Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Svečke
Tukaj imaš razloženo: http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/te ... index.html
Razlika je če je svečka nova (ima še novo tesnilo) ali je že bila uporabljena. Pri novi jo priviješ ( "z roko" ) in nato še 1/2 obrata pri rabljeni pa 30° (tako piše) so pa številke navorov precej višje kot sem mislil.
lp
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Za kratke navoje verjetno velja "dodatek" (po modelih) .
lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

franc napisal/-a:Svečke
Tukaj imaš razloženo: http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/te ... index.html
Razlika je če je svečka nova (ima še novo tesnilo) ali je že bila uporabljena. Pri novi jo priviješ ( "z roko" ) in nato še 1/2 obrata pri rabljeni pa 30° (tako piše) so pa številke navorov precej višje kot sem mislil.
lp
hvala franc!
Uporabniški avatar
nograjac
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: So Sep 01, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nograjac »

zdravo!
imam en problem na atx-u, in sicer mi ''zdrsuje'' 3. prestava, use ostale delajo normalno, tretja pa kot da bi drsela sklopka, neki časa drži in potem zdrsava, še posebej na višjih obratih in če ''cukneš'' z gasom. če pa poizkusim z mesta speljat v 3. pa v menjalniku grdo zaškrta in potem za nekaj časa vozi normalno. ima kdo idejo kaj je lahko narobe? hvala :D
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

nograjac napisal/-a:zdravo!
imam en problem na atx-u, in sicer mi ''zdrsuje'' 3. prestava, use ostale delajo normalno, tretja pa kot da bi drsela sklopka, neki časa drži in potem zdrsava, še posebej na višjih obratih in če ''cukneš'' z gasom. če pa poizkusim z mesta speljat v 3. pa v menjalniku grdo zaškrta in potem za nekaj časa vozi normalno. ima kdo idejo kaj je lahko narobe? hvala :D
šla ti je kajla oz. moznik na piramidi
Uporabniški avatar
nograjac
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: So Sep 01, 2012 6:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nograjac »

tomosjakarac napisal/-a:
nograjac napisal/-a:zdravo!
imam en problem na atx-u, in sicer mi ''zdrsuje'' 3. prestava, use ostale delajo normalno, tretja pa kot da bi drsela sklopka, neki časa drži in potem zdrsava, še posebej na višjih obratih in če ''cukneš'' z gasom. če pa poizkusim z mesta speljat v 3. pa v menjalniku grdo zaškrta in potem za nekaj časa vozi normalno. ima kdo idejo kaj je lahko narobe? hvala :D
šla ti je kajla oz. moznik na piramidi
hvala!
caaasaren
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Feb 22, 2015 2:07 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a caaasaren »

Zanima me kako bi deloval BT cilinder fi40 z Bing 13, pac mam doma Bing 18 samo bi rad probal, zanima me ce bi se tu pojavili kaksni problemi
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

caaasaren napisal/-a:Zanima me kako bi deloval BT cilinder fi40 z Bing 13, pac mam doma Bing 18 samo bi rad probal, zanima me ce bi se tu pojavili kaksni problemi
kot bi imel ferarija pa se skos vozil samo v 1 prestavi .... laufu bo že samo ne z polnim potencialom ;) daj mu bing18 in ne škrtari :)
caaasaren
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Feb 22, 2015 2:07 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a caaasaren »

haha pa morem binga popraviti :roll: plovek ne zapira :D
caaasaren
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Feb 22, 2015 2:07 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a caaasaren »

https://youtu.be/Zldj0eeY5YM ima kdo tu se idejo zakaj bi nad pumpico ven tekel bencin? zgleda da plovec dobro deluje, igla pravilno not dana, plovec tudi ni preluknjan ali kaj :shock: hvala v naprej :)
Odgovori