Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

tomos_fan napisal/-a:Živjo

mene zanima kolko je debelo tesnilo med cilindrom in glavo na flexer-ju in a bi se kej poznal če bi dau tanjšiga.



Lp


še vedno me zanima
T O M O S
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Na avtomatiku se navadno da brez tesnila.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
zjmnc3
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 27, 2014 2:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zjmnc3 »

Pri mojem avtomatiku (A3 ms) opažam slabo moč motorja (ne razvije visokih obratov) - in tudi drugačen zvok.
Ko sem odprl blok menjalnika, opazim da olja ni nič (nalil sem ga 1 teden prej). Po mojem mnenju olje iz menjalnika prehaja v cilinder in zato se tudi pozna na moči in glasu. Zanima me kako rešiti problem oz. kako odšraufati sklopko
LP
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

zjmnc3 napisal/-a:Pri mojem avtomatiku (A3 ms) opažam slabo moč motorja (ne razvije visokih obratov) - in tudi drugačen zvok.
Ko sem odprl blok menjalnika, opazim da olja ni nič (nalil sem ga 1 teden prej). Po mojem mnenju olje iz menjalnika prehaja v cilinder in zato se tudi pozna na moči in glasu. Zanima me kako rešiti problem oz. kako odšraufati sklopko
LP
vrjetn ti je šou semering na gredi matico sklopke je najlaži na s pnevmatsko pištolo odšraufat dol potegnt jo je najlaži z acbigerjem oz.snemalcem (dvokrakem)
savagex
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 8:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a savagex »

Imam apn 6. cilinder je brušen na 40 in temu ustrezen L bat. Prvi zobnik imam 11 zadnji pa je original. izpuh pa je laser. vplinjač pa original bing12. Nedavno je motor imel moč, je vleku, tazga klanca ni blo da nebi prsu u drugi. včeraj pa je izgubu moč, ne vleče več tak kot je. obrate ma pa še zmer iste. kaj bi to blo? mogoče kej z vplinjačem?
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

tomos_fan napisal/-a:
tomos_fan napisal/-a:Živjo

mene zanima kolko je debelo tesnilo med cilindrom in glavo na flexer-ju in a bi se kej poznal če bi dau tanjšiga.



Lp


še vedno me zanima
To imaš 25 verzijo?
Debelo je dober mm (ali nekaj takega) , če lepo sestaviš gre brez tesnila, pozna se malenkost na moči/pospeških (ampak res malenkost) , predelava (tesnilo, filter, reducirka) je na službenem flexerju "dvignila" hitrost na 32 km/h (pa še to po števcu, tako da neke resne razlike ni) .
lp
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

pa še neki me zanima. a ti lahko zaliva frgazer če naštimaš štantgas da je več bencina
T O M O S
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomos_fan napisal/-a:pa še neki me zanima. a ti lahko zaliva frgazer če naštimaš štantgas da je več bencina
Odvisen kje štelaš štantgas, Če dviguješ batek za gas z vijakom, potem je odgovor ne. Če pa štelaš vijak za štantgas dizo potem pa ja.
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

lojze-si napisal/-a:
tomos_fan napisal/-a:pa še neki me zanima. a ti lahko zaliva frgazer če naštimaš štantgas da je več bencina
Odvisen kje štelaš štantgas, Če dviguješ batek za gas z vijakom, potem je odgovor ne. Če pa štelaš vijak za štantgas dizo potem pa ja.

kateri je kaj

1412comer.jpg
T O M O S
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Dellorto SHA serija nima igličastega vijaka za nastavitev zmesi pod prostim tekom.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori