Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jerry10
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Jan 28, 2014 5:49 pm

Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Odgovor Napisal/-a jerry10 »

Lep pozdrav!

Imam težave z nastavitvijo idealnega predvžiga, saj se enostavno neda nastaviti tako velikega predvžiga...
tu sem si z alkoholcem beležil predvžig... ( 30 stopinj pred GMT naj bi bilo nekje 1.5 mm predvžiga ) zgled da bo treba zvrtat nove luknje v blok da se bo dalo nastavit predvžig...
slika174.jpg
zanima me če ima še kdo takšne probleme ali pa sem se jaz zmotil?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: TEŽAVE Z NASTAVITVIJO PRDVŽIGA

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Nemogoče... za kateri motor se gre to?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
jerry10
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Jan 28, 2014 5:49 pm

Re: TEŽAVE Z NASTAVITVIJO PRDVŽIGA

Odgovor Napisal/-a jerry10 »

apn 6 s 1988 ...je mogoče...mogoče je bil menjan štrom ker je 12v in nevem če so že takrat montirali 12v šterom...isto je bilo pri enem kolegu na apn 6s pa so zvrtal nove luknje....sicer motor je prej delal lepo-plato sem nastavljeno imel do konca v levo da je bilo čim bližje idealnemu...in je dve leti delovalo super, zdaj pa delam generalno in želim nastavit na idealno....
(možno da je to tomosov način blokade....)....
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: TEŽAVE Z NASTAVITVIJO PRDVŽIGA

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Dvomim da so blokade ker kakor jast vem jih apn 6 ni imel če si res prav naštelal povečaj luknje na plati pa bo šlo sem imel isti problem pri avtomatiku pa sem povečal luknje pa je blo uredi.Samo se mi čudno zdi da je šele tam perfekten predvžig morda je res druga elektrika apn 4 vem da je imel 6v za 6tko PS nisem ziher.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: TEŽAVE Z NASTAVITVIJO PRDVŽIGA

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Lahko vzameš kajlico ven in zavrtiš magnet toliko, da boš lahko s plato naštelal v nulo.
jerry10
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Jan 28, 2014 5:49 pm

Re: Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Odgovor Napisal/-a jerry10 »

ja samo pitem se čez čas to odšravfa in magnet pade dol...
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

jerry10 napisal/-a:ja samo pitem se čez čas to odšravfa in magnet pade dol...
Nič se ne odšravfa, saj kajla ni varovalka za matico. Kajla služi SAMO pozicioniranju magneta, konus pa prenaša moment magneta. Jaz imam na štirih mopedih brez kajle, pa ni bilo nič problemov, obvezna je samo navadna podloška pod matico.

1.5mm predvžiga je 19.37°pred GMT (ne 30°), obseg magneta je 360mm, zato lahko povzameš, da je 1mm na magnetu 1°. Se pravi določiš GMT na magnetu in z pomičnim merilom odmeriš 19.37mm v Levo-na tej črtici ti mora začeti odpirati platine. Če hočeš met točno 19.37°, potem moraš vzeti 19.37mm da je to dolžina krožnega loka in tako lahko in izračunaš stranico krožnega izseka, ki predstavlja razdaljo na pomičnem merilu.
Ampak to je brez veze delat, ker skoraj ni razlike med tema dvema dolžinama, zato naredi kot sem zgoraj opisal in ne išči idealnega predvžiga, razen če imaš željo po računanju. :D
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Odgovor Napisal/-a cerar »

zdej če imaš vžig na platine, odvij tist vijak, ki drži platine fixirane, zavrti magnet na pravo mesto (kjer naj bi se začele odpirati), platine potisni gor in vijak zatisni.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Odgovor Napisal/-a macula »

Kot je robi napisal, vzemi kajlico ven, potem lahko magnet sučeš okrog kamor hočeš. In kot je Mahkota povedal, magneta proti zasuku ne varuje kajlica ampak sila trenja, ki je zelo velika, ko se magnet stisne na konus. Če imaš konus cel prejahan, ti pa tudi kajlica in konus ne pomagata :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Težave z nastavitvijo predvžiga - APN 6S 1988

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Jst mam tut magnet brez kajle pa funkcionira brez problema ;) Pa še v magnet imam vstavljen vložek, ker imam drug vžig pa nikjer nič ne zasuče ;)
Odgovori