Prenosi za APN

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

Zanima me kateri prenosi bi bili za mojga APN-a najboljši. Sedaj imam zadaj 34 spredaj pa 13. Imam 38,5 L-bat in Lipnika in imam končno približno 70 do 75 km/h max po ravnem in navzdol ampak za v strmino pa me pihnejo frendi s originalnim predelanim izpuhom se preavi krivina odrezana in pa dušilec odstranjen. Mi lahko kaj predlagate, da bi se lahko kosal s njimi še navzgor? :D :lol:
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

domymontyy napisal/-a:Zanima me kateri prenosi bi bili za mojga APN-a najboljši. Sedaj imam zadaj 34 spredaj pa 13. Imam 38,5 L-bat in Lipnika in imam končno približno 70 do 75 km/h max po ravnem in navzdol ampak za v strmino pa me pihnejo frendi s originalnim predelanim izpuhom se preavi krivina odrezana in pa dušilec odstranjen. Mi lahko kaj predlagate, da bi se lahko kosal s njimi še navzgor? :D :lol:
si ziher da ne gre 120 ? kaj češ en zob manj spredi ....
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

Heh veš kaj premišljujem če bi morda kupo kar nou original izpuh pa ga predelal, zato ker mam moped registriran in ga redno vozim sam me mal skrbi zaradi kifeljcou da mi nebi kaj težili zarad Lipnika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

domymontyy napisal/-a:Heh veš kaj premišljujem če bi morda kupo kar nou original izpuh pa ga predelal, zato ker mam moped registriran in ga redno vozim sam me mal skrbi zaradi kifeljcou da mi nebi kaj težili zarad Lipnika
biciklistom baje ne težijo tak da maš eno rešitev ...
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

aljo69 napisal/-a:
domymontyy napisal/-a:Heh veš kaj premišljujem če bi morda kupo kar nou original izpuh pa ga predelal, zato ker mam moped registriran in ga redno vozim sam me mal skrbi zaradi kifeljcou da mi nebi kaj težili zarad Lipnika
biciklistom baje ne težijo tak da maš eno rešitev ...
In ta rešitev je... :?: Kupit kolo? Ahh neee raje dam 30 eurou za navadn izpuh kokr pa 400 eur za novo kolo :)
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a Turbo »

za 75km/h se boš moral malo bol potrudit.....
GOTOF JE!
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

Turbo napisal/-a:za 75km/h se boš moral malo bol potrudit.....
Sej pravm da je med 70 in 75 max
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a aljoško »

Tako kot ti je aljo69 reku daj spredaj za 1 zob manjši zobnik. Pa moped ti z to predelavo negre 70 ampak mogoče dobrih 60 ker sem sam imel isti setup na mopedu in z mojimi 100 kilami sem težko prišo že do 60
Lp,Aljoša
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Nevem kako točno odčitate take hitrosti? :) S čelado 60kmh, brez čelade 70-75kmh? :) Včasih je dobro vzet navigacijo v roke pa izmirt realnost. Z manjšim zobnikom spredaj se bo končna brzina zmanjšala, z večjim zvišala.

Moj predlog je, da daš prednji zobnik 15, zadnji 28...garantirano 120 + mimo vseh z originalnim avspuhom boš zletu na fertik ;)
domymontyy
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Apr 17, 2011 11:48 am
Kraj: Loški Potok

Re: Prenosi za APN

Odgovor Napisal/-a domymontyy »

_luke_ napisal/-a:Nevem kako točno odčitate take hitrosti? :) S čelado 60kmh, brez čelade 70-75kmh? :) Včasih je dobro vzet navigacijo v roke pa izmirt realnost. Z manjšim zobnikom spredaj se bo končna brzina zmanjšala, z večjim zvišala.

Moj predlog je, da daš prednji zobnik 15, zadnji 28...garantirano 120 + mimo vseh z originalnim avspuhom boš zletu na fertik ;)
Ja, sam zdej je pa vprašanje, kje da dobim 28 zobnik?
Odgovori