ampak tudi z manjšo je enako, nato sem pogledau predvžig. Predvžig je brezplatinski od alpinota in je ta nosilna plošča dokonca pomaknjena v desno predvžig nwm cca. 3-4mm pred zgt. kar na visokih obratih bi moralo odlično delovat. Sem ga probal tudi premikati vendar je samo še slabše. Sam sem ostal brez idej kaj bi lahko bilo?? ;) A je možnoo da brezplatinska elektrika nemore slediti motorju ampak kot vem bi morala?
Za lažjo predstavo je tu video najlepše se sliši okrog 48 sekunde
https://vimeo.com/170658072
Povsem možno je da ima tale elektrika lahko kakšno blokado v tuljavi. Sem imel sam izkušnje z njo. Sem pa imel izkušnjo da mi je motor trokiral vse dokler nisem vstavil pravilno narejeno glavo z squish pasom. Za začetek probaj na elektriki sukati plato v levo ali pa si sposodi kje platinsko. S tem ko si sukal plato v desno si samo povečal predvžig kar pa ni dobro. Zaradi prevelikega predvžiga motor trokira in se pregreva.
Zadnjič spremenil prlek, dne Po Jun 27, 2016 9:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

kako naj naredim na 15slcju da bojo trše sprednje vilce(butajo do konca) nekaj olja sem če nalil noter ampak ni nič bolše
tomos 4 life
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Saj kot sem ze zgoraj napisal sem poskušal zmanjsati predvzig vendar je se slabse. Najboljse deluje z velikim predvzigom kot ga imam sedaj vendar kljub temu trokira :? Sem pa pred tem imel vzig na platine in gre motor s brezplatinskim vzigom boljse je bolj odziven vendar mi je zal da preden sem zamenjal vzig s brezplatinskim nisem poskusal max obratov v leru saj je bil motor komaj sestavljen na novo in se je moral ulaufati ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

čendi123 napisal/-a:Imam eno uprašanje namreč na apn4 (tu je predstavljena viewtopic.php?f=9&t=18891) v leru na visokih obratih pač ko hočem da se zavrti do maximuma motor zamori. Sprva sem mislil da je problem v preveliki dizi da motor zaliva ampak tudi z manjšo je enako, nato sem pogledau predvžig. Predvžig je brezplatinski od alpinota in je ta nosilna plošča dokonca pomaknjena v desno predvžig nwm cca. 3-4mm pred zgt. kar na visokih obratih bi moralo odlično delovat. Sem ga probal tudi premikati vendar je samo še slabše. Sam sem ostal brez idej kaj bi lahko bilo?? ;) A je možnoo da brezplatinska elektrika nemore slediti motorju ampak kot vem bi morala?
Za lažjo predstavo je tu video najlepše se sliši okrog 48 sekunde
https://vimeo.com/170658072
Ti imaš premajhno dizo, ne preveliko, tebi dela moooo, moooo, kar je znak za premalo bencina.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Sam imam dizo 82 in je svecka crna pac ni kavne barve. Je crne barve ampak je suha torej ni crna in mastna zaradi prevelike kolicine olja temvec zaradi prevelike dize. Pozicija igle je najnizja-se najmanj dvigne.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

čendi123 napisal/-a:Sam imam dizo 82 in je svecka crna pac ni kavne barve. Je crne barve ampak je suha torej ni crna in mastna zaradi prevelike kolicine olja temvec zaradi prevelike dize. Pozicija igle je najnizja-se najmanj dvigne.
Glede na filter, ki ga imaš gor, bi moral imeti dizo okrog 90.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori