kupovanje na ebay-u oz international straneh

Vse kar vam pade na pamet
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a golnar »

iz dealextreme (HK) sm dobil po 15 dneh, anglija pa 4-5 dni povprečno.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

anglija je pri meni trajala 8 dni(z vikendom vmes) torej 6 delovnih dni, vedno je bilo tako
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
luka32
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Avg 29, 2011 2:33 pm

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a luka32 »

Iz anglije sem dobu tud v 3h dneh (airmail). Za kitajsko al pa ameriko pa okoli en mesec, nazadnje sem dobil včeraj iz amerike, poslali so pa 16.1. Odvisno kakšna gužva je na pošti in kolko časa se cariniki ukvarjajo s tvojo stvarjo.
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

mene neki zanima jst sm iz nemčije naroču u pondelk neke dele pol u tork sm dubu račun na mail pol sm ga pa šou še u tork plačat oz nakazat jim dnar!! kdaj naj pričakujem pošilko
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

baykerkajic napisal/-a:mene neki zanima jst sm iz nemčije naroču u pondelk neke dele pol u tork sm dubu račun na mail pol sm ga pa šou še u tork plačat oz nakazat jim dnar!! kdaj naj pričakujem pošilko
sej ti bodo napisali ko odpošljejo paket od njih, pol pa računaš en teden
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a dolinar »

js sem dobil v treh dneh z nizozemske (samo ni bilo poslano s firme)
Janim8 počivaj v miru.
baykerkajic
vplinjač
Prispevkov: 261
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:23 am
Kraj: Radeče

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a baykerkajic »

jst tut nism kupu od firme ampak od enga posameznika rableno robo
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 330
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

takole gre:
Do 22evrov si upravičen carine in davka
od 22 evrov do 150 evrov si dolžan plačati davek + 4,5 evrov stroškov (davek ni nujno 20%)
od 150 evrov dalje pa plačaš davek in carinjenje (20 procentov davka)
Slika
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a brincelj »

Vse je povsem odvisno! Iz Tajske sem nedolgo nazaj dobil paket (neke dele za motor) in je bila sama fizična vrednost robe 55 dolarjev, kar je preko 20 EUR, pa ni bilo nič za plačat! So pa vse odprli in nazaj zalimali z trakom, kjer piše Carinska uprava, .... pa še nekaj.

Do danes sem samo za eno svetilko (Magicshine) plačal nekaj carine, a se ne spomnem več, koliko. Ni pa bilo nekaj groznega. Imam pa s tem DealExtreeme eno slabo izkušnjo, ko niso priložili enega artikla, dali pa so mi kartonček, da imam v dobrem in mi pošljejo naknadno (mogoče zaloga pošla, ... ne vem)! No, tega "naknadno" sedaj že več kot 2 leti ni od nikoder - je pa bil to poceni, mali delček, zato tudi ne pričakujem, da se bo kdaj sploh pojavil v nabiralniku!

Kar se pa ebaya tiče, je treba najprej razčistiti, da so to "spletni nakupovalni centri" in ni važno, da je prodajalec na nemškem ebayu prav iz Nemčije; enako velja za Adoramo, itd... Zato poštnina in čas pošiljke niha! Sem bil pa večkrat presenečen, kako hitro je kaj "priletelo" iz Londona, pa enkrat iz Nemčije - mislim, kaka brzina!!!

Še eno moje opozorilo (preko ebaya kupujem že več kot 8 let!): ebay je bolj primeren za rabljeno robo, ker imajo velikokrat trgovci z novo robo (prav) na ebayu navite cene! Preverjeno že večkrat! Podobno je sedaj postalo pri nas, ko sem že pred leti ugotovil, da ima kak prodajalec fizično v trgovini robo ceneje, kot pa recimo naša spletna Mim*v*ste, pa še poštnine ni, tako da grem raje prej pogledat v trgovino, pa še izdelek lahko vidim, ga otipam, kaj vprašam, ... itd!

Lp
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: kupovanje na ebay-u oz international straneh

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

no bom še jaz opisal moje zadnje izkušnje
pred dnevi sem naroču 2 stvari iz kitajske od dveh različnih trgovcev in jih dobil na dom obe 15 dni od nakupa, isti dan kot sem naroču tele dve stvari sem naroču še nekaj iz uk in jih dobil istočasno, torej iz kitajske so stvari prispele v istem času kot iz uk, vse stvari so bile poslane isti dan
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Odgovori