Tomos CTX 80 - original

Predstavite nam svoj moped
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos CTX 80 - original

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

cerar napisal/-a:
zanek46 napisal/-a:nato pa prozorno eloksiral..
dj mi mal opiši tole prozorno eloksiranje :)

tok iz izkušenj; po eloksaciji se vidi kje je bil dodal material (navarjen) in kater je osnovni material, tko da eloksacija mislim da ne pride v poštev, razen če hočeš met lisast obroč
Pac mislil sem da bi ga prozorno zascitil da bi bilo obstojno pa sn mislo da se da eloksirat bres da bi mogo v barvo spreminjat.. razn ce se da siva eloksacija kot so te feltne original..

L.p
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos CTX 80 - original

Odgovor Napisal/-a cerar »

zanek46 napisal/-a:
cerar napisal/-a:
zanek46 napisal/-a:nato pa prozorno eloksiral..
dj mi mal opiši tole prozorno eloksiranje :)

tok iz izkušenj; po eloksaciji se vidi kje je bil dodal material (navarjen) in kater je osnovni material, tko da eloksacija mislim da ne pride v poštev, razen če hočeš met lisast obroč
Pac mislil sem da bi ga prozorno zascitil da bi bilo obstojno pa sn mislo da se da eloksirat bres da bi mogo v barvo spreminjat.. razn ce se da siva eloksacija kot so te feltne original..

L.p
kot vidim, ne veš točno kaj je eloksacija
to ni tako kt prašno barvanje, kjer ti barvo naneseš na površino, ampak ti materialu s pomočjo žveplene kisline in enosmerne napetosti odpreš pore, izdelek pomočiš v barvo za x časa in s kuhanjem v kropu te pore zapreš. Izdelek je tudi manjše dimenzije, saj s čiščenjem v natrijevem hidroksidu odnese par mikronom površine (spet odvisno od časa čiščenja)..
obstaja naravna eloksacija, kjer se izdelek samo sčisti z natrijevim hidroksidom, da pod napetost v žvep. kislino in nato direkt v krop > dobiš belo/svetlo sivo površino

skratka za obroče: ne kompliciraj z varjenjem, ampak zrihtaj udrtino s prešo al pa s kladivom pa bo najbolje
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos CTX 80 - original

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

No nevem kak to delajo ..to priznam..vem pa samo da se da v kako barvo se zeli ker sem predhodno to nekomu ze dal delat pa vem da ni barvano kot se barva to je pa tudi vse..

P.s hvala za razlozitev..sedaj vem kaj to natancno pomeni

L.p ZAN
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos CTX 80 - original

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Predvsem ne švasi obročev ker ti ga bo zvilo kot presto. Macola pa kladu delata čudeže ;) (ane @cerar?)
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos CTX 80 - original

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Zan.. mel si prav.. obroc je poravnan in zgleda kot nov hehe..


Imam eno tezavo.. nikjer ne dobim spic za ctx ?? Ali pozna kdo koga ko pridaja nove..ali pa bi rabil samo na zadnjem kolesu 4 komade ker so 4 unicene bile..od tega sta 2 mankali

L.p
Odgovori