Elektrika

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
tomaz07
zariban cilinder
Prispevkov: 139
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 7:32 pm

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Bom še to probal. Šalterček sem pa itak moral nov kupit, kr ko prelotaš drugič je že skor zanič vse.
Uporabniški avatar
tomaz07
zariban cilinder
Prispevkov: 139
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 7:32 pm

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Tak pa dela ja. Edino zadnja ne, samo tisto mnda ni masa vredi kr sn dal kr na tisti šrauf ko je zadnji blatnik prišraufan. Samo zdaj še vseeno ne vem na kere številke naj zlotam.
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a ivek »

Mora tudi zadnja delat, poskusi potednit dobro maso od šraufa za amortizer, za probo da vidiš če je masa kriva. Če nebo delalo, pa da je žarnica dobra pol je krivec to da ne dobi štroma. Fajn bi blo da poslikaš stikalo, da vidim kak maš kaj zlotano. Z obeh strani slikaj.
Uporabniški avatar
tomaz07
zariban cilinder
Prispevkov: 139
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 7:32 pm

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Sem slikal pa se težko kaj vidi zato sem naredil tak. To je novi šalterček. Tak sem mel na začetku zalotano, pa sem probal menjat sivo pa belo pa vseeno ni delalo. Zdaj če rumenega prestavljam tak ko si reko, dela, samo ne vem kak moram zalotat. Moram pa met to kr hitro kr sem že zavarovanje plačal pa mi je rekla da naj grem čimprej na tehničnega.
Priponke
IMG_3301.JPG
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a ivek »

Poskusi takole:
Res pa je da je na načrtu narisano tako kot imaš ti zlotano.. No prelotaj pa poročaj.
Slika
Uporabniški avatar
tomaz07
zariban cilinder
Prispevkov: 139
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 7:32 pm

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Dolga dela na kratki, na dolgi ne dela nič, pa zadnja dela dolga pa ni važno kje je vklopljeno.
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a ivek »

Naprej na žarnici maš taprave? Rjava, bela in modra? Če ne pa idi gledat po kablih, tisti beli na stikalu gre na kratko, modri iz stikala gre na dolgo..
Uporabniški avatar
tomaz07
zariban cilinder
Prispevkov: 139
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 7:32 pm

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Lahko mi pa ti slikaš svoj šalterček da vidim kak je zvezano kr na tem šalterčku skor ne prime več, pa malo se zmotiš pa že gre po plastiki, dva sta že skor zalita s plastiko :D
ivek
zariban cilinder
Prispevkov: 109
Pridružen: To Avg 11, 2009 1:55 pm
Kraj: Širša okolica Ormoža, med tednom MB

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a ivek »

Tako mam kot sem ti nariso.. Glede lotanja pa tako.. vedno mej fajn vroč spajkalnik, stisni na tisto kar hočeš odlotat, da se čimprej temperatura prenese na spoj, in kabel odmakni vstran takoj ko popusti. Ne žgat za brezveze pa dolgo časa gret ker lahko še stikalo poškoduješ..
Uporabniški avatar
tomaz07
zariban cilinder
Prispevkov: 139
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 7:32 pm

Re: Elektrika

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Tak bom zalotal kr. Hvala ;)
Odgovori