Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

Kristjan... problem je ker potem zabije tisti vijak glavi ki drži desno vilico... Ga potisne noter in zakajla in potem je rešeno ponavadi... Najbolje je to delat z hidravliko za karoseriska dela pri avtih... daš med nihajke čim bolj proti tisti osovini ki izvršuje nihanje. In pahneš narazen brez nobenih poškodb... Ker pa nima vsak take hidravlike se naredi tak "izvlekač" ki poriva ravno tako kot hidravlika... daš en ror v drugega čim bolj na tesno nakoncu privariš malo večje ploščice da imaš večjo površino in nato daš navojno palico gorej (m8+) in dve matici... in nato ko matice odšraufuješ širiš. Lp :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Kako so napete spice pri apn kolesu? Ker sem poskusal pa je zmeraj boben gledal al levo,desno....?
Torej kam grejo iz bobna v katero luknjo?
L.p
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Edit: aja, razumem, ma kako bos ti dal cel moped pod preso. Jaz sem jih ze precej tako razstavil pa ni bilo nobenih poskodb. Sicer nevem kje si zasledil da sem rekel da tolces po vijaku, moras samo ravno pravsnjo cev nasloniti na ozobljeno cev pa gre.
Švas, poglej si kaksno sliko od apna pa jih sestavi.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

macula napisal/-a:Edit: aja, razumem, ma kako bos ti dal cel moped pod preso. Jaz sem jih ze precej tako razstavil pa ni bilo nobenih poskodb. Sicer nevem kje si zasledil da sem rekel da tolces po vijaku, moras samo ravno pravsnjo cev nasloniti na ozobljeno cev pa gre.
Švas, poglej si kaksno sliko od apna pa jih sestavi.
A jaz sem mislil da bi po vijaku udaril... Jah če dobiš cev pravilne velikosti bi mogoče šlo ampak še zmeri ti cev moped premika... Ne bi dal celega mopeda na prešo... govorim o hidravliki za avte glihat... z tistim gre najlažje.

Slika
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a35 »

mogoče kdo ve zakaj mi feder od ctx vilic neki šteka? sm use razdru očistu, zdej pa kok krak pritisnem ob tla namesto da bi lepo amortiziral nekaj zašteka, ko pritisnem iz večjo silo popusti in lepo vrača, samo ne tako kot bi moglo?

lp
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Pozdarvljeni!
Prejšni teden se s prijatli vozimo po gozdu,in kar naenkrat zlomim štel na mojem apn-u :lol:
pač sem skočil in je šel samo napol,ker je bil že malo rjast.

Sedaj pa bi čez zimo rad naredil en projekt,in sicer,rad bi spravil apn mašino na grušt od automatica a3.
zanima me,kaj bom vse moral preuredit. ali bo potrebna kaka predelava blokov,ali samo nosilcev? in ali naj zamenjam original zadnji zobnik z apn-ovim' Koliko imajo originali a3 gišteli zadaj zobnik?

Svoj projekt bom najbrš predstavil tudi pod temo "moj projekt"

hvala in lep pozdrav :)
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

ŠVAS napisal/-a:Pozdarvljeni!
Prejšni teden se s prijatli vozimo po gozdu,in kar naenkrat zlomim štel na mojem apn-u :lol:
pač sem skočil in je šel samo napol,ker je bil že malo rjast.

Sedaj pa bi čez zimo rad naredil en projekt,in sicer,rad bi spravil apn mašino na grušt od automatica a3.
zanima me,kaj bom vse moral preuredit. ali bo potrebna kaka predelava blokov,ali samo nosilcev? in ali naj zamenjam original zadnji zobnik z apn-ovim' Koliko imajo originali a3 gišteli zadaj zobnik?

Svoj projekt bom najbrš predstavil tudi pod temo "moj projekt"

hvala in lep pozdrav :)
blokov ne rabiš nič predelat samo nosilce prirediš da so takšni kot od a3 in to je to.
pod iskanje poišči ker je to že nekdo delal na forumu.
:)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

brrm napisal/-a:
ŠVAS napisal/-a:Pozdarvljeni!
Prejšni teden se s prijatli vozimo po gozdu,in kar naenkrat zlomim štel na mojem apn-u :lol:
pač sem skočil in je šel samo napol,ker je bil že malo rjast.

Sedaj pa bi čez zimo rad naredil en projekt,in sicer,rad bi spravil apn mašino na grušt od automatica a3.
zanima me,kaj bom vse moral preuredit. ali bo potrebna kaka predelava blokov,ali samo nosilcev? in ali naj zamenjam original zadnji zobnik z apn-ovim' Koliko imajo originali a3 gišteli zadaj zobnik?

Svoj projekt bom najbrš predstavil tudi pod temo "moj projekt"

hvala in lep pozdrav :)
blokov ne rabiš nič predelat samo nosilce prirediš da so takšni kot od a3 in to je to.
pod iskanje poišči ker je to že nekdo delal na forumu.
:)
a mogoče veš kje je ta tema, ker nisem nič našel pod iskalnikom?

l.p
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

to ne vem, sem probal sam poiskat pa tudi ni rezultatov.
(probal sem apn, a3, apn na a3, bat pa nič ne najde...ali iskalnik kaj heca al pa neznam iskat) :D
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

brrm napisal/-a:to ne vem, sem probal sam poiskat pa tudi ni rezultatov.
(probal sem apn, a3, apn na a3, bat pa nič ne najde...ali iskalnik kaj heca al pa neznam iskat) :D
forum je poln spama in vse tolkrat ponovljeno da brezveze sploh iskat z iskalnikom če ne veš točno naslova teme... drugače kot so ti povedali .. nosilce na štelu predelat potem pa bo treba bloke malo stanjšat kjer je nosilec za na štel ker ima širši nosilec apn .. ali druga opcija da vzamete spodnji del apn grušta in privarite na frčotov spodni del ampak tu so spet lahko potem kaki problemi če bi poškodoval grušt avtomatika bi tank spuščal ... ma za 10-15e dobiš gole grušte od apn z nihajkami pa menjajte pa bo mir spet en cajt ... ne splača se to zajbavat na avtomatika ker je kr dela...
Odgovori