Tomos 15 sl

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

mattiazz napisal/-a:Kvadratni števec so imeli samo Colibri 15 sport in prvi modeli SL letniki 73 -74. Od 74-77 dalje pa okrogel (takega kot je pripel uporabnik Ruzo). 77-78 pa so bile luči brez števca. Ti modeli pa so imeli števec kot prvi modeli SLC na nosilcu balance. Zadnji SLC pa že teleoptik Zemun.

Za tvoj model se da dobiti original luč s okroglim merilcem hitrosti v Italiji na kakšnem sejmu...ker so ji imeli tudi Italijanski motorji ala Chimatti in verjetno še nekateri. S kvadratnim merilcem (Sport model) pa je dosti večji problem in je dosti dosti redkejši pa tudi premer luči je manjši kot pri okroglem. Pa še namesto stekla na luči je plastika.

Aja in še Tomos Colibri 15 sport in prvi model SL(do leta 74) imajo še zadnje pesto kot elektronik, gumice oz. ročke magura...in še nekaj malenkosti. Ostale SL imajo ročke Domino kot elektronik.

Upam da nisem preveč zakompliciral;)

LP Matjaž
Super je da si opozoril na te stvari, ki bi jim marsi kdo rekel "malenkosti"..sepravi je uporabnik Ruzo pravega pokazal..upam da dobim nekje to zadevo, o plastičnem "steklu" pri luči pa sem slišo ja, samo pri mojel SL-u je tak original steklo.
Ko si napisal da imajo SL-i do leta 74 zadnje pesto enako kot elektronik..če je možno da je kdo menjo na mojem?..kar zelo sicer dvomim..ročke pa mam Domino prav tako kot so na SLC-ju.

LP Luka!
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a janim8 »

2 tipa teh domino ročk so :) ti imaš en tip js mam pa na mojem SLCju drugačne poglej pod moj oldtimer mojo temo 15 SLC l. 83 :) možno da so imeli te motorji ki so imeli u originali take domino ročke različne modele zarad letnikou
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
mattiazz
Mojster
Prispevkov: 294
Pridružen: Po Maj 30, 2011 6:07 pm

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a mattiazz »

Tiste ročke, ki jih ima ti, so imeli novejši SLC 83 in 84 letniki...
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a janim8 »

mattiazz napisal/-a:Tiste ročke, ki jih ima ti, so imeli novejši SLC 83 in 84 letniki...
no pol ma nekej letnik veze :) od kdaj do kdaj so pa delali SLCje ? 79-86 ?
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
mattiazz
Mojster
Prispevkov: 294
Pridružen: Po Maj 30, 2011 6:07 pm

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a mattiazz »

Ne me vzet za besedo, ma mislim da so SLC delali od 78 do 84 ali mogoče res do 86!? Vem da zadnjih modelov je bilo zelo malo in so imeli smerokaze kot npr. ATX. Mislim, da je blo leto 84. Tudi okvirji SLC-jev niso bili vsi enaki. Do nekje leta 81 je bil okvir kot 15 SE (Sprint), novejši pa se mi zdi kot elektronik.
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

mattiazz napisal/-a:Ne me vzet za besedo, ma mislim da so SLC delali od 78 do 84 ali mogoče res do 86!? Vem da zadnjih modelov je bilo zelo malo in so imeli smerokaze kot npr. ATX. Mislim, da je blo leto 84. Tudi okvirji SLC-jev niso bili vsi enaki. Do nekje leta 81 je bil okvir kot 15 SE (Sprint), novejši pa se mi zdi kot elektronik.
Vedno nekaj novega slišim..zanimivo :) ..sam imam SLC-ja letnik 1981..
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a janim8 »

vidu sm že SLCja na auto.netu (ne enga) 86 letnik,no nevem lahko kdo sm napiše ni za vrjet :)
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
mattiazz
Mojster
Prispevkov: 294
Pridružen: Po Maj 30, 2011 6:07 pm

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a mattiazz »

Prijatelj, ki je dober poznavalec Tomosa, mi je danes rekel, da zadnja SLC naj bi bila letnik 1985. Verjetno ta model je imel smerokaze gor.
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a PVL »

mattiazz napisal/-a:Ne bom pametoval, ker nisem najbolj siguren, ma mislim, da merilec hitrosti ni originalen!?
Imaš prav.
mattiazz
Mojster
Prispevkov: 294
Pridružen: Po Maj 30, 2011 6:07 pm

Re: Tomos 15 sl

Odgovor Napisal/-a mattiazz »

Ja, sej jaz sem bil 100%, da merilec hitrosti ni original...samo se popolnoma strinjam s tistimi, ki pravijo, da Tomos vedno preseneča.
Odgovori