APN6 BT cilinder problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
brut4l
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:43 pm

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a brut4l »

Pich napisal/-a:Lahko probaš z več plastmi najlonk, vendar pazi da ti jih ne potegne notri. daš najprej naprimer 3 plasti najlonke, če ga še mori daš še eno plast... če ti bo pa začelo trokirati je to znak, da je najlonk preveč. če pa bi se rad brez filtra vozil potem boš moral dati večjo dizo. okrog 105 lepo dela brez filtra.
Hvala bom sprobu..Kakšna še druga možnost namesto najlonk ker nvem če ma mati kakšne za stran? :D Sam s 105 dizo bi bla pa tut poraba mau večja hehe
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a Pich »

brut4l napisal/-a:
Pich napisal/-a:Lahko probaš z več plastmi najlonk, vendar pazi da ti jih ne potegne notri. daš najprej naprimer 3 plasti najlonke, če ga še mori daš še eno plast... če ti bo pa začelo trokirati je to znak, da je najlonk preveč. če pa bi se rad brez filtra vozil potem boš moral dati večjo dizo. okrog 105 lepo dela brez filtra.
Hvala bom sprobu..Kakšna še druga možnost namesto najlonk? :D Sam s 105 dizo bi bla pa tut poraba mau večja hehe
Ne samo poraba tudi hitrost bi bila večja. Predvidevam, da imaš PHBL uplinjač. poglej, če imajo na cilinder.si kakšen športni filter. potem se moraš pa itak z različnimi dizami igrati, če ga hočeš lepo nastaviti.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
brut4l
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:43 pm

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a brut4l »

To maš tudi prov..Upljinač sicer ni moj mi ga je kolega posodu da sprobam...če bi biu moj si bi ga že kupu :) Sam imam bing 18 samo ko ga prižgem mi nabije gas do visokih obratov..kot vidit se zajla nč ne zatika..
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a golnar »

"fouš" luft ti nekje vleče zato nabije obrate.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
brut4l
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:43 pm

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a brut4l »

Problem sem rešil z najlonkami in sedaj dela ampak se mi še vedno pregreva.Ko se peljem z motorjem mi pod višjim obrati začne nekaj ropotati kot da bi bil počen batni obroček temveč ni!Po kratki vožnji 10-15min se iz cilindra kar kadi in izgublja na moči..Kako ugotoviti če je cilinder mogoče pregret?Nimam pojma zakaj je toliko problemov z bt cilindrom lol
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

premajhno dizo maš, ali pa napačno nastavljen vzig, pomoje kar oboje.

lp
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
brut4l
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:43 pm

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a brut4l »

vžig je pravilno nastavljen 0.8mm pred ZMT ;) Sedaj imam gor bing 18 moral bi pogledati kakšna diza je notri.Se da še kje dubit kšno večjo?..Glede diz sm razmišlu da je potem bolje kupit dellorto ferg ker je tudi bolši..Katera diza bi bila uredu glede na cly? lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a Pich »

brut4l napisal/-a:vžig je pravilno nastavljen 0.8mm pred ZMT ;) Sedaj imam gor bing 18 moral bi pogledati kakšna diza je notri.Se da še kje dubit kšno večjo?..Glede diz sm razmišlu da je potem bolje kupit dellorto ferg ker je tudi bolši..Katera diza bi bila uredu glede na cly? lp
Če imaš platinski vžig moraš dati več predvžiga, ker ima navaden užig počasnejši kondenzator. Slc je imel predvžig okrog 1,5-1,7 mm pred zmt, pa je imel praktično enak cilinder kot bt, le da je imel platinski vžig.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
brut4l
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:43 pm

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a brut4l »

Pich napisal/-a:
brut4l napisal/-a:vžig je pravilno nastavljen 0.8mm pred ZMT ;) Sedaj imam gor bing 18 moral bi pogledati kakšna diza je notri.Se da še kje dubit kšno večjo?..Glede diz sm razmišlu da je potem bolje kupit dellorto ferg ker je tudi bolši..Katera diza bi bila uredu glede na cly? lp
Če imaš platinski vžig moraš dati več predvžiga, ker ima navaden užig počasnejši kondenzator. Slc je imel predvžig okrog 1,5-1,7 mm pred zmt, pa je imel praktično enak cilinder kot bt, le da je imel platinski vžig.
Ali ima original štrom od apn6 platinski vžig?
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: APN6 BT cilinder problem

Odgovor Napisal/-a dolinar »

ja
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori