Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Pred kratkim mi je na menjalni gredi(kjer pride sprednji zobnik gor) vn vrglo zeger obroček-varovalko ki se nahaja na gredi pod prestavnim zatičem pa me zanima če je vredu ko sm dal kolegu postružit ta "ležišče" obročka pač poglobil ga je in nov obroček če bo to vredu al je možno da ga spet vn flikne..?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

Pozdravljeni,
imam problem, ki se (predvidevam) tiče sklopke oz. menjalnika. V prostem teku moped malo rožlja a nič kaj prehudo, čisto tipičen APN6 zvok :) . Ob stisku sklopke popolnoma utihne (to mi nekako je še jasno zakaj), ko pa dam v prestavo in speljem je pa pi*darija, se me pomojem sliši v sosednjo občino :D . Moped sicer gre normalno in vse, tudi moč je prava kot more biti. Bi mi lahko kdo povedal kaj naj pogledam? Je kaj malenkostnega ali bo treba zamenjati celo sklopko ( :| )?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

To da rožlja je normalno, Tomos pač.
Ko pa se pelješ, kaj te moti, hrup iz mašine ali izpuha??

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

Kamion napisal/-a:To da rožlja je normalno, Tomos pač.
Ko pa se pelješ, kaj te moti, hrup iz mašine ali izpuha??

LP M
Hvala za odgovor :)
Sicer pa, v prostem teku pač "rožlja" kar vem da je normalno. Pri vožnji (ko pospešujem) pa začne res ropotat. U bistvu je enako glasno ali pa celo bolj kot pa mašina sama. Zvok prihaja nekje iz sprednjega dela, tako da ni izpuh problem.
Pa ni bilo vedno tako glasno. Je možno, da sem karkoli pri tistem vijaku z razcepko zasral, ko sem nekaj šaril tam okoli?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Torej ropota oz. tolče?
Ker če žvižga so to zobniki in ležaji.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

jerc napisal/-a:
Kamion napisal/-a:To da rožlja je normalno, Tomos pač.
Ko pa se pelješ, kaj te moti, hrup iz mašine ali izpuha??

LP M
Hvala za odgovor :)
Sicer pa, v prostem teku pač "rožlja" kar vem da je normalno. Pri vožnji (ko pospešujem) pa začne res ropotat. U bistvu je enako glasno ali pa celo bolj kot pa mašina sama. Zvok prihaja nekje iz sprednjega dela, tako da ni izpuh problem.
Pa ni bilo vedno tako glasno. Je možno, da sem karkoli pri tistem vijaku z razcepko zasral, ko sem nekaj šaril tam okoli?
men je en čas tut ropotalo ko sem se peljal, pa mislim da je hmalo utihnilo. sem pa imel na novo sestavljeno mašino
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Zdravo :)
Mam eno vprasanje,nekdo bi dal apn masino na uatomatic gistel,gor pa bt cilinder,auspuh po meri,skrstka koncna z lahkoto 80 km/h. Zdaj me pa zanima kako je ojacan utomatic gistel a se bo kj krivu a lahko poci ali kaj podobrnega ga je treba kj ojacat?.
Gumex
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Jun 10, 2014 8:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Gumex »

Gumex napisal/-a:
Gumex napisal/-a:Torej po tem ko sem sestavil APN mašino, vse deluje, le menjalnik me zaje**va. In sicer lahko navzgor normalno prestavljam, navzdol pa zelo težko, oziroma v "ler" gre normalno v nižjo prestavo pa ne. Kje bi bil problem? Je premalo ali preveč podložen menjalik?
^Sedaj sem še enkrat podrl in na novo sestavil, podložil tako da gred nima nič lufta, zobniki pa se normalno vrtijo tudi vsak posebej, a imam še vedno isti problem?

Kje je možnost da sem še kaj sfalil?
UP
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Živjo,

Kakšne prenose priporočate na tomos flexer-ju, da bom pridobil hitrost vsaj 12km/h in si pri tem nebi preveč uničil pospeškov in vožnje v klanec oz. kakšni prenosi so najboljši v razmerju med hitrostjo in pospeški?
T O M O S
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomos_fan napisal/-a:Živjo,

Kakšne prenose priporočate na tomos flexer-ju, da bom pridobil hitrost vsaj 12km/h in si pri tem nebi preveč uničil pospeškov in vožnje v klanec oz. kakšni prenosi so najboljši v razmerju med hitrostjo in pospeški?
na voljo je tak samo zadnji zobnik ... za večjega sprednjega moreš predelat bloke + težje dobit ... original je 26 spredaj 33 zadaj .. lahko uporabiš 24,26,28 .. najbolj se obneseta prva dva ... pametno je tudi zamenjat izpuh... če ne drugega vsaj za a3 kromiranga ker je manj zablokiran kot flekserjev ;)
Odgovori