Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Odvisno od letnika motorja katerega imaš namreč če imaš modernejšega alpinota z aluminijastim zračno hlajenim cilindrom ima ta 12 sorno gred ki bi morala zdržati kit seveda se njena življenska doba zmanjša ampak useno ni kritično. Vžig na alpinotih je kolko js vem brazplatinski in z njim nebo nikakršnih koli problemov. ;)
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

A gdo ve kodo atx rdece (letnik 2003)?
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
jurc9
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Maj 13, 2016 10:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jurc9 »

Pozdravljeni!
Mam apn 4 use original, diza 60, in ko mrzlo zalaufam mi navije obrate; ko se pa segreje pa ma u prostm teku premal in kr ugasne kukr da dobi preveč bencina al nevem.... a je mozno da je to tut cilinder pregret?js se glih ne soznam najbolš na to Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jurc9 napisal/-a:Pozdravljeni!
Mam apn 4 use original, diza 60, in ko mrzlo zalaufam mi navije obrate; ko se pa segreje pa ma u prostm teku premal in kr ugasne kukr da dobi preveč bencina al nevem.... a je mozno da je to tut cilinder pregret?js se glih ne soznam najbolš na to Hvala za odgovore!
to da ti mrzu navije obrate je normalno temu se reče hladn vžig in vrjetno se po kakšni minuti umiri ? potem ti pa ugasne zato ker ni prosti tek nastavljen :) vrjetno če bi malo držal gas potem ko se umiri nebi ugasnil ? če je to to samo nastavi prosti tek na vplinjaču ... to je tisti vijak z fedrco, ki malo bolj odpre loputo zraka, da se ne zaduši moped
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 449
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo!

Bo kdo kupoval iz puch-shopa, ali rabi kaj? :)

Lp!
jurc9
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Maj 13, 2016 10:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jurc9 »

aljo69 napisal/-a:
jurc9 napisal/-a:Pozdravljeni!
Mam apn 4 use original, diza 60, in ko mrzlo zalaufam mi navije obrate; ko se pa segreje pa ma u prostm teku premal in kr ugasne kukr da dobi preveč bencina al nevem.... a je mozno da je to tut cilinder pregret?js se glih ne soznam najbolš na to Hvala za odgovore!
to da ti mrzu navije obrate je normalno temu se reče hladn vžig in vrjetno se po kakšni minuti umiri ? potem ti pa ugasne zato ker ni prosti tek nastavljen :) vrjetno če bi malo držal gas potem ko se umiri nebi ugasnil ? če je to to samo nastavi prosti tek na vplinjaču ... to je tisti vijak z fedrco, ki malo bolj odpre loputo zraka, da se ne zaduši moped
sj tu si ta šrauf mislu na sliki
file:///C:/Users/Stangelj/AppData/Local/Temp/IMG_3685.JPG
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jurc9 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
jurc9 napisal/-a:Pozdravljeni!
Mam apn 4 use original, diza 60, in ko mrzlo zalaufam mi navije obrate; ko se pa segreje pa ma u prostm teku premal in kr ugasne kukr da dobi preveč bencina al nevem.... a je mozno da je to tut cilinder pregret?js se glih ne soznam najbolš na to Hvala za odgovore!
to da ti mrzu navije obrate je normalno temu se reče hladn vžig in vrjetno se po kakšni minuti umiri ? potem ti pa ugasne zato ker ni prosti tek nastavljen :) vrjetno če bi malo držal gas potem ko se umiri nebi ugasnil ? če je to to samo nastavi prosti tek na vplinjaču ... to je tisti vijak z fedrco, ki malo bolj odpre loputo zraka, da se ne zaduši moped
sj tu si ta šrauf mislu na sliki
file:///C:/Users/Stangelj/AppData/Local/Temp/IMG_3685.JPG
http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/m ... 319155.jpg

vijak z fedrco na levi spodaj...
jurc9
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Maj 13, 2016 10:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jurc9 »

aa sm na tem delu k je tu mam js neko črno gumo čez, bom jutr še mal tu pregledu :D
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Živjo, mene pa zanima kaj vse moram kupiti da bi svojega avtomatika a3 ml predelal na 65 cc. Kakšen cilinder kit in uplinjač priporočate (prosim za link do trgovine)? Hvala!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matej2212 napisal/-a:Živjo, mene pa zanima kaj vse moram kupiti da bi svojega avtomatika a3 ml predelal na 65 cc. Kakšen cilinder kit in uplinjač priporočate (prosim za link do trgovine)? Hvala!
Če iščeš plug&play setup oz samo sestaviš brez nekih modifikacij rabiš:

Cilinderkit Airsal z 10mm sornikom bata (pazljivo večina kitov ima 12, A3 rabi 10)
glavo cilindra a35 - kupiš rabljeno za cca 10e (DMP 44 glave odsvetujem)
koleno vplinjača a35 (meni ni pasalo ne ravno koleno ne stransko ko sem deval na a3 rušt enkrat ni šou vplinjač pod rušt drugič je biu napoti nosilec stranskih plehov, kasneje sem zvedel da pod ruštom je vplinjač postrani ampak nisem nikoli testiral, uporabil sem custom stransko koleno)
dellorto SHA 15/15, 16/16 ali dellorto 17,5 oz 19(ne BE oz črni ker je za 4t) v kolikor nameravaš še kaj predelovat cilinder + rabil boš set glavnih diz za nastavit vplinjač (v vsakem primeru)
resonančni izpuh (Tecno krul (potrebna predelava zadnje nožne zavore), tecnigas oz. bullet (skuter izgled), na masterje pozabi)

pogoj za vse to je pa dobro stanje mašine. tudi sklopko preveri če je dobra ker večina lamel a3 sčasoma razpoka oz se kruši aluminij iz njih.

Vse skupaj je kar strošek ampak potem je moped čisto drugačen :)
Odgovori