Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

irman napisal/-a:Pozdravljeni,
ker sestavljam štel za repliko D6 sem prišel na eno idejo, da bi naredil nastavljivi nosilec stopalk, ker bi si lahko tako res nastavil višino, ki mi najbolj ustreza. Idejo lahko vidite na spodnji sliki , mislite da bi se obneslo? Uporabil bi pohištvene cevi z minimalno zračnostjo.
Slika

Ali boljše narediti klasični nosilec?
to se ne bi obneslo...edino če bi kasneje use skupaj zavaril...del, kjer imaš za nastavljat višino tačke (okrogle cevi) bi se sigurno premaknil, takoj, ko bi se malenkost bolj naslonil. pomoje ne komplicirat preveč. naredi si en normalen nosilec in ga prvo samo zapikaj na mesto. če ti odgovarja ga zavari do konca, drugače pa popravi ;)
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Zdravo!

Zanima me, kakšne so prednosti in slabosti plinskih amortizerjev (zadnjih).

Lp!
north
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Maj 05, 2015 3:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a north »

Pozdravljeni

Zanima me koliko je dolga zajla za gas pri uplinjaču ENCARWI ? Imam problem z prostim tekom ker se pri tem uplinjaču nastavla prosti tek z vijakom jaz ga imam čisto odvijačenga kljub temu motor ne drži prostega teka.

Gre se pa za Tomos Silver Bullet A3
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

north napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me koliko je dolga zajla za gas pri uplinjaču ENCARWI ? Imam problem z prostim tekom ker se pri tem uplinjaču nastavla prosti tek z vijakom jaz ga imam čisto odvijačenga kljub temu motor ne drži prostega teka.

Gre se pa za Tomos Silver Bullet A3
Pol pa ga privij?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a arkas »

Mogoče kdo ve kaj je vzrok da mi pri zaviranju zadnji boben tako obročno prijemle? Recimo stisnem zadnjo zavoro in zavira na način, da cuka (prime spusti...), ko stisnem še bolj kolo zablokira.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

arkas napisal/-a:Mogoče kdo ve kaj je vzrok da mi pri zaviranju zadnji boben tako obročno prijemle? Recimo stisnem zadnjo zavoro in zavira na način, da cuka (prime spusti...), ko stisnem še bolj kolo zablokira.
Preveč zračnosti med bobnom in paknami.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

apn4m napisal/-a:Zdravo!

Zanima me, kakšne so prednosti in slabosti plinskih amortizerjev (zadnjih).

Lp!
Pomojem plinski lepše delujejo, bolje dušijo, se bolje nastavljajo. Odvisno spet od vrste. Teževa pa so če so amortizerji stari, ker je problem z rezervnimi deli (Marzocchi- membrane).
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

arkas napisal/-a:Mogoče kdo ve kaj je vzrok da mi pri zaviranju zadnji boben tako obročno prijemle? Recimo stisnem zadnjo zavoro in zavira na način, da cuka (prime spusti...), ko stisnem še bolj kolo zablokira.
Eden od razlogov je lahko tudi jajčast boben (neenakomerno obrabljen ali zvit) .
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

arkas napisal/-a:Mogoče kdo ve kaj je vzrok da mi pri zaviranju zadnji boben tako obročno prijemle? Recimo stisnem zadnjo zavoro in zavira na način, da cuka (prime spusti...), ko stisnem še bolj kolo zablokira.
Če ne najdeš druge napake je verjetno zaradi tega ker so se čeljusi zrabile v idealni krog bobna in dokler ne iztisnejo prah in zračno blazino ne primejo, ko pa se to zgodi se idealno priležejo bobnu in zablokirajo. Rešitev je da jih malo pobrusiš iz obeh strani.
LP
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

zankrzan napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Zdravo!

Zanima me, kakšne so prednosti in slabosti plinskih amortizerjev (zadnjih).

Lp!
Pomojem plinski lepše delujejo, bolje dušijo, se bolje nastavljajo. Odvisno spet od vrste. Teževa pa so če so amortizerji stari, ker je problem z rezervnimi deli (Marzocchi- membrane).

Kje pa bi dobil kakšne kvalitetne amortizerje?


Lp!
Odgovori