Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Ko laufa Škripa, kot bi se kovina drgnila ob kovino. Če kurblam brez svečke je brez zvoka, bat lepo laufa. Magnet in sklopko sem snel in je videti v redu. zobniki se lepo vrtijo. Pokrov cilindra sem dal dol, cilinder je v redu. Kaj bi bil lahko vzrok za tak zvok? Ali so lahko batni obročki?
Cilinder pa ne gre dol. Sem wd jov , 3 šravfe cilindra odstranil, tolkel dol , pa ne gre dol.
Kako sneti cilinder? A je to treba res na močno tolči, da gre dol?A blok lahko poči, se skrivi, če bi pajsal na njega? Hvala za predloge in LP
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

andraz1002 napisal/-a: Po Avg 07, 2023 10:13 pm Ko laufa Škripa, kot bi se kovina drgnila ob kovino. Če kurblam brez svečke je brez zvoka, bat lepo laufa. Magnet in sklopko sem snel in je videti v redu. zobniki se lepo vrtijo. Pokrov cilindra sem dal dol, cilinder je v redu. Kaj bi bil lahko vzrok za tak zvok? Ali so lahko batni obročki?
Cilinder pa ne gre dol. Sem wd jov , 3 šravfe cilindra odstranil, tolkel dol , pa ne gre dol.
Kako sneti cilinder? A je to treba res na močno tolči, da gre dol?A blok lahko poči, se skrivi, če bi pajsal na njega? Hvala za predloge in LP
Kako 3 šraufe?
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Odvil sem 3 dolge vijake cilindra. Četrtega pa ne morem niti z velikimi rorcangami in wd-jem
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

andraz1002 napisal/-a: To Avg 08, 2023 6:35 am Odvil sem 3 dolge vijake cilindra. Četrtega pa ne morem niti z velikimi rorcangami in wd-jem
Kaj si pa mislil pokrov cilindra da si dal dol? Glavo?
Sej glava ne gre dol če ne 4ih matic odviješ, če so zapekle bo pa iz bloka se odvilo.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Saj piše da jo je odstranil. Pri zadnjih letnikih sem že slišal, da se vrat "zapeče" v bloke in ni druge, da vseskup uničiš, da dobiš narazen.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Ja zapečen je skupaj. WD ni pomagal. Ali je kaj drugega bolj učinkovito za zapečenost?
Moped je zadnjih letnikov. Glavo valja sem dal dol in 3 dolge vijake od cilindra sem odvil (4 ne gre niti iz rorcangami). Mašino sem vzel dol iz mopeda, magnet in sklopko nisem vzel stran, tako da sem tolkel levo in desno od odprtine za lamelni ventil , spodaj pa tam ob odprtini za auspuh, povsod tam, kjer je cilinder bolj masiven. Če bi tolkel po rebrih cilindra bi jih že polomil glede na silo tolčenja, Na strani magneta sem cilinder pajsal stran od bloka in je mogoče mal popuščal, na strani sklopke pa ne upam, da ne bom poškodoval in bi potem olje spuščalo...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Flexer mašina škripa. Cilinder ne gre dol

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

andraz1002 napisal/-a: To Avg 08, 2023 7:19 pm Ja zapečen je skupaj. WD ni pomagal. Ali je kaj drugega bolj učinkovito za zapečenost?
Moped je zadnjih letnikov. Glavo valja sem dal dol in 3 dolge vijake od cilindra sem odvil (4 ne gre niti iz rorcangami). Mašino sem vzel dol iz mopeda, magnet in sklopko nisem vzel stran, tako da sem tolkel levo in desno od odprtine za lamelni ventil , spodaj pa tam ob odprtini za auspuh, povsod tam, kjer je cilinder bolj masiven. Če bi tolkel po rebrih cilindra bi jih že polomil glede na silo tolčenja, Na strani magneta sem cilinder pajsal stran od bloka in je mogoče mal popuščal, na strani sklopke pa ne upam, da ne bom poškodoval in bi potem olje spuščalo...
Lahko pajsaš na blok, važno da ne poškoduješ roba kjer pride tesnilo pokrova menjalnika.

Čene pa vzemi sklopko dol in menjalnik ven, potem odšraufaš vse vijake sredinskih blokov in grejo bloki narazen in boš tako lažje vzel cilinder dol.
Odgovori