Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Razlika je.rs naj bi bil za manjše obrate kot 2z.@zankrzan ve več o tem.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosjakarac napisal/-a:edina razlika je v tesnjenju ležaja. eden je zaprt s plastiko (boljše tesnjenje), drugi pa s pločevinastim pokrovčkom (malenkost slabše tesnjenje). mogoče je kakšna manjša razlika v mazivu, ampak pomojem je ni.

LP
Pa se da ta pleh dol vzet, da bi mešanca mazala? Tale pločevinast kar drži, baje je do 24000 obratov.
Skofja_loka_fan
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 7:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Skofja_loka_fan »

Pozdravljeni!
Imam cilinder brusen na 42 ampak sem ponesreci kupil tesbilo za glavo cilindra 38 a mislite da bo delalo a mi bo scefralo tesnilo?

Lp
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

prlek napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:edina razlika je v tesnjenju ležaja. eden je zaprt s plastiko (boljše tesnjenje), drugi pa s pločevinastim pokrovčkom (malenkost slabše tesnjenje). mogoče je kakšna manjša razlika v mazivu, ampak pomojem je ni.

LP
Pa se da ta pleh dol vzet, da bi mešanca mazala? Tale pločevinast kar drži, baje je do 24000 obratov.
Se da snet brezproblema, če je ležaj za mašino je to obvezno. Js to naredim z zelo drobnim izvijačem, le pazit moraš, da ne potisneš izvijača do kletke in jo poškoduješ. Rabiš pa res zelo tanek izvijač dvigas pa s postrani obrnjenim, da ne prideš do kletke zelo enostavno in rutinsko opravilo, ko se navadiš.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Skofja_loka_fan napisal/-a:Pozdravljeni!
Imam cilinder brusen na 42 ampak sem ponesreci kupil tesbilo za glavo cilindra 38 a mislite da bo delalo a mi bo scefralo tesnilo?

Lp
Seveda lahko udari, pobrusi tesnilo da bo fi42.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Vprašanje, spet. Zanima me kako prešate pluto v gred noter. Se da na šraufštok oz. primež noter stisnit? Prosil bi za postopek pa na kaj morem pazit ( da nebi iz centra vrgel).
Lp!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

prlek napisal/-a:Vprašanje, spet. Zanima me kako prešate pluto v gred noter. Se da na šraufštok oz. primež noter stisnit? Prosil bi za postopek pa na kaj morem pazit ( da nebi iz centra vrgel).
Lp!
jaz ponavadi kupim zamaške takega premera, da gredo v luknje na gredi lepo na trdo z roko (drugače jih še malo obrežem). vedno je delalo brez problema.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosjakarac napisal/-a:
prlek napisal/-a:Vprašanje, spet. Zanima me kako prešate pluto v gred noter. Se da na šraufštok oz. primež noter stisnit? Prosil bi za postopek pa na kaj morem pazit ( da nebi iz centra vrgel).
Lp!
jaz ponavadi kupim zamaške takega premera, da gredo v luknje na gredi lepo na trdo z roko (drugače jih še malo obrežem). vedno je delalo brez problema.
A tako. In ni bojazni, da bi ven vrglo? Hvala za info
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

prlek napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:
prlek napisal/-a:Vprašanje, spet. Zanima me kako prešate pluto v gred noter. Se da na šraufštok oz. primež noter stisnit? Prosil bi za postopek pa na kaj morem pazit ( da nebi iz centra vrgel).
Lp!
jaz ponavadi kupim zamaške takega premera, da gredo v luknje na gredi lepo na trdo z roko (drugače jih še malo obrežem). vedno je delalo brez problema.
A tako. In ni bojazni, da bi ven vrglo? Hvala za info
ni bojazni, na eni strani je itak karter na drugi pa ojnica...tudi če se malenkost zmakne ga vrže nazaj na mesto.. ;) ;)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosjakarac napisal/-a:
ni bojazni, na eni strani je itak karter na drugi pa ojnica...tudi če se malenkost zmakne ga vrže nazaj na mesto.. ;) ;)
Je potrebno potem, ko dodamo pluto centriranje ali balansiranje? Kaj pa če bi stisnil platične čepe?
Odgovori