prepis... (nujno) :)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

helou... !

mene zanima kako je s temi prepisi.. mislim da mora biti oseba polnoletna ali more imeti skrbnika (oceta,mamo) ali je lahko tudi deda in ostali...? :O

pa zanima me se kolko kaki prepis za moped neregistriran pride :) (ima prometna vendar ni registriran) tako da bi ga pisal na mene... prosim nujno!! ker morem vedet do ju3! :o

L.P

zanima me pa oboje... koliko stane.. oz po cem se to steje - in ali more biti obvezno poleg mene oce ali mama (star sem 16,5) ali je alhko tudi deda ? :)

prosim se enkrat nujno! :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zanek46 napisal/-a:helou... !

mene zanima kako je s temi prepisi.. mislim da mora biti oseba polnoletna ali more imeti skrbnika (oceta,mamo) ali je lahko tudi deda in ostali...? :O

pa zanima me se kolko kaki prepis za moped neregistriran pride :) (ima prometna vendar ni registriran) tako da bi ga pisal na mene... prosim nujno!! ker morem vedet do ju3! :o

L.P

zanima me pa oboje... koliko stane.. oz po cem se to steje - in ali more biti obvezno poleg mene oce ali mama (star sem 16,5) ali je alhko tudi deda ? :)

prosim se enkrat nujno! :)
ti rabiš po novem samo izpit ! drugače nemoreš met mopeda na sebe pisanga !
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

ja imam :) imam trenutno dva ze na sebe pisana ispit pa imam 2 leti in pol :) torej nerabi bit poleg oce ali kdo od skrbnikov ? :D koliko pa bi priso prepis mopeda ? :D priblizno ce ekri ve :D
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

kolikor jest vem more biti skrbnik s tabo (oče ali mama)

sedaj je neka pogodba in ne več prepis pride te pa okoli 15€
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

tomos majster napisal/-a:kolikor jest vem more biti skrbik s tabo (oče ali mama)

sedaj je neka pogodba in ne več prepis pride te pa okoli 15€

aha supoer.. mislis kupoprodajno pogodbo ? :D aha torej nikoli nebo pisan pol na mene ali ko ga registriram ? :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zanek46 napisal/-a:
tomos majster napisal/-a:kolikor jest vem more biti skrbik s tabo (oče ali mama)

sedaj je neka pogodba in ne več prepis pride te pa okoli 15€

aha supoer.. mislis kupoprodajno pogodbo ? :D aha torej nikoli nebo pisan pol na mene ali ko ga registriram ? :)
pisan bo na tebe .. ampak neboš v registru registriranih vozil (ker ni registriran) ... ubistvu boš dokazal z tisto pogodbo da si ti lastnik mopeda... + stara prometna
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

aha hvala za indormacije.. zaj ap me zanima se nekaj.. jas kot kupec in sem maldoletn morem imet starse poleg.. no kaj pa prodajalce ce je tudi maldoletn ? tudi on mora imeti poleg kaj ? :)
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

zanek46 napisal/-a:aha hvala za indormacije.. zaj ap me zanima se nekaj.. jas kot kupec in sem maldoletn morem imet starse poleg.. no kaj pa prodajalce ce je tudi maldoletn ? tudi on mora imeti poleg kaj ? :)
js sm slišu da baje je treba na enter za socialno delo it...naj me kdo popravi če se motim
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a pibi »

oba morta imet starše oz. zakonite skrbnike sabo če nista polnoletna pa vsi morte imet osebne oz. nek dokument sabo.Pa na noben center za socialno delo ni treba hodit, to pomoje samo če prejemaš kakšno socialno pomoč al pa kaj takega.... sam na tehnične greš in to je to.
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: prepis... (nujno) :)

Odgovor Napisal/-a si_me »

pusta93 napisal/-a:
zanek46 napisal/-a:aha hvala za indormacije.. zaj ap me zanima se nekaj.. jas kot kupec in sem maldoletn morem imet starse poleg.. no kaj pa prodajalce ce je tudi maldoletn ? tudi on mora imeti poleg kaj ? :)
js sm slišu da baje je treba na enter za socialno delo it...naj me kdo popravi če se motim
Tako je, če lastnik motorja ni polnoleten more it na socialno s starši, da tam izdajo odločbo da se motor lahko proda (14dni čakanja da jo napišejo). Meni je bilo povedano da lahko do polnoletnosti razpolagam z do 500€ kar je nad 500€ treba it po odločbo s starši priložit vse osebne pa to + potrdilo o nakazilu denarja na mladoletnikov (lastnikov TR) in lastnik more napisat izjavo da želi motor prodati. brez odločbe se motorja nemore registrirat! pa okol 16€ pride za plačat!
2x sm potreboval odločbo ko sem kupil kolo z motorjem od mladoletnega lastnika (takrat je moral lastnik dobit) in kadar sem kolo z motorjem prodajal, ker spet nisem dopolnil 18let sem moral po odločbo.

aljo69 napisal/-a: ti rabiš po novem samo izpit ! drugače nemoreš met mopeda na sebe pisanga !
Lahko si lastnik mopeda in ga maš nase pisanga samo nemoreš ga registrirat pod svoje ime. Morjo starši spet neki podpisat in se potem registrira (mislim da na ime starša)
Odgovori