A3 Sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Tako kot držiš prst na tem posnetku, bi moral čutiti, kako ti vleče prst v cilinder, ne da ne piha...
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Človek uspelo mi je :D :D :D
Spucal sem fergazer in tam ko gre na airbox sem prelepil iz silikonskim trakom :D
Že cel cas mi je samo zrak vleklo, cilinder je bil pa potem ko sem ga se zategnil OK :D
Hvala vam vsem za pomoč toda zdaj me pa se nekaj jebe ko se peljem 500m mi kar crkne ?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Ambra napisal/-a:Človek uspelo mi je :D :D :D
Spucal sem fergazer in tam ko gre na airbox sem prelepil iz silikonskim trakom :D
Že cel cas mi je samo zrak vleklo, cilinder je bil pa potem ko sem ga se zategnil OK :D
Hvala vam vsem za pomoč toda zdaj me pa se nekaj jebe ko se peljem 500m mi kar crkne ?
mogoče si v fergu kej narobe sestavu -plovček, pa ti ne deluje vredu.. al maš pa pipco zaštofano, poglej..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Pipca je ok lepo bencin tece
Pogruntal sem da se lahko peljem dokler ne spustim gas ko ga pa spustim pa na crkne in ne vžge več in moram bencin zliti iz fergazerja in potem spet vžge in se lahko peljem dokler ne spustim gasa ????
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Ambra napisal/-a:Pipca je ok lepo bencin tece
Pogruntal sem da se lahko peljem dokler ne spustim gas ko ga pa spustim pa na crkne in ne vžge več in moram bencin zliti iz fergazerja in potem spet vžge in se lahko peljem dokler ne spustim gasa ????
zajlo mal našponi, na ročki k se špona zajlo mal privi pa bo najbrž maš premal našponan in ti ugasne k spustiš...
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

To sem že probal ampak ni nic bolje :D
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Se isto dogaja tudi z encarwijem?
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Encarwija mi je sosed posodil ampak je isti problem kot je bil pr njemi pri encarwiju se je moped kar peljal ko das gas pa crkne ?
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Dela lepo ampak ne smem spustit gasa ko ga spustim pa crkne in ne vžge več morm pol zlit bencin iz fergazerja .
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Težko ti je še bilokaj svetovati, ker je vprašanje, kaj na tem mopedu je sploh izpravno (če sploh kaj), da bi bilo jasno, da ni problem v tej stvari in da se gre razlog za probleme iskati drugam. Konkretno:
Dellorto ima pokvarjen zaug in menda še nekaj - nadomesiš ga z (pokvarjenim?) encarwijem, ki ni delal sosedu, tebi pa seveda tudi ne.
Vžig 6V si nadomestil z 12V, pri čemer se ne ve, če je izpraven, nisi ga niti nastavil, ko si ga montiral, niti ni jasno, če je z njim nameščen tudi ustrezen magnet. Pa sem gotovo še kaj pozabil.

Slej ko prej bo treba začeti nameščati preverjeno delujoče dele na ta moped, če želiš, da bo zanesljivo deloval. Tudi če ti ga zdaj uspe spraviti v pogon, bo slej ko prej kaj crknilo, to upam napovedati.

Povedano drugače: najboljše bo, če tvoj moped čimprej dočaka generalko - absolutno treba zamenjati semeringe, najbolje tudi ležaje in bat, fergazer popraviti in preizkusiti na izpravnem mopedu, da res dela, namestiti brezhiben vžig. Do takrat je vse skupaj rahlo brezveze, ker se takoj ko se odpravi 1 problem, pojavi drugi. Se pravi je treba popraviti moped v kompletu (generalno), ne pa reševati manjša, sprotna popravila.

Če želiš moped spraviti v izpravno, delujoče stanje, naj ti to popravi nekdo, ki se na to spozna, ti pa glej zraven in se uči. Če pa ti ni važno, kako moped deluje, in se želiš zgolj igrati z njim (torej ga razkapati, pa sestavljati, pa potem spet razkapati, ko ne dela), potem pa od njega ne pričakuj čudežev, potrebno bo pa tudi malo pobrskati po tehničnem arhivu in kaj prebrati o tem.

Seveda pa je to zgolj moj nasvet...
Odgovori