A3 Sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

brrm napisal/-a:jst sem imeu narobe obrnjeno pa je šla kompresija vn, pol ko sm pa obrnu kapo je pa štimalo.
Že, ampak najbrž sam veš, da s tem, ko si glavo narobe obrnil, problema nisi rešil, ampak samo za silo skupaj zmetal, da je delalo? Če ni delalo, ko je bilo pravilno zmontirano, potem že nekaj ni štimalo.
Da ne bo slučajno kdo to bral in potem sklepal, da je pravilna montaža takšna, kot si jo ti pisal, in bo po nepotrebenm narobe obračal.
brrm napisal/-a:se pa tud strinjam z tem da še ne vemo kaj je delau točno ;)
Takšno delo je najslabše - ko ti nekdo šele takrat, ko nobena logika več ne pride v poštev, postopoma razlaga in za nazaj priznava, kaj vse je sploh narobe in kaj se je dejansko dogajalo prej. Vse podatke je treba povedati na začetku, pred popravilom, ne pa za nazaj, ko je jasno, da osnovna zgodba ne štima. Tako se samo zabija cajt.

To je tako, kot bi šel na bencinsko nalivat bencin, potem pa jih spraševal, zakaj moped ne vžge, v resnici pa sploh nimaš mašine montirane...
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Kaj ti ni jasno menjal sem olje cilinder elektriko in tesnila kaj tukaj ne razumes.
Masino sklopko zobnike in tega pa nisem nic razdiral.
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Ambra napisal/-a:Nic nisem delal takega po masini nisem nicesar saril, sem samo zamenjal olje atf in zamenjal elektriko iz 6v na 12 zamenjal sem tesnila in cilinder+kapa. To je to kar sem delal. + spucal sem cilinder.
Nic pa nisem notri v masini delal da bi kaj pokvaril.
Kateri moped pa si torej popravljal, ko je imel težave s sklopko in prestavljanjem? Omenil si, da imaš doma 2 mašini - menda nisi najprej ene popravil, da je bila vozna, potem pa jo razkopal, da si lahko na to, sedanjo, dal cilinder in štrom?

Zapisal si tudi, da je še jeseni ta moped delal. Sestavi ga torej skupaj z deli, ki so preverjeno delali. Se pravi daj nazaj cilinder, ki je še jeseni delal, kapo in fergazer, štrom pa magari zaenkrat pustiš ta nov, 12V.

Če je pred popravilom mašina delal, je precej jasno, da si nekaj zamrdal bodisi z zamenjanimi deli bodisi s svojim šraufanjem. Nazaj gor delujoče dele pol bomo pa ugotavljali naprej.
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

To z sklopko in tresenjem pa sploh ni bilo za moj avtomatik ampak sosedov drugace nebi odpiral nove teme.
Pred zimo je masina delala ampak sem hotem zamenjati cilinder ker prejsni je bil brusen ...
Brusil je prejsni lastnik.

Z druge masine sem pa vzel cilinder in kapo.

TO KAR SEM PA TUKAJ V TEJ TEMI PISAL JE PA OD TE MASINE. UPRASAL SEM SAMO CE SKLOPKA NA POGLED V REDU IN REKLI STE MI DA JE SEM MASINO ZAPRL IN NALIL NOTRI NOVO ATF OLJE. ZAMENJAL SEM ELEKTRIKO IZ 6V NA 12 V IN ISKRA JE TAKO DA JE TO V REDU. PROBLEM JE PA PRI CILINDRU KER PREJSNI JE BIL BRUSEN ZARADI TEGA SEM GA ZAMENJAL, Z TEM KO SEM MENJAL CILINDER SEM SE BATNE 0OBROCKE.DRUGEGA NA TEJ MASINI PA NISEM NIC DELAL.POLEG TEGA DA SEM ZAMENJAL TESNILA.

Drugace je pa masina na pedala in zdi se mi bolj ko dam glavo zraven da zvok prihaja iz fergazerja in ne cilindra ali pa z zgornjega dela cilindra.
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Ambra napisal/-a:To z sklopko in tresenjem pa sploh ni bilo za moj avtomatik ampak sosedov drugace nebi odpiral nove teme.
Pred zimo je masina delala ampak sem hotem zamenjati cilinder ker prejsni je bil brusen ...
Brusil je prejsni lastnik.

Z druge masine sem pa vzel cilinder in kapo.

TO KAR SEM PA TUKAJ V TEJ TEMI PISAL JE PA OD TE MASINE. UPRASAL SEM SAMO CE SKLOPKA NA POGLED V REDU IN REKLI STE MI DA JE SEM MASINO ZAPRL IN NALIL NOTRI NOVO ATF OLJE. ZAMENJAL SEM ELEKTRIKO IZ 6V NA 12 V IN ISKRA JE TAKO DA JE TO V REDU. PROBLEM JE PA PRI CILINDRU KER PREJSNI JE BIL BRUSEN ZARADI TEGA SEM GA ZAMENJAL, Z TEM KO SEM MENJAL CILINDER SEM SE BATNE 0OBROCKE.DRUGEGA NA TEJ MASINI PA NISEM NIC DELAL.POLEG TEGA DA SEM ZAMENJAL TESNILA.

Drugace je pa masina na pedala in zdi se mi bolj ko dam glavo zraven da zvok prihaja iz fergazerja in ne cilindra ali pa z zgornjega dela cilindra.
Te velike črke moderatorjem nebodo glih ušeč!!!
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

sinko.dejan napisal/-a:
Ambra napisal/-a:To z sklopko in tresenjem pa sploh ni bilo za moj avtomatik ampak sosedov drugace nebi odpiral nove teme.
Pred zimo je masina delala ampak sem hotem zamenjati cilinder ker prejsni je bil brusen ...
Brusil je prejsni lastnik.

Z druge masine sem pa vzel cilinder in kapo.

TO KAR SEM PA TUKAJ V TEJ TEMI PISAL JE PA OD TE MASINE. UPRASAL SEM SAMO CE SKLOPKA NA POGLED V REDU IN REKLI STE MI DA JE SEM MASINO ZAPRL IN NALIL NOTRI NOVO ATF OLJE. ZAMENJAL SEM ELEKTRIKO IZ 6V NA 12 V IN ISKRA JE TAKO DA JE TO V REDU. PROBLEM JE PA PRI CILINDRU KER PREJSNI JE BIL BRUSEN ZARADI TEGA SEM GA ZAMENJAL, Z TEM KO SEM MENJAL CILINDER SEM SE BATNE 0OBROCKE.DRUGEGA NA TEJ MASINI PA NISEM NIC DELAL.POLEG TEGA DA SEM ZAMENJAL TESNILA.

Drugace je pa masina na pedala in zdi se mi bolj ko dam glavo zraven da zvok prihaja iz fergazerja in ne cilindra ali pa z zgornjega dela cilindra.
Te velike črke moderatorjem nebodo glih ušeč!!!
To sem ji napisal da se vidi kar je tukaj glavnega.
pa
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Drugace pa kniper hvala za trud :D
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Ambra napisal/-a:To z sklopko in tresenjem pa sploh ni bilo za moj avtomatik ampak sosedov drugace nebi odpiral nove teme.
No, počasi bodo stvari dobile smisel. Samo da te opomnim - tvoj prvi stavek v temi o sklopki je bil:

"Majstri imam en problem MOJ frci mi ne prestavlja tako kot bi moral."
Po tem sodeč bi moralo iti za ta moped, o katerem pišeš, ali za 2., staro mašino, ne za tretjega! Ni važno, to je zdaj jasno.
Ambra napisal/-a:Pred zimo je masina delala ampak sem hotem zamenjati cilinder ker prejsni je bil brusen ...

Z druge masine sem pa vzel cilinder in kapo.
Brušen ali ne brušen, to zdaj sploh ni važno. Važno je, da je moped s starim cilindrom in glavo še delal, z novima pa piha. Če tvoj opis, da si namestil vsa tesnila in pravilno zategnil vijake, drži, potem je jasno, da je edina sprememba od jeseni, ko je delalo, do danes, ko ne dela - KAJ?
Torej daj nazaj stari cilinder in glavo in poskusi ponovno. Če ne piha, potem veš, kje je bil problem, če pa bo tudi zdaj pihalo, potem si nekaj pokvaril pri demontaži ali pa nepravilno montiraš. Če delujoči del pravilno odmontiraš in potem pravilno zmontiraš nazaj, pač mora delati. Pika.
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Hvala :D
Bom ju3probal ker je zdaj tema v garazi pa je avto.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pa je sploh 38 cilinder oz kolko misliš da je ? da ne tišiš slučajno 38 bat v 38.5 oz 39 cyl
Odgovori