Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

prlek napisal/-a:
MikiGameR napisal/-a:mene,zanima kok bi približno stal da mi ličar prefarba kompletnega flexer-ja ? če ma gdo kakšno izkušnjo. hvala
Moja izkušnja tam nekje 150-200€, peskanje in nanos ktl zaščite zastonj.
hvala,ti ;)
:D
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

jkanoni napisal/-a:
njuho napisal/-a:Zanima me če kdo ve kaj naj naredim z APN 6 vilicami ker so se mi začele zvijat so pa še stari model na olje in niso take kot pri APN 6S.
Kako in kje se zvijajo?
Zvijajo se spodaj spodnji krak vilic vsak se zvije v svojo stran in ko se pelješ kolo sploh ne gre naravnost ampak kar opleta.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

njuho napisal/-a:
jkanoni napisal/-a:
njuho napisal/-a:Zanima me če kdo ve kaj naj naredim z APN 6 vilicami ker so se mi začele zvijat so pa še stari model na olje in niso take kot pri APN 6S.
Kako in kje se zvijajo?
Zvijajo se spodaj spodnji krak vilic vsak se zvije v svojo stran in ko se pelješ kolo sploh ne gre naravnost ampak kar opleta.
Očitno imaš obrabljene puše v vilicah, ker v njih ni olja. Vilice razdri, zamenjaj puše natoči olje 0,8 dcl v vsako vilico. Ne pozabi dati nove bakrene podložke iz zunanje strani.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Nabavil sem polža za apn6 81, pa me zanima kam to dat. Moram to dat v prednje kolo not, se pravi da ga vzemem narazen, pa luknjo povrtam? (koliko sem videl oz. razumel)
Priponke
Capture.PNG
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

Očitno imaš obrabljene puše v vilicah, ker v njih ni olja. Vilice razdri, zamenjaj puše natoči olje 0,8 dcl v vsako vilico. Ne pozabi dati nove bakrene podložke iz zunanje strani.
V vilicah je olje ker ko sm imel nazadnje vilice dane preč od okvirja in sem odvil une šravfe na vrh vsake vilice mi je vn priteklo olje ampak bom vseeno razdru vilice in bomo videli kakšna je situacija.
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

res da ni tole za sm ampak a se še kermu zdi da se zadne čase nič več ne dogaja na temu forumu . sm kr mal žalostn
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Wilf napisal/-a:res da ni tole za sm ampak a se še kermu zdi da se zadne čase nič več ne dogaja na temu forumu . sm kr mal žalostn
Dogaja se kar dosti, ampak folk nima časa objavlat. Sam vem, da se delata 2 D6 repliki, sicer so še v štartu, ampak bodo, pa tudi objavljeno bo kaj. Tudi jaz počasi migam, je že narejen apn SL mašino, pa verjamem da še kdo kaj dela, amapk enostavno ni časa za objavo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

kok,bi pridobu s flexer-jem če bi mu dau izpuh od automatika ?,pa zdej k je mrzlo oz. konc sezone kako naj ga pripravim (a bi mogu menat olje u menjalniku alpa kej) (raj vas uprašam ker mate dost bolj izkušenj kot jaz.. :) :) :) ) hvala vam !
:D
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Wilf napisal/-a:res da ni tole za sm ampak a se še kermu zdi da se zadne čase nič več ne dogaja na temu forumu . sm kr mal žalostn
Se dogaja kar dosti projektov in novih vozil ampak tko nobenga nič ne zanima in noben nič ne komentira. Na forumu so tko večinoma eni in isti prisotni tko da nevidim smisla karkoli novega objavljat.. Vsaj na forumu se vse vrti samo še okrog friziranja tko da karkoli drugega ni smiselno objavljat ker starodobniki ne zanimajo nobenga več vsaj na forumu kot vidim ne.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Glede obnavljanja je tako da razstaviš, pobarvaš, pokromiraš, zamenjaš kar je zanič, malo spoliraš in sestaviš nazaj. Tukaj je res vsakič skoraj isto, tako da ko kdo objavi obnovo se nimaš kaj dosti pogovarjat naprej, razen mogoče kam je dal barvat, koliko je koštalo, kje je kaj dobil itd.. Je pa vedno lepo pogledat kakšen lepo obnovljen moped, vsaj jaz vsakega ki kaj objavi prečekiram.
Se pa tudi "splača" objavit, saj lahko drugi opazijo kakšen neoriginalni del, kakšno pomankljivost ali recimo slabo obnovljenost.
Ima pa forum nihanja v obiskanosti in aktivnosti tudi glede na sezono, recimo poleti ko je večina ljudi na počitnicah ali v novoletnem času ko imajo ljudje v splošnem manj denarja zaradi praznikov. To sem dal primer, nevem kako je dejansko.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori