4 ka tuning

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

tomostuner napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
cinšpula napisal/-a:A je res da ko se brusi cilinder ga je treba pobrusiti na malo manj ker se po prvih nekaj urah delovanja sam pobrusi na tolko kot je treba. Da mi ni tisti ki mi je brusil naredil že na začetku preveč lufta zdaj ko je pa nekaj časa deloval se je pa ta luft še povečal. Ker takoj ko sem spravil mašino skupaj ni imel tega zvoka.
ko se brusi cilinder mora obvezno bit polek (nov) bat z obročki ... da se pomeri in naredi po točni toleranci ... pa ne obrablja se cilinder ampak obročki na batu se "uskladijo" z cilindrom...
a cinglja v cilindru usake tolko časa če ti so to neuležani obročki.
Točno ja. Ko je mrzel mi na točno določenih obratih malo pocinglja. Ko je pa topel pa skoraj nič. No zdajle sem malo podrl mašino in moram rečt da se kar lepo utekava. Naredil sem 80 km s 4.5% mešanico sintetičnega motul olja. Samo gred imam pa pomoje skrivljeno (ker sem tak genij ;)) in kar malo preveč trese. A poznate koga ki bi mi jo porihtal??
Pa še slike bata pa cilindra:

Bat
20150411_142541.jpg
20150411_142548.jpg
Cilinder
20150411_142608.jpg
20150411_142619.jpg
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

nič hudga meni tudi cinglja v atxu bi nobenege tveganja samo sliši se.
tomos 4 life
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Slučajno poznaš koga ki bi mi gred scentriral??
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ne nažalost
tomos 4 life
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a prlek »

cinšpula napisal/-a: Naredil sem 80 km s 4.5% mešanico sintetičnega motul olja.
Ni šans, da imaš dobro izgorevanje s tako mešanico in takim oljem. Sigurno ti vse paca, svečko pa tako mokro, da ga komaj vžgeš.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

prlek napisal/-a:
cinšpula napisal/-a: Naredil sem 80 km s 4.5% mešanico sintetičnega motul olja.
Ni šans, da imaš dobro izgorevanje s tako mešanico in takim oljem. Sigurno ti vse paca, svečko pa tako mokro, da ga komaj vžgeš.
Motor se še utekava. Svečka je kavne barve in nič mastna, izpušni kanal je bil čist kot solza ko sem prejle odprl, motor vžge v prvo.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Zdej sm ugotovu da je gred skrivljena in opleta tako da mam mašino spet podrto. Bo treba novo gred kupit.

Mam pa eno uprašanje glede še enega mopeda ki ga imam doma in to je en italijanski garelli. Ima alu cilinder prevlečen s hard krom al pa nikasil, premer pa je 40mm že v originalu. Težava pa je da se pregreje in sem že podrl mašino pa spucu bat pa vse kanale na cilindru pa se še vedno pregreva. Uplinjač je sigurno pravilno nastavljen ker ga nič ne mori al kej, pa tudi svečka je skos presvetla. Če ma kdo kakšen predlog kako to odpravit. Hvala za odgovore :D
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a folc »

cinšpula napisal/-a:Zdej sm ugotovu da je gred skrivljena in opleta tako da mam mašino spet podrto. Bo treba novo gred kupit.

Mam pa eno uprašanje glede še enega mopeda ki ga imam doma in to je en italijanski garelli. Ima alu cilinder prevlečen s hard krom al pa nikasil, premer pa je 40mm že v originalu. Težava pa je da se pregreje in sem že podrl mašino pa spucu bat pa vse kanale na cilindru pa se še vedno pregreva. Uplinjač je sigurno pravilno nastavljen ker ga nič ne mori al kej, pa tudi svečka je skos presvetla. Če ma kdo kakšen predlog kako to odpravit. Hvala za odgovore :D
če je svečka presvetla se lahko pregreva zarad preveč zraka, in motor bo šel več če ma preveč zraka, zato pa rado bat stopi
dizel sploh ne! :)
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Zakaj pa bi imel preveč zraka? Mam dellorto 14/12 in filter pa tisti airbox sta original pa diza je tudi original.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

cinšpula napisal/-a:Zakaj pa bi imel preveč zraka? Mam dellorto 14/12 in filter pa tisti airbox sta original pa diza je tudi original.
predužig
tomos 4 life
Odgovori