Idealne mere krivine izpuha za CTX-a

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Idealne mere krivine izpuha za CTX-a

Odgovor Napisal/-a DeV »

Zanima me ali mi ve kdo povedat oz. svetovat kakšne mere so idealne za krivino ctx izpuha? Trenutno je krivina fi 28 in je dolga nekje 23 cm, vendar je izpuh s tako krivino skorajda neuporaben.. iz nizkih zelo slabo vleče, pri visokih obratih pa še kaže nekaj življenja, vendar ni to to :) med tehničnim arhivom sem zasledin, da je napisano, da bi krivina naj bila fi 30. To drži? Sam bi namreč rad, da motor dobro potegne iz nizkih, končna pri ctx-u je pa itak tistih standardnih 85-90 ;)

Hvala
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Idealne mere krivine izpuha za CTX-a

Odgovor Napisal/-a pomartin »

daj fi30, dolžino prilagajaj po potrebi... če hočeš moč na nizkih pusti daljšo, če hočeš na višjih jo skrajšaj.
fi stinglerja daj tam nekje 19-20.
bol star bol nor!
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: Idealne mere krivine izpuha za CTX-a

Odgovor Napisal/-a DeV »

pomartin napisal/-a:daj fi30, dolžino prilagajaj po potrebi... če hočeš moč na nizkih pusti daljšo, če hočeš na višjih jo skrajšaj.
fi stinglerja daj tam nekje 19-20.
ja hočem met moč na nizkih, ker mam trenutno prekratko, ki sicer ima nekaj moči na višjih, toda je v nizkih neuporaben izpuh.. koliko bi recimo bila idealna dolžina? 28 cm nekje?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Idealne mere krivine izpuha za CTX-a

Odgovor Napisal/-a golnar »

idealne ni, za nekoga bo idealna 25 za drugega pa 30. odvisno je pač od načina vožnje/uporabe in želj.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori