Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

jerc napisal/-a:Pozdravljeni,
imam problem, ki se (predvidevam) tiče sklopke oz. menjalnika. V prostem teku moped malo rožlja a nič kaj prehudo, čisto tipičen APN6 zvok :) . Ob stisku sklopke popolnoma utihne (to mi nekako je še jasno zakaj), ko pa dam v prestavo in speljem je pa pi*darija, se me pomojem sliši v sosednjo občino :D . Moped sicer gre normalno in vse, tudi moč je prava kot more biti. Bi mi lahko kdo povedal kaj naj pogledam? Je kaj malenkostnega ali bo treba zamenjati celo sklopko ( :| )?
No malo sem se poigraval še s tistim vijakom pri sklopki (z razcepko). Šel sem za eno luknjo več in za eno manj. Zgodilo se je pa dvoje - ali ga sploh nisem mogel vžgati, ker je zaganjač šel v prazno (kot da bi držal sklopko), ali pa je vžgal ampak je ob pospeševanju še bolj ropotal.
Kot sem že povedal, moped sicer deluje tako kot je treba samo nenormalno glasen je ropot ob pospeševanju. Bi mogoče lahko bilo kaj od olja odvisno? Trenutno je noter ATF iz petrola.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

jerc napisal/-a:Pozdravljeni,
imam problem, ki se (predvidevam) tiče sklopke oz. menjalnika. V prostem teku moped malo rožlja a nič kaj prehudo, čisto tipičen APN6 zvok :) . Ob stisku sklopke popolnoma utihne (to mi nekako je še jasno zakaj), ko pa dam v prestavo in speljem je pa pi*darija, se me pomojem sliši v sosednjo občino :D . Moped sicer gre normalno in vse, tudi moč je prava kot more biti. Bi mi lahko kdo povedal kaj naj pogledam? Je kaj malenkostnega ali bo treba zamenjati celo sklopko ( :| )?
Kakšna pa je šalica od sklopke, pade sklopka kar v njo oz. je dosti znucana, tam ko pridejo uhe lamel ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

mene zanima če gre glava od a3 na cilinder a5
T O M O S
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

DaNiLo napisal/-a:
jerc napisal/-a:Pozdravljeni,
imam problem, ki se (predvidevam) tiče sklopke oz. menjalnika. V prostem teku moped malo rožlja a nič kaj prehudo, čisto tipičen APN6 zvok :) . Ob stisku sklopke popolnoma utihne (to mi nekako je še jasno zakaj), ko pa dam v prestavo in speljem je pa pi*darija, se me pomojem sliši v sosednjo občino :D . Moped sicer gre normalno in vse, tudi moč je prava kot more biti. Bi mi lahko kdo povedal kaj naj pogledam? Je kaj malenkostnega ali bo treba zamenjati celo sklopko ( :| )?
Kakšna pa je šalica od sklopke, pade sklopka kar v njo oz. je dosti znucana, tam ko pridejo uhe lamel ?
Uf, trenutno me še kak dan ne bo pri mopedu. Pa tudi še nikoli nisem tam odpiral in videl tega od blizu. Mi lahko poveš na kaj naj bom pozoren in kaj je znak, da je šalčka znucana? Najlepša ti hvala :)
gsila
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 12:59 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gsila »

gsila napisal/-a:
gsila napisal/-a:Sam sem se lotil obnove APN4 iz leta '75 torej ima na motorni gredi še L17 ležaje. Ker je ojnica zluftana imam dve možnosti: obnova stare gredi (je že razprešana) ali nakup nove.
Zanima me če bi nova gred pašala v stare bloke oz ležaje.
Kolikor sem jaz gledal bi morala vendar ko sem s stare gredi odstranjeval notranji obroček ležaja sta pod njim bili 2 podložki za nastavljanje lufta.

Pa še nekaj me zanima ...kakšni so simptomi slabo centrirane motorne gredi. Imam namreč gred na kateri je čep po katerem teče ležaj sklopke na dveh krajih (simetrično) malo čudno obrabljen(če ga merim z pomičnim merilom je premer enak kot na drugi gredi katera te obrabe ne kaže.
Prilagam še slikco osovine ki pride v sklopko.

Tega pa res nihče ne ve ?
MaxiGom
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jul 19, 2014 12:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a MaxiGom »

Zdravo. Mogoče kdo ve, če je tole originalen air box za atx 88 letnik. Preveč hudo me na filter od kosilnice spominja :D

http://shrani.najdi.si/?1m/Fn/2CvReawo/ ... 194512.jpg
http://shrani.najdi.si/?1m/11g/1Zstl120 ... 194422.jpg
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Ne. To je od kosilnice ali pumpe.

Sej imajo usi ATXi in BTji isti airbox.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Starie »

gsila napisal/-a:
gsila napisal/-a:
gsila napisal/-a:Sam sem se lotil obnove APN4 iz leta '75 torej ima na motorni gredi še L17 ležaje. Ker je ojnica zluftana imam dve možnosti: obnova stare gredi (je že razprešana) ali nakup nove.
Zanima me če bi nova gred pašala v stare bloke oz ležaje.
Kolikor sem jaz gledal bi morala vendar ko sem s stare gredi odstranjeval notranji obroček ležaja sta pod njim bili 2 podložki za nastavljanje lufta.

Pa še nekaj me zanima ...kakšni so simptomi slabo centrirane motorne gredi. Imam namreč gred na kateri je čep po katerem teče ležaj sklopke na dveh krajih (simetrično) malo čudno obrabljen(če ga merim z pomičnim merilom je premer enak kot na drugi gredi katera te obrabe ne kaže.
Prilagam še slikco osovine ki pride v sklopko.

Tega pa res nihče ne ve ?
Na starejšem A3, ki je imel originalno L17 ležaje na gredi sem želel zamenjati ta dva ležaja s krogličnima (serija 6000). Vendar sem naletel na težavo: L17 ležaj je širok 11 mm, medtem ko kroglični so le 10 ali 12 mm. Zaradi tega sem dal nazaj noter L17, ker bi pri krogličnem moral porezkati utor za ležaj v bloku za 1 mm.
Iz tega vidika ne paše.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

jerc napisal/-a: Uf, trenutno me še kak dan ne bo pri mopedu. Pa tudi še nikoli nisem tam odpiral in videl tega od blizu. Mi lahko poveš na kaj naj bom pozoren in kaj je znak, da je šalčka znucana? Najlepša ti hvala :)

Pozoren bodi na tiste utore ali kako ti naj povem, v katere sede sklopka oz. tisti jezički od lamel, katere tudi rado znuca, pol pa dobi vse skup zračnost in imaš korantov zvonec po domače :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

DaNiLo napisal/-a:
jerc napisal/-a: Uf, trenutno me še kak dan ne bo pri mopedu. Pa tudi še nikoli nisem tam odpiral in videl tega od blizu. Mi lahko poveš na kaj naj bom pozoren in kaj je znak, da je šalčka znucana? Najlepša ti hvala :)

Pozoren bodi na tiste utore ali kako ti naj povem, v katere sede sklopka oz. tisti jezički od lamel, katere tudi rado znuca, pol pa dobi vse skup zračnost in imaš korantov zvonec po domače :D

Ja glih nekej tazga je slišat ja :D
Misliš to dvoje?
Priponke
sklopka.png
Odgovori