GILARDONI 74CC SPRINTER

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Bravo! Če rabiš kak nasvet sem ti na voljo. Pripomba : nisi rabil toliko navarit, ampak nič zato, le tako naprej.
vrteči disk.jpeg
IMAG0279.jpg
lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a macula »

A se nebi dalo izdelati tega s kakšnim kosom aluminija, ki je privijačen na bloke. S tem ti je kr znalo zvit zadevo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:A se nebi dalo izdelati tega s kakšnim kosom aluminija, ki je privijačen na bloke. S tem ti je kr znalo zvit zadevo.
Tudi meni je zvilo blok in ne samo, da sem ga moral na tesnilnih površinah poravnat, celo luknjo za ležaj menjalniške gredi sem moral prestaviti za dober mm. Poravnat ga moraš v vsakem primeru, ker ti drugače rado odlomi ušesa. Torej po vsakem varjenju blokov priporočam ravnanje.
LP
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a cerar »

tole bi lahko veliko bolšje izvedel:
-povaril bi samo okoli luknje, kjer je polnjenje zmesi
-narediš Alu ploščo, po kateri drsa disk in jo privijačiš na blok

To pa ravno zato, da nimaš toliko stvari za porihtat po varjenju, pa še ploščo lahko zamenjaš, ko je ta od diska zelo zrajsana
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

lojze-si napisal/-a:Bravo! Če rabiš kak nasvet sem ti na voljo. Pripomba : nisi rabil toliko navarit, ampak nič zato, le tako naprej.
vrteči disk.jpeg
IMAG0279.jpg
lp
hvala za skico...sam sem si malenkost drugače zamislil, ampak bom tudi kakšno tvojo idejo pokopiral ;)

drugače pa kar se tiče zvijanja....bloke je zvilo cca 1-1.5mm, ampak to sploh ni problem...to se bo dalo brez bilo kakšnih komplikacij poglihat...je pa res da bi lahko naredil način s privijačeno ploščo, ampak sem si pač malenkost drugače zamislil...jaz ne vidim problemov pri takšni izvedbi...
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja to zna kar zvit. Če potem zatisneš toliko da se zravna imaš vse napeto in od tresljajev poči. Enkrat sem varil 1m dolgo plščato železo debeline nekje 8mm nekje na sredini, ga je na eni strani dvignilo za 1cm.
Če boš poravnal na rezkarju potem pravilno podloži vse gredi, predvsem če boš ravnal za 1mm.
Drugače pa pogumno da si se spravil delat rotodisk na avtomatika. :)
Veš kako boš vžig rešil?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a Pich »

Videl sem že bloke zalite z aralditom, ki je po mojem mnenju še najboljša rešitev.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Na skico bi moral dodat še vsaj dve pojasnili.
Na skici sta dva semeringa, dovolj samo eden na zunanji strani.
Zelo pomembno: segmentni moznik mora biti vgrajen tako, da se uskočnik vrti skupaj z moznikon, ker uskočnik drugače lahko zgloda utor na gredi, ali pa gred pregloda uskočnik..
roto disk1.jpg
roto disk.jpg
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

@macula: blok se bo zreskalo (verjetno oba), gredi pridejo nanovo podložene itak ;) vžig je že v izdelavi, in sicer bo na hall senzor.

@lojze-si: sam bom imel drugačno sredico diska, ki ne zahteva moznika. tako da tega problema nimam...lepo si sestavil to mašino...povej mi, ali je bila gred dovolj dolga, da bo zunanji semering tesnil, da ne bo na konusu? v mislih sem imel dva semeringa...samo bi bilo lažje izvesti le z enim zunanjim (drugače se bojim da bo gred prekratka)...ima kdo praktične izkušnje s tem?

sam disk in sredico še čakam...
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Glede na to, da ene plošče ne bo, boš prišel bližje ležaju in bo gred gledala malo več iz bloka, predvidevam. Semering je zelo prilagodljiv torej lahko teče tudi po konusu, če pa te to moti potem na delu kjer bo tekel semerig postruži na primeren premer. Za dajalnik inpulza rabiš zelo malo konusa, pravzaprav bi šlo tudi brez, z moznikom seveda, če pa je konus pa lahko brez moznika.
Če hočeš dobro izkoristiti potencial cilindra, bi moral še kaj konkretnega postorit na glavni gredi, če imaš možnost.
LP in veselo na delo.
Ps: od tvojega bi moral pričakovat nekaj tackega:
Tomos GP
Tomos GP
Odgovori