Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
miha958
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Dec 19, 2012 10:56 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miha958 »

Zravo
Na tomos ATX sem razstavil menjalnik zamenjal vse ležaje z novimi skf. Zdaj pa imam problem ko menjavam v nižjjo brzino mi včasih negre v brzino in morem kar močno pritisnit da gre ali pa gre lepo pa jo čez par sekund vrže ven to se ne dogaja vedno, v višjo gre normalno brez problema.Kje bi lahko bil problem ?
lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Če je kaj potrebno menjati na tomosovem menjalniku je to zatič na pretični gredi. Ostale menjave so brezvezne. V tvojem primeru pa si najverjetneje narobe sestavil menjalnik, zato si na forumu poišči explodiran menjalnik in ugotovi kje si faliu. Seveda je tudi zatič lahko problem.
Lp
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

miha958 napisal/-a:Zravo
Na tomos ATX sem razstavil menjalnik zamenjal vse ležaje z novimi skf. Zdaj pa imam problem ko menjavam v nižjjo brzino mi včasih negre v brzino in morem kar močno pritisnit da gre ali pa gre lepo pa jo čez par sekund vrže ven to se ne dogaja vedno, v višjo gre normalno brez problema.Kje bi lahko bil problem ?
lp
Mogoče ti je kakšna podložka kje zunaj ostala, ni pa dobro to, da moraš kar močno pritiskat na menjalne vilice, kadar prestavljaš navzdol, ker jih boš zvil ali pa zlomil. Lahko so tudi vilice malenkost zvite, pri meni je bilo to krivo enkrat. Lahko je pa kaj drugega.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

Pich napisal/-a:Povej mi katera mera je zapisana na čelu bata ali na škatlici v kateri je bil bat. Pa ti bom povedal točno mero vrtine za ta bat.
na batu je napisana mera 40...ko je bil nov sem prepričan da je bila mera tam 39.85....zdaj ko sem ga spet pomeril je pa 39.93...a je možno da pride do takšne plastične deformacije pri temperaturnem raztezanju po prvi uporabi?

LP
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če na batu piše 40, potem mora biti vrtina natanko 40. To je verjetno meteor bat. Meteorji imajo označeno na čelu bata fi vrtine, medtem ko imajo konigi napisano dejansko mero bata, napr., 38.94. Za oba bata mora biti vrtina fi 40. Skratka, standardnih batov ni potrebno meriti, imajo vse označeno in če to upoštevaš, bo vse vredu. Pri meritvah pa hitro pride do napak. Proizvajalec meri to z natančnimi šablonami in malo verjetno je, da bi ti kot kupec dobil napačne mere bata. Deformacije ob zaribanju so sicer pogoste, ampak material se ne more kar od nekje pojaviti, če ga prej ni bilo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

Premer Meteor batov je pa tudi od bata do bata različen (stotinke gor ali dol glede na imensko mero), zato je treba obvezno bat pred brušenjem premerit z mikrometrom
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

mam promlem dons sm zalavfu stompa en cajt je lavfu umes sm šov po čelado in je ugasnu, ga hočem nazaj užgat pa ni užgav ko sm zakurblu se je pokadilo iz zračniga filtra. ka bi lahk blo to krivo?
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

cerar napisal/-a:Premer Meteor batov je pa tudi od bata do bata različen (stotinke gor ali dol glede na imensko mero), zato je treba obvezno bat pred brušenjem premerit z mikrometrom
To ne verjamem. Firma kot je meteor mora delati bate v mikronskih odstopanjih, sicer ne bi imeli iso certifikata. Jaz še nikoli nisem nesel bata brusilcu, povedal sem mu mero in zadeva je vedno špilala tako kot more.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

za tomos ne dela noben prov dobrih batov, če pogledaš sukoki za tomos slabšega bata skoraj nemorš dubit za druge motorje pravijo da je pa dober.
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Vsi ste tako pametni, a je kdo od vas v življenju že kaj sam naredil? Veste to so velike firme, ki niso od včeraj in tudi ne izdelajo samo par batov na dan in še kaj drugega tudi, če pa vi ne znate prav vgraditi bata, ali karkoli že zato niso krivi oni.
Morda bi bilo dobro, da vsak sebe vpraša kaj je storil narobe, da bat ni uredu.
lp vsem pametjakovičem!
Odgovori