VW Golf 4 1.9 TDI highline

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Evo, dobil sem moj prvi avto, prej sem imel enakega le da je bil navaden 1.9 tdi, sposojenega od nonota ker si je on kupil novega. Sedaj je oče dobil v račun tega, Golf, turbodizl 1.9 litrski, 96kw/131KM, 6 prestav, FWD, tempomat, potovalni računalnik, ABS ma zih, za esp pa nevem, srebrn, 5 sedežev, centralno zaklepanje, taki fini mehki sedeži s kvadratki :D , šusplata pod motorjem, litke originalne, ter še vse ostale stvari.. Sprobal ga še nisem, ker ga dobim šele jutri, tako da slike, informacije o porabi goriva še sledijo. :D Uglavnem, s prejšnim sem bil preveč zadovoljen, zdej bom pa še bolj :D :D
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
efe
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Apr 14, 2011 9:49 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a efe »

imam enako golf 4 tdi. samo je 2000 letnik ima 116hp. in samo spredni pogon. zelo smo zadovoljeni z njim skoraj 200000 km pa nobene resne napake na avtu. želim ti čimveč varnih kilometrov.=)
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

macula napisal/-a:Evo, dobil sem moj prvi avto, prej sem imel enakega le da je bil navaden 1.9 tdi, sposojenega od nonota ker si je on kupil novega. Sedaj je oče dobil v račun tega, Golf, turbodizl 1.9 litrski, 96kw/131KM, 6 prestav, FWD, tempomat, potovalni računalnik, ABS ma zih, za esp pa nevem, srebrn, 5 sedežev, centralno zaklepanje, taki fini mehki sedeži s kvadratki :D , šusplata pod motorjem, litke originalne, ter še vse ostale stvari.. Sprobal ga še nisem, ker ga dobim šele jutri, tako da slike, informacije o porabi goriva še sledijo. :D Uglavnem, s prejšnim sem bil preveč zadovoljen, zdej bom pa še bolj :D :D
ASR (ESP) nima.
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

In kako naj bi to vedel? Vrjetno golfi niso mel tega takrat serijsko, samo napamet pa nemorš govort.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Ima samo ASR. ESP-ja nima.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

ASR = ESP, oz. slednji je dovršena oblika ASRa. ASR pomaga pri speljevanju, da ne "podkople", ESP pa pomaga poleg tega še zavirat. Če bi imel EPS, bi imel na armaturni tudi stikalo zanj.
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a golnar »

ASR in ESP delujeta na istem sistemu, namenjena sta pa drugim zadevam, tako da so to absolutno različne zadeve. ESP mi je enkrat ali dvakrat dejansko že pomagal da ni šlo (preveč) narobe... ASR je pa za moje pojme samo šparovec za gume pa da ne potegne volana...
Zadnjič spremenil golnar, dne Če Mar 22, 2012 8:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

golnar napisal/-a:ASR in ESP delujeta na istem sistemu, namenjena sta pa drugim zadevam, tako da so to absolutno različne zadeve.

? ASR je v bistvu vkjlučen v sistem ESP. Če delujeta na istem sistemu, ne moreš rečt, da sta abslutno različne zadeve.
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a buhti »

kirezagar napisal/-a:
golnar napisal/-a:ASR in ESP delujeta na istem sistemu, namenjena sta pa drugim zadevam, tako da so to absolutno različne zadeve.

? ASR je v bistvu vkjlučen v sistem ESP. Če delujeta na istem sistemu, ne moreš rečt, da sta abslutno različne zadeve.
Sta različne zadeve ker usak opravlja svojo funkcijo, to ti je hotu povedat ;). ASR ti recimo ''oduzame'' gas, ESP ti pa malo pobremza ko te vn vrže iz ovinka, že velikrat sem sam zanalašč sprobal ESP ;)

lp
Slika
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja mogoče delujeta na isti elektroniki oz računalniku sam sta pa čist druga sistema.
ASR mi je pozimi pomagal v naš klanec ko je bil sneg, ker pač človeška noga nima toliko občutka da bi gas držal tik preden bi ti kopalo v prazno. Namenjen je tudi če preveč pohodiš gas da ti ne koplje ter če ti v ovinku nese nos ven ker si dal preveč gasa ti odvzame, posledično ti nos ne vleče več ven. http://www.youtube.com/watch?v=jYEUpZhxrpI


ESP ti pa pomaga če ti rit odbije (prekrmarjenje), ti z zavorami - različno kombinacijo koles pomaga avto poravnati v tisto smer kamor imaš obrnjen volan-kolesa. http://www.youtube.com/watch?v=akZ9AaFB7Zc


Je razlika
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori