Nenavadne poškodbe na motorjih

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tomos12345 napisal/-a:prejšen tedn sem dobu zastojn nekga kitajskega skutrja ,ki ni vžgal.
ko sm pa dons cilinder dov dobo sm pa to vido :
(pa miza ko so deli gr je neka stara u delavnici :D)
A si s šibrami v bat streljal?
Drugič pa si nabavi še kakšnega Korejskega ali pa Tajvanskega. To boš imel za gledat!!!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a golnar »

ha, najdu slikco kako mi je pred leti uspelo zjebat sklopko na skuterju.

Slika

če se kdo sprašuje kaj je na sliki... ja, sklopka, oz to kar je od nje ostalo. kaj sem delal z njo? hm... se pa ne spomnmim. :lol:
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
jalen
zariban cilinder
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Avg 16, 2012 8:26 am

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a jalen »

golnar napisal/-a:ha, najdu slikco kako mi je pred leti uspelo zjebat sklopko na skuterju.

Slika

če se kdo sprašuje kaj je na sliki... ja, sklopka, oz to kar je od nje ostalo. kaj sem delal z njo? hm... se pa ne spomnmim. :lol:
Kater skuter in katera sklopka?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a golnar »

gilera dna, sklopka pa original. pa moped pol normalno naprej laufal, samo spihal sem, pa drugo sklopko notr dal. zvon, variomat, jermen je vse ostalo isto.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a maatej »

moja sklopka na roxu sploh ni mela več obloge pa je še kr laufalo :D ampak sm pol med generalno usen zamenjau še zvon :P
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

nič nouga.. podoben problem sem imel jas :D športni variomat, tunan cilinder (50) pa avspuh pa frg pa take pičkarije.. pa mi je dobesedno zvon originalni razcefraloo zklopko pa polomlo na 3 dele :D
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a Ledy »

n8boy napisal/-a:Ni ravno poškodba na motorju, je pa zanimiva stvar ki onemogoča dobro delovanje motorja...
Danes zjutraj sem okrog 10ih sem šel iz Bleda v Ljubljano na fax...moped je delal odlično dokler v Medvodah nisem naletel na meglo...temperatura je bila okrog -2 do 1°C...ker sm začel voziti v megli se je na fergu nabral kondenz iz zraka, ki je zaradi povečane hitrosti zraka in posledično padca temperature zraka v fergu zamrznil...mogoče se je to že komu zgodilo...meni se je prvič, sem pa že poslušal nekatere prijatelje ki se jim je to zgodilo
upam da se na slikah dobro vidi, ker sm slikal s telefonom...moped je predstavljen v temi moj projekt: Apn oživljanje mini projekt
men je uspelo na podoben način čist zamrznt kitajskega mini crossa... Na fergu je bilo iz vseh koncev ene 5mm ledu :mrgreen: pr ene -3 stopinjah...
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a Ledy »

jkanoni napisal/-a:
danijel_16 napisal/-a:evo tu je še ena moja malo "čudna" poškodba na mopedu :D sicer je to bilo že kakšne 2 leti nazaj.. malo preveč sem zaviral pa je zlamalo pokrov paken :lol:
LP! :P
DSC00325.JPG
Takšna poškodba nastane, če ti vrže dol ono plato, ki preprečuje zavrtitev nosilca paken. To se zgodi, da izpade" zihrunga"iz ležišča, ker si močno zabremzal. Vse skupaj ti zavrti, z zajlo vred in ti polomi nosilec paken.
meni se je podobno zgodilo pri avtomatiku, in sicer, ker je brat iz polnih obratov na ihto zabremzal, je odlomilo tisto, ki preprečuje obrat paken, in je boben obrnilo, ter navilo navojno šipko, ki povezuje bremzo z pedalko.
rezultat pa je bil mrtva zadna bremza... :D
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

nejc.suligoj napisal/-a:http://shrani.si/f/1M/K/D4s5kjy/fotografija-0290.jpg toko je meni med vožnjo zdrobilo elektriko :cry:
Si pa kral kukar jz vidim tle je tale razsvetlava ud trojke?? sigurno je tut zarat tega prjelo pa zdrobilo ploščo.
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Nenavadne poškodbe na motorjih

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

tle mi je na batu utrgalo stičišče ni blo prvič mi je že 3x to ratalo...kaj češ sukoki high quality :lol:
Priponke
snjg an tako 021.jpg
Odgovori