Vilice- OLJE

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Pata napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:Lahko še debatirate... ampak uporabnik je biu odstranjen zaradi agresivnosti in nastrujenosti do drugih uporabnikov in foruma ... samo v vednost :)
kiri pa če smem uprašat?

mislim da un kiki89 al kaj je bil ki usak post ki je naredu je bil spamm alpa zalitev...
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a A5f »

aljo69 napisal/-a:Lahko še debatirate... ampak uporabnik je biu odstranjen zaradi agresivnosti in nastrujenosti do drugih uporabnikov in foruma ... samo v vednost :)
skrajen čas aljo, 5 strani o teh "hidravličnih" vilicah... ampak model bo do smrti trdil da gre v vilice polje :lol:
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

men je tudi čist useeno kaj gre notr zarad mene če se uščijete notr, ampak jst sm mel vilce brez olja in z oljem pa vam povem da je razlika!
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a Pata »

klemenm2 napisal/-a:men je tudi čist useeno kaj gre notr zarad mene če se uščijete notr, ampak jst sm mel vilce brez olja in z oljem pa vam povem da je razlika!
ja u enih so bli dobri fedri v enih pa slabi... :roll:
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

jao sam ti si pa poseben no oprosti da ti tko rečem ampak govorim iz izkušenj in nisem imel samo enih vilc.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a Pata »

klemenm2 napisal/-a:jao sam ti si pa poseben no oprosti da ti tko rečem ampak govorim iz izkušenj in nisem imel samo enih vilc.
ok maš prav se ne bom prepiral za neke boge vilice ampak mislim da ma še kdo drug tako mnenje kot jaz ampak useno nehmo se prepirat...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

maš tut ti prav po svoje. pa brez zamere ampak smešno se mi zdi.

lp.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a trebor »

Pozdrav vsem. Sem nov na forumu, zato mi prosim oprostite, če bom najprej malo "zatežil" :D . V 5 straneh sem samo nekje na začetku zasledil, da gre v tomosove vilice 0,7 deci olja. To je res. Ne bom trdil, da je v vseh vilicah olje, je bilo pa v vilicah mojega tomosa APN 6. Olje mi je spustilo že pred skoraj 20 leti, ko sem se še vozil z njim. Lani sem se po dolgem času le odločil, da ga bom zopet obudil k življenju, saj mi je hudo gledati mašine, ki propadajo.
Me pa zanima koliko gre olja v zadnje vilice? Danes sem jih razdrl, notri pa samo malo gostotekoče brozge :evil: . Saj jih ne bi šel podirat, pa je motor zadaj premehak in se v ovinkih preveč ziblje, ko je podvozje obremenjeno bolj kot ponavadi. Nekje sem slišal, da se lahko noter zlije tudi malo gostejše olje, ne ravno SAE 30, da je amortizer trši.
Hvala za odgovore.

LP Robert
mitralja
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Sep 16, 2010 10:38 am

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a mitralja »

V ta stare tomose gre v vilice olje in ne mast!!!! Funkcija olja je podobna kot v amortizerju, to je preprečevanje prehudega nihanja in zabijanja vilic. Pri delovanju vilic se olje skozi luknjice pretaka in hitrost pretoka pogojuje hitrost nihaja vilice oz. trdoto. Če bi bil samo fedr bi vilce skakale kot pokvarjen amortizer. In semering je namenjen protiprašnemu tesnenju , da umazanija ne pride v olje. Koliko olja gre v posamezno vilico ne vem po enih podatkih 0,4 dcl po drugih 0,7 sam sem nalil po občutku. Ga naliješ in med vožnjo vidiš obnašanje in trdoto vilic. Res pa je da z leti tudi vzmeti zgubijo svojo prožnost in je potrebna menjava.
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vilice- OLJE

Odgovor Napisal/-a trebor »

Vilice zadaj sem že popravil. V eni je bilo samo nekaj kapljic gostotekoče brozge, v drugi pa je bilo še vse olje. Komplet sem jih razdrl in očistil. Tesnil nisem menjal, ker so bila videti dobra. V vsako od zadnjih vilic gre noter 48 ml olja. Kolega mi je povedal, da naj bi se noter nalilo Amortizol ali pa UK-2 olje (zavorno olje), vendar sem raje nalil noter SAE 30. Če bo pretrdo vzmetenje, ga bom zamenjal s kakšnim bolj redkim oljem. Nisem se še nič vozil, odkar sem porihtal vzmetenje, zato ne vem kakšen je občutek pri vožnji. Meni ugaja, da je motor bolj trd, saj imam tudi na R1 vzmetenje nastavljeno na bolj trdo. Bom pa poročal, kako se je obneslo :) .
@mitralja, v prve vilice gre 0,7 dl, v zadnje pa 0,48 dl olja, kot sem že zgoraj omenil.


LP Robert
Odgovori