Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

domzi5 napisal/-a:Napetost je, sem preveril, do vseh luči pride svetijo pa ne-.-
Ti mas verjetno 6V 17W elektriko. Mogoce mas premocne zarnice (W). Sestevek vseh watov zarnic ne sme presegati 17 watov, saj imas ravno toliko watov na voljo.
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Sestevek mam 19W strom mam pa od 14ke un k ma posebi navitje se za stop luči
north
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Maj 05, 2015 3:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a north »

Pozdravljeni

Imam Tomos-a avtomatika Silver Bullet L.83 imam problem z iskro na svečki. In sicer enkrat je enkrat ni magnet daje dobro elektriko. ko je iskra na svečki je močna in modre barve .Sam sem neuspešno diagnosticiral da je težava v dveh masah ,ki sta privijačeni zraven prednje luči tam kjer je privijačen sem z brusnim papirjem dobro spucal površino da je čisto brez kakršne koli rje.A še vseeno ni iskre vedno kabelčka sta belordeče barve. stikalo za RUN-STOP motorja je videti vredu in ima dober stik z balanco.

Lp.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

north napisal/-a:Pozdravljeni

Imam Tomos-a avtomatika Silver Bullet L.83 imam problem z iskro na svečki. In sicer enkrat je enkrat ni magnet daje dobro elektriko. ko je iskra na svečki je močna in modre barve .Sam sem neuspešno diagnosticiral da je težava v dveh masah ,ki sta privijačeni zraven prednje luči tam kjer je privijačen sem z brusnim papirjem dobro spucal površino da je čisto brez kakršne koli rje.A še vseeno ni iskre vedno kabelčka sta belordeče barve. stikalo za RUN-STOP motorja je videti vredu in ima dober stik z balanco.

Lp.
Pri meni je podobne probleme delal kondenzator poglej ce ti iskri med platinami ko zavrtis motor.. Lahko je tudi od svecke kabel pretopljen pri cilindru pa mece iskro tja.
Drugace pa predstavi ta moped na forumu ;)
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

živjo!
Jst sm pa dons dobil cilinderkit 50ccm pa sm naredu ene 15km. Pol sm pa snel glavo da sn mal preveru pa je blo na batu že zlo velik saj. Zdej ne vem zakaj je to.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

blazzy napisal/-a:živjo!
Jst sm pa dons dobil cilinderkit 50ccm pa sm naredu ene 15km. Pol sm pa snel glavo da sn mal preveru pa je blo na batu že zlo velik saj. Zdej ne vem zakaj je to.
To je normalno. Ti lepo uteci cilinder
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

Zanima me kolikšen je razmak med navitjem za luč in magnetom (6v 17w) ? Je isto kot pri špuli ali je drugačen?
Gas pa dovga luč!
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

johnny95 napisal/-a:Zanima me kolikšen je razmak med navitjem za luč in magnetom (6v 17w) ? Je isto kot pri špuli ali je drugačen?
Je isti ja.0.5 mm ,se mi zdi.
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

lepo pozdravljeni soforumaši
po dolgem času se spet javljam saj sem se naveličal moje 6-ke gledat kako stoji v garaži s vsemi deli pa sem se odločil da jo sestavim
v grobem je grušt skoraj sestavljen mam pa en problem
na apn6s gruštu mam od tomos apn4 zadnje vilce in od tomos bt zadnje platišče
ma gdo kako sliko kako je rešil s centriranjem te felne na sredo ker mi jo preveč na levo zamakne če jo minimalno podložim...
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Eno vprašanje. kolega mi je prpelu eno šestko da bi mu jo mal naviu za minimaln dnar ampak ma že 42 cilinder pa nekej praskane kanale. ferg hoče met binga 12 pa org. avspuh . pa me zanima če ma kdo kšno idejo kuko bi še mal zrihtrou zadeuco
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori