Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Šobo sem prodal skupaj z avtom.
Jaz sem jo naredil iz avtomobilske zložljive antene- vzel sem tri člene, ki so šli po vrsti eden v drugega. Ven sem vzel srednji kos, da sta dva imela malo zračnosti vmes- Potem sem ju na koncu zalotal in tik pred koncem kotno zvrtal luknji- manjšo v notranjega in večju zunaj. Kako sem spojil na spoju, sem že pozabil, sem pa vzel pnevmatski T kos in spojil tako, da je šla zunanja cev v en priklop in notranja v drugega. Od dozirnih šob to te mešalne šobe sem vzel pnevmatsko cev.
Lahko pa mešalno šobo tudi kupiš, mislim, da se ji reče fogger for nos.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Uf, mešalne šobe nebi kupoval, so kr drage pa ne najdem primerno majhne za 50ccm :P Bom upošteval napotke za izdelavo, vrjetno kakšna stara radijska antena pa se bomo poigral :D Na youtubu sem videl na nekemu skuterju kako je na frgazarju zvrtal luknjico pred frgazar in tja gor montiral razpršilno šobo, pomoje bi tud delovalo samo bi pa rabil uskladiti dize za benz in preverit kako bi delovalo?

Kot sem rekel, hvala za info, zaenkrat pa bo še počakalo sestavo same mašine. :)
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Berty napisal/-a: montiral razpršilno šobo, pomoje bi tud delovalo samo bi pa rabil uskladiti dize za benz in preverit kako bi delovalo?
Nisem 100% da je tebi jasno.
Ko odpreš plin, moraš odpret tudi dodatni bencin! In razmerje med tema dvema šobama mora bit tapravo.
Mešalna diza ti samo zmeša plin in bencin, dozirni dizi sta pa prej na linijah in morata biti izvedeni tako, da se ju lahko menja. Z plinsko reguliraš, koliko konjev bo shoota in potem prilagodiš bencinsko, da je razmerje pravo.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Berty »

Jasno da mi je jasno, kako pa bi drugače blo kr samo s tem benzom ki pride skozi ferg? :P
To že, samo povem da sem videl nameščenega pred fergazar, ne pa med cyl (kolektor) in fergazar. :P
APN4M 83'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a macula »

Da nisi ti videl power jet šobe. Kot imajo mikuni frgazarji ponavadi, za kakšne top end predelave.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Lahko daš na vstopu v fergazer, ampak jo usmeri točno v sredino fergazerja, da ne bo mimo neslo.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

Berty napisal/-a:Jasno da mi je jasno, kako pa bi drugače blo kr samo s tem benzom ki pride skozi ferg? :P
To že, samo povem da sem videl nameščenega pred fergazar, ne pa med cyl (kolektor) in fergazar. :P
Kaj pa če bi ti kupil raje nitrometan in ga mešal v bencin, če že imaš želje po moči je to varianta z najmanj problemi.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Razna vprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a olol »

ja ka pa ce ma dry sistem
Odgovori