APN 4 oznaka svečke, platine

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
bamby1977
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 07, 2011 7:46 pm

APN 4 oznaka svečke, platine

Odgovor Napisal/-a bamby1977 »

Zdravo !

Danes se peljem iz Ptuja v Mb in na poti nazaj moped ugasne. Ker mi je mehanik pred 2 tednoma očistil fergazer nastavil razmik v platinah nisem vedel kaj zaj.

Probal sem zamenjati svečko prej Bosna F 70 dam Bosna F 80 in ni pomagalo. Sta ti dve svečki obe ok za apn ali je katera boljša?

Doma sem ugotovil da mi stikalo na bilanci za izklop hupo in luči ne deluje pravilno in prebija. Snel sem ohišje in izklopil luči nato pa je moped zaštartal. Original stikala za apn4 je ful težko dobit novejša pa majo plastično ohišje in če ne drugače bom vzel kar tega s plastičnim ohišjem če se priklopi isto.

Ne vem ali bi blo fajn menjat platine, cinšpulo, kondenzator ali bi mi kak električar prej lahko zmeril če je kaj da nem na slepo kupoval novih delov ki mogoče delujejo in ni potrebna menjava.

pozdrav
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: APN 4 oznaka svečke, platine

Odgovor Napisal/-a golnar »

platine pa kondenzator se lahko preventivno menja če ima zadeva za sabo že veliko km, cinšpulo pa nebi, ker včasih delujejo v nedogled, včasih pa skoraj nerabljene crknejo.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori