Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

aljo69 napisal/-a:
tomos_fan napisal/-a:Živjo,

Kakšne prenose priporočate na tomos flexer-ju, da bom pridobil hitrost vsaj 12km/h in si pri tem nebi preveč uničil pospeškov in vožnje v klanec oz. kakšni prenosi so najboljši v razmerju med hitrostjo in pospeški?
na voljo je tak samo zadnji zobnik ... za večjega sprednjega moreš predelat bloke + težje dobit ... original je 26 spredaj 33 zadaj .. lahko uporabiš 24,26,28 .. najbolj se obneseta prva dva ... pametno je tudi zamenjat izpuh... če ne drugega vsaj za a3 kromiranga ker je manj zablokiran kot flekserjev ;)


Ok, hvala za odgovor
T O M O S
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

kje bi lohk biu problem, da mi tako ugaša pri polnem gasu? to mi je začelo včeraj, ko je malo namočilo motor, ampak je zdaj popolnoma suh? https://www.youtube.com/watch?v=111MYQM5HyU
dizel sploh ne! :)
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

folc napisal/-a:kje bi lohk biu problem, da mi tako ugaša pri polnem gasu? to mi je začelo včeraj, ko je malo namočilo motor, ampak je zdaj popolnoma suh? https://www.youtube.com/watch?v=111MYQM5HyU
Raztavi uplinjač, meni je tako ugašal ko sem imel kaplice vode v šalčki pod uplinjačem zaradi vožnje po snegu.
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

tomosak napisal/-a:Pred kratkim mi je na menjalni gredi(kjer pride sprednji zobnik gor) vn vrglo zeger obroček-varovalko ki se nahaja na gredi pod prestavnim zatičem pa me zanima če je vredu ko sm dal kolegu postružit ta "ležišče" obročka pač poglobil ga je in nov obroček če bo to vredu al je možno da ga spet vn flikne..?
Šezmer me zanima..:)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
danielt
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: So Jul 05, 2014 4:08 pm
Kraj: goriška

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a danielt »

Meni dela pa lih obratno .... ko grem po klancu navdol v 4. (ali bilokateri) prestavi mi po določenem cajtu motorin crkne. Oz ko dodam gas rabi kr neki cajta prej ko prime ..... drgače pa moped deluje
Gumex
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Jun 10, 2014 8:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Gumex »

Gumex napisal/-a:
Gumex napisal/-a:Torej po tem ko sem sestavil APN mašino, vse deluje, le menjalnik me zaje**va. In sicer lahko navzgor normalno prestavljam, navzdol pa zelo težko, oziroma v "ler" gre normalno v nižjo prestavo pa ne. Kje bi bil problem? Je premalo ali preveč podložen menjalik?
^Sedaj sem še enkrat podrl in na novo sestavil, podložil tako da gred nima nič lufta, zobniki pa se normalno vrtijo tudi vsak posebej, a imam še vedno isti problem?

Kje je možnost da sem še kaj sfalil?
Res nihče nima kakšnega predloga?
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Živjo,


Mene zanima če bom imel težave s polcaji če dam na flexerja a3 kromiran izpuh. A so pri komu že kompliciral?

Lp
T O M O S
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

jernej1997 napisal/-a:
folc napisal/-a:kje bi lohk biu problem, da mi tako ugaša pri polnem gasu? to mi je začelo včeraj, ko je malo namočilo motor, ampak je zdaj popolnoma suh? https://www.youtube.com/watch?v=111MYQM5HyU
Raztavi uplinjač, meni je tako ugašal ko sem imel kaplice vode v šalčki pod uplinjačem zaradi vožnje po snegu.
Že spucav. Sumim da je kaj v navitju ,zarad vode v soboto.
dizel sploh ne! :)
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

A paše drobovje od stare apn mašine z l17 ležaji in pedali v novejše bloke z navadnimi ležaji. Najbolj me skrbi os za vžig, katera gre na stari mašini naprej, v novi pa nazaj.....hvala :D
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Pa še nekaj. zdaj če mam l17 ležaje, v novejši blok pridejo pa zaprti ležaji katerega mera je 17x40x12 , tam ko pa pride lager gor pa je premer 23. Kak to rešit?
Odgovori