Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
nobody123
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Okt 29, 2016 1:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nobody123 »

Zdravo, gre se za Tomos Apn 6 in sicer, zakaj mi motor navije na polno gas, ko je mašina mrzla (vžge vedno v prvo), ko se pa ogreje pa komaj drži štantgas.. In če potem segret motor ugasnem in ga ponovno probam zagnat vžge samo če mu dodam več kot pol gasa... Mi zna kdo razložit vzrok za tako delovanje? Hvala
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

V mašini sem imel 40L bat, je delovala normalno s piljenimi kanali cilindra. Ko sem dal notri 40 navaden bat mi je brez gasa nažigal obrate na 5k, ko sem zamenjal nazaj na 40L mi to ševedno dela. Uplinjač in auspuh sta ista pri obeh.

Kaj narediti?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zankrzan napisal/-a:Seznam specjalnih orodij za tomos apn mašino:
5.jpg
Uporaba orodja za sklpko:
11.jpg

bi se dalo dobit cev katalog iz katerega so slike?
tomos 4 life
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nobody123 napisal/-a:Zdravo, gre se za Tomos Apn 6 in sicer, zakaj mi motor navije na polno gas, ko je mašina mrzla (vžge vedno v prvo), ko se pa ogreje pa komaj drži štantgas.. In če potem segret motor ugasnem in ga ponovno probam zagnat vžge samo če mu dodam več kot pol gasa... Mi zna kdo razložit vzrok za tako delovanje? Hvala
motor ti zaliva, filter zraka preveri in pa iglo če zapira
a je to samo od sebe začelo al po kakšni predelavi?
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Pich napisal/-a:
tisti... napisal/-a:To orodje zgleda kul. Saj fora je v tem, da sem že večkrat odvijal ampak vedno z blokiranjem bata ali magneta kar je vedno bilo na meji zdravega za komponente.

Kaj pa menjalnik? Mi lahko en od ljudi, ki je uspešno sestavil že 132 mašin kaj napiše? :)
Menjalnik podložiš z vrha, toliko, da ima kako desetinko zračenja, ko sestaviš bloka brez tesnila. Nato dodaš tesnilo in zatisneš. Seveda potem tudi preveriš, da niso zobniki trdi. Paziti moraš tudi, da pravilno obrneš zobnik pete prestave. Nevdrta stran zobnika mora gledati navzven, proti verižniku.
Ok, ampak z vrha je mišljeno, ko imaš ves menjalnik v levem bloku in ga postaviš na stran, na? Torej na desni strani podlagaš, na strani sklopke? Kaj pa na osi kjer so menjalne vilice, tam tudi kaj podlagaš?
Zmedel si me z trditvijo, da mora gledati navzven, proti verižniku. Kako si definiral navzven? Torej nevdrta stran gleda proti levi strani motorja? a ni glih obratno?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ko imaš enkrat menjalnik v bloku ga podlagaš, da izgubiš zračenje. Nevdrt del je obrnjen navzven stran od drugih zobnikov.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
nobody123
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Okt 29, 2016 1:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nobody123 »

automatic_7 napisal/-a:
nobody123 napisal/-a:Zdravo, gre se za Tomos Apn 6 in sicer, zakaj mi motor navije na polno gas, ko je mašina mrzla (vžge vedno v prvo), ko se pa ogreje pa komaj drži štantgas.. In če potem segret motor ugasnem in ga ponovno probam zagnat vžge samo če mu dodam več kot pol gasa... Mi zna kdo razložit vzrok za tako delovanje? Hvala
motor ti zaliva, filter zraka preveri in pa iglo če zapira
a je to samo od sebe začelo al po kakšni predelavi?
filter zraka je nov, igla pa tudi zapira... tud z manjšo in večjo dizo sem probal, vendar mu nobena druga, razen te, ki jo imam sedaj notri, ne odgovarja... Kaj se pa nastavlja s tisto iglo v sred bata v fergazarju, ki ima 4 stopnje, količino bencina v zmesi? (tud to sem probal nastavljati in sicer sem dosegel boljši rezultat, vendar mi je potem po nekaj kilometrih motor zamoril in ga nisem mogel vžgat dokler nisem nastavil iglo nazaj na prvotno stopnjo)..

Motor sem kupil v nedelujočem stanju, nato sem ga pa razstavil in zamenjal vsa tesnila, semeringe, ležaje..., skratka vse kar je blo zanič, tudi cilinder sem dal brusit na mero 40L bata, to je pa vse kar je predelano v mašini
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nobody123 napisal/-a:
filter zraka je nov, igla pa tudi zapira... tud z manjšo in večjo dizo sem probal, vendar mu nobena druga, razen te, ki jo imam sedaj notri, ne odgovarja... Kaj se pa nastavlja s tisto iglo v sred bata v fergazarju, ki ima 4 stopnje, količino bencina v zmesi? (tud to sem probal nastavljati in sicer sem dosegel boljši rezultat, vendar mi je potem po nekaj kilometrih motor zamoril in ga nisem mogel vžgat dokler nisem nastavil iglo nazaj na prvotno stopnjo)..

Motor sem kupil v nedelujočem stanju, nato sem ga pa razstavil in zamenjal vsa tesnila, semeringe, ležaje..., skratka vse kar je blo zanič, tudi cilinder sem dal brusit na mero 40L bata, to je pa vse kar je predelano v mašini
barva svečke?
nobody123
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Okt 29, 2016 1:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nobody123 »

automatic_7 napisal/-a: barva svečke?
Priponke
V resnici je malo temnejša svečka
V resnici je malo temnejša svečka
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Pich napisal/-a:Ko imaš enkrat menjalnik v bloku ga podlagaš, da izgubiš zračenje. Nevdrt del je obrnjen navzven stran od drugih zobnikov.
na ta način je jasno ja. :) hvala ti.

Prejšnji tvoj post je bil napisan malo zmedeno. "navzven proti verižniku" :D
Odgovori