APN6 nateg

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
panter23
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 4:54 pm

APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a panter23 »

Pozdravljeni.
Tako, kupil sem eno APN6ko. Zdaj, ko sem se peljal testno pred nakupom je bilo vse ok, zalavfala v prvo ...
Včeraj naredil prepis, vse ok. Popoldne se že probam peljat, pa ne vžge. Ok, probam z zavgom, vžge, pa takoj ugasne.
Potem pokličem tipa, kaj je zaj to, pa mi reče, da moram najprej dat zaug, enkrat zakurblat (takrat še ne vžge), potem pa do konca dat gas in še enkrat zakurblat, in takrat potem vžge in je vse ok, da tako pač vsi mopedi vžigajo ... :roll:
Ko sem potem probal, je na ta način res vžgal. Samo mislim, da to ni kul. Potem ko je enkrat delal in je bila mašina ogreta, je res vžigal solidno.

Danes se hočem odpeljat v službo, naredim postopek, ko pa želim privit gas, se mi strga zajla gasa :(

Prvo vprašanje - je zajlo težko zamenjat? Da grem spotoma po novo in jo sam menjam?
Drugo - sam se na šfravfanje motorjev pač ne spoznam. Mislite da bi bilo pametno motor
odpeljat na servis? Oziroma, če je kakšen maher v okolici Kranja, ki bi mi zadevo pregledal?

Je pa drugače letnik 2005.

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a filius »

Teoretično zdej js sm iz vodic, če pripelješ sem ti lahk zamenam tisto zajlo pto, če sam neznaš. Glede vžiganja, s tem ko daš ti zavg dobi motor man zraka oz več goriva da ti lažje vžge, in s tem ni nič narobe, gas do konca, pa je rekel zato, da izklučiš zavg. Vendar če segreta lavfa lepo oz. vžiga, je čist ok in je pomoje škoda vozit na servis.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

izogibaj se servisom ... te bojo orbubli .... ziher je kak vaški mojster tam okoli .... sicer pa zajle ni noben problem menjat ...

drugače pa jz vžigam tak ... prvo ene 5x "napumpam" gas da se nabere bencin v fergu-cilindru stisnem čok zakurblam pa takoj poln gas morm dat drugač ga zaduši in vžge zmeraj v 1-3 poskusih :)
panter23
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 4:54 pm

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a panter23 »

No, sej pravim, zajlo bi se še spravil sam menjat :)
Zato vprašam, če je to kej zakomplicirano.
Sem gledal malo po netu, pa nič pametnega našel glede tega.
Grem danes jo kupit spotoma, do Nahtigala, pa se bom
mal pozafrkavou. Tok netehnični tip spet nism :lol:
Samo mašine pa res še ne bi sam razdiral.
Aja, tipo mi je tud reku, da bi bli batni obročki najbrž za zamenat.
filius napisal/-a:Teoretično zdej js sm iz vodic, če pripelješ sem ti lahk zamenam tisto zajlo pto, če sam neznaš. Glede vžiganja, s tem ko daš ti zavg dobi motor man zraka oz več goriva da ti lažje vžge, in s tem ni nič narobe, gas do konca, pa je rekel zato, da izklučiš zavg. Vendar če segreta lavfa lepo oz. vžiga, je čist ok in je pomoje škoda vozit na servis.
Hm, do Vodic mam mal težavo motor prpelat, na žalost.
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

maš zs ;)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

sj pa ma filus 125ko tak da za potne stroške pa kako pivo ti bi biu pomoje pripravlen prskočit na pomoč :)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

sj lahko tudi tomos majster urgira k je pa taprav kranjnčan :D
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

klemenm2 napisal/-a:sj lahko tudi tomos majster urgira k je pa taprav kranjnčan :D
pol pa tak :D
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

klemenm2 napisal/-a:sj lahko tudi tomos majster urgira k je pa taprav kranjnčan :D

amm dj bot tih s tvojimi neumnimi izjavami ....... sam to ti bom reku če si fouš drugim ker ti neznaš delat z denarjem je tvoj problem ...... ;)
panter23
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 4:54 pm

Re: APN6 nateg

Odgovor Napisal/-a panter23 »

Moped dela kot nov :)
Po zaslugi tomos majster -a danes menjana zajla za gas, tesnila in obročki. Kakšna je mašinca pa lahko on sam še kej pove :D
Odgovori