Homemade izpuh

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a Base »

Zanima me kako bi naredil izpuh doma. Kako izracunati krivino in to. Se najbolj primerna se mi zdi hydroforming izdelava. Vse izkusnje nasvete lahko delite :D Sicer obnavljam apn4 in sem pri fazi nakupa oz izdelave auspuha. pleh imam namen kupiti 3 ali 4 mm. Prosim bi za nasvete
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Base napisal/-a:Zanima me kako bi naredil izpuh doma. Kako izracunati krivino in to. Se najbolj primerna se mi zdi hydroforming izdelava. Vse izkusnje nasvete lahko delite :D Sicer obnavljam apn4 in sem pri fazi nakupa oz izdelave auspuha. pleh imam namen kupiti 3 ali 4 mm. Prosim bi za nasvete
Pa to boš ti delal oklepnik da rabiš 3 ali 4 mm pločevino? Za izpuh imaš dovolj 0,8 oziroma 1 mm ;)
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

če boš delu auspuh za original apn nebo neki dost bul, od teh powerc pa lipnikou, mal bo, če pa maš kšne mal bul predelave, potem se pa orenk pozna. zdej, lahko narediš hidroforming al pa kr iz konusou, izračunš, preneseš na pleh, razžegaš pa sešvasaš pa maš narjen.
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a Base »

mam na 42mm popiljen cilinder ter bing 12 frgazar, ki ga imam namen kmalu menjati z 18ko. Zanima me kako izračunaš razmerje za izdelavo in kakšna je še izdelava poleg hydroforminga.
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a Base »

Pa fajn bi bilo če ima kdo kakšen načrt za izdelavo izpuha. Ter kako narediti dušilec.
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

poglej si malo pod projekte, maš ogromno tega...
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Homemade izpuh

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Ni tako preprosto kot si ti predstavlaš... Za prvi izpuh, oziroma za izdelovanje izpuhov se boš mogu orng poglobit in nabrat nekaj izkušenj. Tako spreševanje po forumih ti ne bo nevem kaj koristilo. Najprej je treba razumet sam koncept izpuha (k čemu pripomore krivina, difuzor, mid, kontrakonus in na koncu cevka), pol se pa lahko lotiš izdelave.
Odgovori