Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

zankrzan napisal/-a:Obstojajo prav posebna "lepila" (ne vem če se ravno reče lepilo, pač kemični pripravek) za fiksiranje ležajev v blokih. Poglej si naprimer od KEMIS-a ali LOCTITE-a.
Ne vem, kake so obremenitve ležajev pri tem motorju, a meni je par let držalo na apn 4, ko sem ležaje zalepil s tekočo kovino.

To je vse res vendar so to polovične rešitve, kot sem že napisal, če Al ni zdržal bo plastika še manj. Naši južni bratje pravijo tem: "Drži vodu dok majstori odu"
KEMIS in LOCTITE odlične zadeve samo ne za ta primer.
Lp
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

@gašpermahkota lahko komentira, on ima več iskušenj z lepljenjem ležajev v bloke, pa mislim da mu ni še noben spustil. Fora je da se ležišča uničijo ob nepravilni montaži/demontaži ležaja, ali pa če ležaj zariba in se potem zavrti na gredi ali pa na ohišju. Sam osebno imam zalepljen ležaj v feltni pa tudi ni nobenih problemo, pa se s feltno precej skače ipd.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Kamion »

V mojih blokih sem imel slaba ležišča, tako da so se ležaji vrteli zato sem jih zalepil z lepilom za ležaje Loctite 648, po dveh letih ševedno drži.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a si_me »

Namensko lepilo za ležaje (uporabljam loctite) načeloma drži odlično, ko pa je enkrat zračnost v ležišču prevelika pa tudi lepilo nebo več pomagalo..
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Namenska lepila za leaje so dokaj redka in če je ležaj zavrtelo in naredilo okrog lufta, lahko lepilo steče ven in ne prime dobro. Zato pa je odlična tekoča kovina, ki je gostejša in ostane v špranji.
Je pa potem malo težje razdirat, ker moraš blok pogret na cca 200 stopinj, da lahko dobiš ležaj ven.
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

si_me napisal/-a:Namensko lepilo za ležaje (uporabljam loctite) načeloma drži odlično, ko pa je enkrat zračnost v ležišču prevelika pa tudi lepilo nebo več pomagalo..

Sem zalepil z lepilom za ležaje Nicro lok za zračnosti do 0.30mm.Če bo držalo bo čene pa najbol enostavna rešitev je dobiti drug blok....
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kaj je z tomos trgovino v kopru, da imajo ze vec dni nedosegljivo?
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a jerc »

prlek napisal/-a:Kaj je z tomos trgovino v kopru, da imajo ze vec dni nedosegljivo?
kolikor je meni znano je sploh več ni (?) ali se motim?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a prlek »

jerc napisal/-a:
prlek napisal/-a:Kaj je z tomos trgovino v kopru, da imajo ze vec dni nedosegljivo?
kolikor je meni znano je sploh več ni (?) ali se motim?
Od kje pa ostale trgovine po sloveniji narocajo rezervne dele?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5233
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a:Kaj je z tomos trgovino v kopru, da imajo ze vec dni nedosegljivo?
http://www.tomos.si/slo/kontakt poglej kontakte za fizične osebe al pa piši na info@tomos.si , prodajalne tam ni več, čeprav na strani od tomosa zdej spet piše med prodajalci tudi Šmarska cesta 4 KOPER.
Večinoma imajo ostale trgovine (velo) dele iz srbije ....
Odgovori