APN6 S generalna

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

Pozdravljeni, kot že naslov pove, nameravam narediti "generalni servis" na svoji APN6S. In ker sem povsem začetnik, v teh zadevah, sem raje odprl svojo temo, kot da bi zbiral informacije z vseh strani, in potem kaj zašuštral zaradi nepravih informacij. ;)
Moped, je APN6 S, letnik 1996. Je zelo vredu ohranjen (razen par prask na "prtlažnjiku" in nekaj črne barve na okvirju ni nič narobe - vizualno), nevem koliko je bil "servisiran" saj je v moji lasti le zadnje 3 leta.
Kaj bi želel narediti:
1.Prebarval celoten okvir. Domnevam da najprej vos barvo zbrusim, nato pa ponovno pobarvam. S čim, da bi bilo čimbolj podobno originalu in čimdalj obstojno?
2.Zamenjal prednje vilice, saj jim manjka nek del v sredini, tam kjer gre zgornji del vilic v spodnjega, in se vse skupaj ob zaviranju ali v ovinkih, tako maje da je bolj nevarno kot pa varno. Je možno kje dobiti nove za pametno ceno? Kaj moram gledati ob nakupu rabljenih?
3.Namestil bi 5to prestavo. Bi bilo to možno za nekoga ki še ni videl motorja od "noter". Sicer sem nakako kar tehnični tip človeka, natančen, ipd. Ni mi problem pogledati kakšnih tehničnih navodil in podobno.
4.Če bi se že lotil vstavljanja 5te prestave, kaj je še v motorju, kar bi bilo po 16 letih verjetno potrebno preventivne zamenjave?

Nekako računam, da bi sedaj v tednu ali dveh nabavil vse potrebne dele, nato pa bi se lotil "servisa" (vem da sem zamudil zimo, in da se že začenja sezona, pa vendar :mrgreen: ).

Dobrodošli linki in pa navodila, do kakšne sestave, motorja, vilic,... razstavljanja in podobno.

EDIT:Aja, trenutno imam zamenjan bat in pa cilinder, ki je 42 in pa lipnika. Nevem kako je s kanali. Nevem če so bili kaj brušeni,... Se da to kako pogledati? Kaj poleg tega še priporočate glede tuninga? Želel bi pa, da gre nekoliko hitreje :D in pa da bi bolje potegnil v breg. Ni treba da gre 90km/h, in podobni ekstremi, ampak neko optimalo razmerje med zmogljivostjo in tem koliko se kvari.
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

glede barve če je grušt kaj rjav ga daj peskat drugače pa samo zbrusi potem pa primer pa šprickit pa šprickit pobrusiš pol pa barva pa lak...
če boš imel enkrat motor narazen ti pa svetujem da zamenjaš vse ležaje, semeringe ter tesnila... pa če boš pazil boš s malo truda pravilno uštimal 5. prestavo...
pri nabavi drugih vilc pa pazi da nebodo že zanič (da jih ne stisne do konca ko se obesiš na njih ker potem itaq več nič ne amortizirajo)
če maš starejši tip vilc mam jas ene doma...
če si zainteresiran piši na zs...
lp.
saš
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

lej če mašina dobro dela, ne masti, pusti vse tako kot je. brezveze menjat ležaje. 5. prestavo ni težko zamenjat pri podlaganju rabiš edin neki natančnosti.

Če si kje iz lj okolice ti loh pridem pokazat al pa koga iz tvoje bližine vprašaj k je to že delal.

lp.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

Pa se da kje dobiti ležaje, semeringe ter tesnila v kompletu, api pa ima mogoče kdo seznam katere potrebujem?
Če imam že mašino odprto, se mi zdi pametno da zamenjam več kot 16let stare dele. Potem namestitev 5. prestave ni rano neka huda umetnost?

Imam pa http://www.bikez.com/pictures/tomos/200 ... 0Tomos.jpg take vilice.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a pomartin »

mere ležajev in semeringov: viewtopic.php?f=59&t=3164

ne kupuj kompletov, ker ponavad majo sam kitajske... sicer za original mašino vredu... js priporočam skf/fag...
bol star bol nor!
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a kniper »

Moj nasvet bo kratek - pozorno glej, kje in koliko podložk in distanc je na kateri izmed gredi. Da ti ne bo hodilo viška po koncu sestavljanja. :)
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

hvala za link. Moj ima novejšo mašino (in 4 lamelno sklopko)? Kje pa se da kupiti skf/fag ležaje in semeringe?

@kniper - Bom upošteval nasvet....razmišljam da bi sproti ob razstavljanju kar malo poslikal za vsak slučaj. :idea:
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

Anyone? :D Moj ima novejšo mašino (in 4 lamelno sklopko), je tako? Kje pa se da kupiti skf/fag ležaje in semeringe?
kniper
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: Po Sep 06, 2010 10:20 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a kniper »

Od Hodoša do Kopra marsikje. :)
Malo poguglaj za začetek, da vidiš, kaj se najde v tvoji bližini.
TheAPN
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: To Maj 10, 2011 4:06 pm

Re: APN6 S generalna

Odgovor Napisal/-a TheAPN »

OK, sem dobil par trgovin v okolici. Me pa zanima koliko je ponavadi normalna cena semeringov in ležajev? In pa ali iz viewtopic.php?f=59&t=3164 tega linka gledam "stari ti" ali "novi tip"? Je pa APN6S 1996 letnik.
Odgovori