A3 Sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Ce dam fergazer dol in prst na tisto luknjo mi pa nic ne pusca mislim da je problem v dellortu 14/12 bom jutr probal dat gor encarvija pa bom vidu ce bo kej bols.
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Drugace sem pa gruntal je mozno da bi bilo kaj narobe z iskro ?
Ker jaz sem dal dol samo magnet in odvil tri vijake, premenal in dal nazaj gor magnet je mozno da ni iskre ko je bat na vrhu ?
Ampak npr. ko je bat dol ?
Ali to sploh ni mozno ?
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Ambra napisal/-a:Drugace sem pa gruntal je mozno da bi bilo kaj narobe z iskro ?
Ker jaz sem dal dol samo magnet in odvil tri vijake, premenal in dal nazaj gor magnet je mozno da ni iskre ko je bat na vrhu ?
Ampak npr. ko je bat dol ?
Ali to sploh ni mozno ?
mozno tudi to
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

Kako se pa nastima da ko je bat gor da iskro ?
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Najprej pišeš o tem, da iz cilindra piha, zdaj si že pri fini nastavitvi predvžiga' Na tak način ne boš nikoli popravil mopeda, ker samo preskakuješ od ene stvari k drugi, brez da bi odpravil prejšnji problem.

Par postov nazaj sem te vprašal, kakšno kompresijo ima moped pri vžigu - če jo sploh ima. Odgovora ni bilo.
Aljo te je vprašal, če si 100%, da sta oba cilindra enake velikosti, se pravi da nimaš slučajno bata 38 v recimo cilindru 38.5 ali še kaj večjega - odgovora ni bilo.
Potem sem ti jaz svetoval, da sestavi mašino skupaj tako, kot je bila sestavljena, ko je delala. Kako se je to končalo?
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

kniper napisal/-a:Najprej pišeš o tem, da iz cilindra piha, zdaj si že pri fini nastavitvi predvžiga' Na tak način ne boš nikoli popravil mopeda, ker samo preskakuješ od ene stvari k drugi, brez da bi odpravil prejšnji problem.

Par postov nazaj sem te vprašal, kakšno kompresijo ima moped pri vžigu - če jo sploh ima. Odgovora ni bilo.
Aljo te je vprašal, če si 100%, da sta oba cilindra enake velikosti, se pravi da nimaš slučajno bata 38 v recimo cilindru 38.5 ali še kaj večjega - odgovora ni bilo.
Potem sem ti jaz svetoval, da sestavi mašino skupaj tako, kot je bila sestavljena, ko je delala. Kako se je to končalo?

Kompresijo ima, Cilindra sta enake velikosti, tudi cilinder sem dal nazaj gor ta star pa ni nic bolje, menjal sem se fergazer in tudi ni bolje zaradi tega sem pri iskri če je slucajno to.
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

In kako naj mi to vemo, kaj vse si ti vmes naredil, nisi pa nič napisal? Telepatija ne deluje zmeraj...

Se pravi "pihanje" je bilo že jeseni, na starem mopedu in je moped kljub temu delal? Ali "pihanja" (če praviš da kompresija je) sploh ni bilo in si ti slišal nekaj drugega? Ker do pihanja namreč pride, če nekje uhaja kompresija. Če pri tebi kompresija je, potem smo se s "pihanjem" povsem po nepotrebnem igrali, ker gre očitno za nek drug zvok?
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

http://www.youtube.com/watch?v=FoL7UzoG ... e=youtu.be
Se posnetek oprostite za kvaliteto posneto je z telefonom
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a kniper »

Upam, da si bo kdo znal kaj spomagati s tem posnetkom - meni žal ne pove nič. Pihanja ne slišim, kompresije se ne da oceniti.

Kar pa si spraševal glede predvžiga - v tehničnem arhivu je postopek, kako pravilno nastaviti platine in predvžig.
Pa upam, da si skupaj z 12V vžigom menjal tudi magnet.
Probaj najprej nastaviti 12V elektriko (če že imaš ravno montirano), potem pa za probo še staro, 6V.
Uporabniški avatar
Ambra
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: To Feb 28, 2012 10:53 pm
Kraj: Domžale

Re: A3 Sklopka

Odgovor Napisal/-a Ambra »

kniper napisal/-a:Upam, da si bo kdo znal kaj spomagati s tem posnetkom - meni žal ne pove nič. Pihanja ne slišim, kompresije se ne da oceniti.

Kar pa si spraševal glede predvžiga - v tehničnem arhivu je postopek, kako pravilno nastaviti platine in predvžig.
Pa upam, da si skupaj z 12V vžigom menjal tudi magnet.
Probaj najprej nastaviti 12V elektriko (če že imaš ravno montirano), potem pa za probo še staro, 6V.
Zdaj ko sem dal dol fergazer sem pogruntal nekaj novega ko dam prst na tisto luknjo pa ne piha vec, pomojem mi je kje zrak vleklo ?

Posnetek samo da vidis kako mislim :D

http://www.youtube.com/watch?v=mllmVEC6 ... e=youtu.be
Odgovori